מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב

ראסל מארק ישמש כמומחה המדעי של איגוד השחייה

ראשון | | 13:38    מאת מערכת ישראל ספורט

האיגוד הודיע על תוספת מקצועית חשובה בדרך לפריס 2024: ''מבחינה טכנית, אני חושב שהשחייניות והשחיינים כאן ברמה טובה מאוד''. היו''ר חליקה: ''תוספת כוח חשובה ומשמעותית לאיגוד, יתרום לפיתוח''

תוספת מקצועית חשובה לאיגוד השחייה בישראל. ראסל מארק, מי שהיה מנהל היחידה ההישגית של ארה"ב בשחייה, מצטרף לצוות המקצועי של נבחרת ישראל וישמש כמומחה המדעי של האיגוד בקמפיין האולימפי הנוכחי עד פאריס 2024. המינוי נעשה בסיוע ובתיווך יועץ העל של איגוד השחייה דייויד מארש.

מארק, אחד מאנשי המקצוע המוערכים בארה"ב, שימש כמנהל היחידה ההישגית האמריקאית ב-19 השנים האחרונות והיה חבר צוות נבחרת ארה"ב חמש פעמים ברציפות למשחקים האולימפיים, מסידני ועד טוקיו. המומחיות הידועה ביותר של מארק היא הניתוח הטכני, והוא זה שבנה ופיתח את תוכנת ניתוח המשחים המובילה בארה"ב, בה משתמשים שחייניות ושחיינים אולימפיים רבים.

בשבוע האחרון שהה מארק בישראל והוביל את השתלמות המאמנות והמאמנים של איגוד השחייה. כמו כן, העביר אימוני טכניקה ייעודיים לנבחרת הקדטיות והקדטים טרם יציאתה לתחרות הרב אומות ועבד עם שחייניות ושחייני מרכז המצוינות לנוער ולבוגרים במכון וינגייט. בתום שבוע העבודה המרוכז והפורה נסגרו כלל הפרטים לגבי ההתקשרות של מארק מול איגוד השחייה, והוא צפוי להגיע לישראל שוב עוד לפני אליפות העולם בבודפשט.ראסל מארק מסר: "אני נרגש מאוד להיות כאן ולהכיר את כולם. בשבוע האחרון העברתי הרבה מאוד שעות עם מאמנות ומאמני האגודות, זכיתי לראות הרבה מאוד אימונים של הנבחרות והאקדמיה ולהכיר יותר מקרוב את השחייה הישראלית. לשחיינים ולמאמנים יש כזאת אנרגיה טובה, אני יכול להגיד מעל הכל שהדאגה והתשוקה עבור השחייה הישראלית היא אדירה בכל הרמות וזה מה שהולך להוביל את הספורט הזה להצלחות. מבחינה טכנית, אני חושב שהשחייניות והשחיינים כאן ברמה טובה מאוד, אהבתי לראות את האופן שבו המאמנות והמאמנים מעצבים את האימונים. אז אני מאוד חיובי, וגם נרגש לקראת מה שנוכל לעשות יחד ומהכיוון שהשחייה הישראלית הולכת אליו".

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "ראסל הוא תוספת כח חשובה ומשמעותית לאיגוד השחייה בישראל. אנחנו שמחים להעמיק את שיתופי הפעולה שלנו עם אנשי ונשות מקצוע ברמה הגבוהה ביותר בעולם ובטוחים שהוא יתרום רבות לפיתוח השחייה כאן, החל מפיתוח המאמנות והמאמנים באגודות ועד לשיפור הנבחרת הבוגרת ברמה ההישגית הגבוהה. אני רוצה להודות ליועץ העל שלנו דייויד מארש על ההמלצה והסיוע וכן למנכ"ל שלנו אמיר טיטו על סגירת כל הקצוות. אני סמוך ובטוח שבשילוב כוחות עוד נכונו לנו הישגים גדולים יחד".

נגישות