מוקדמות גביע העולם: ישראל - אסטוניה 25:29 (רבע 2)אוהדי הפועל התנפלו על רכבו של ורד וקיללו את גוטליבברקוביץ': ''ברגע שעלינו ליגה, ידעתי שאני רוצה להישאר''ענקית: דיאנה וייסמן קבעה את התוצאה השישית באירופהמנחם קורצקי: ''זה קרש קפיצה, רוצה להישאר כמה שנים''טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתהפתעת הקיץ של הפועל ב''ש: תומר חמד חתם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופה
ברק לופן ז''ל מקבל את תעודת ההסכמה (צילום: ברני ארדוב - בנוביץ תקשורת)

ברק לופן ז''ל קיבל תעודת מאמן לפני שנרצח בפיגוע

ראשון | | 14:51    מאת מערכת ישראל ספורט

מנהל ביה''ס להכשרת מאמנים במכון וינגייט, יעקב ג'ינו, נפרד מספורטאי העבר שנרצח בפיגוע בת''א ומת יומיים אחרי קבלת תעודת המאמן: ''היה אחד המבטיחים בישראל, החיוך שלו האיר כל חדר אליו הוא נכנס''

הצוות ובוגרי מחזור ב' "פודיום", התוכנית הלאומית להכשרת מאמנים של בית הספר הלאומי למאמנים ולמדריכים – מכון וינגייט בשיתוף מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט והוועד האולימפי בישראל, שקיבלו ביום רביעי האחרון תעודת הסיום של התוכנית היוקרתית, לא שיערו כי, מעמד חלוקת התעודות - שהתקיים במכון וינגייט ביום רביעי שעבר במעמד יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יעקב ג'ינו, מנהל בית הספר, רועי ברקוביץ, מנהל האגף להכשרת מאמנים ומדריכים במנהל הספורט, מולי אפשטיין המנהל המדעי של הוועד האולימפי ומוביל הקורס ועדי סילמן, המנהלת האקדמית של בית הספר - תהיה למעשה, הפעם האחרונה בה יזכו לפגוש את חברם לקורס בשנתיים האחרונות, ברק לופן ז"ל, שנרצח יום למוחרת בפיגוע הנורא בבר בדיזינגוף, תל אביב.
 


יעקב ג'ינו, מנהל בית ספר הלאומי למאמנים ולמדריכים - במכון וינגייט: "ביום חמישי האחרון איבדנו בפיגוע הנורא בדיזינגוף את ברק לופן, אחד מהמאמנים המבטיחים של הספורט הישראלי. בשנתיים האחרונות זכינו אני וכל מי שהשתתף ב"פודיום", התוכנית הלאומית להכשרת מאמנים, להכיר את ברק - או נכון יותר - להכיר את החיוך שלו שתמיד האיר כל חדר אליו הוא נכנס. ברק היה חותר מצטיין ברמה האירופית והעולמית ולאחר מכן המשיך לקריירת אימון מוצלחת. הוא הוביל את הנבחרת הפראלימפית להישגים ועתידו כמאמן היה מבטיח. ברק היה אחד מיחידי סגולה. הוא היה נכנס לחדר ומקרין ביטחון ושקט אל הסובבים אותו, ותמיד ידעת שהוא שם בשבילך והיה חברותי ואהוב על כולם".

ג'ינו הוסיף: "רק ביום רביעי האחרון התכנסנו לחגוג את סיום התוכנית "פודיום" ולחלוקת תעודות ההסמכה לבוגרי התוכנית שיצאו לדרכם החדשה כמאמנים לאומיים בכירים. כולנו נזכור את הרגע בו אנחנו מחבקים את ברק בגאווה ומרגישים, יחד איתו שכל העתיד עוד לפניו. זוהי אבדה גדולה וכואבת לספורט הישראלי, שכן מדובר היה באדם נפלא ומאמן מוכשר שעתידו עוד לפניו ולנו, אישית, הרצח של ברק הוא אירוע טרגי, כואב ובלתי נתפס! אנו במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, נפעל למציאת דרך מכובדת להנצחת שמו וזכרו של ברק. אני מוסר מכאן בשם כל צוות בית הספר את תנחומינו להוריו, לאשתו, לילדיו הרכים ולכל מכריו וחבריו לקורס ולחיים. יהי זכרו ברוך".

נגישות