פניני: ''זה היה בידיים שלנו, לא קיבלנו החלטות נכונות''מושבה ישראלית: קני סייף חתם רשמית בנטפצ'י באקוגיא גודס הודה: ''אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו''איזה פספוס: נבחרת ישראל הפסידה 90:85 לפולין בחוץחיים: ''אתאכזב מאוד ולא אקבל את זה אם נפסיד בגמר''מוטי מלכה סיכם על חזרתו לנוף הגליל: ''חזרתי הביתה''מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזה
נבחרת הנוער של ישראל (באדיבות איגוד הכדוריד)

מסתמן: אליפות אירופה לנוער בכדוריד לא תתקיים בת''א

ראשון | | 12:10    מאת מערכת ישראל ספורט

בשל אי היכולת לממן כלכלית את אירוח הטורניר בארץ, הנהלת איגוד הכדוריד צפויה להתכנס הערב, וככל הנראה תודיע על ביטול אירוח אליפות אירופה לנוער בכדוריד, שתוכננה להתקיים בקיץ הקרוב בעיר הגדולה

הנהלת איגוד הכדוריד תתכנס הערב (ראשון), והנושא המרכזי והמטריד על הפרק - קבלת החלטה לא פשוטה - הודעה על ביטול אירוח אליפות אירופה לנוער בכדוריד, שתוכננה להתקיים בקיץ בתל אביב. אחרי שבועות רבים של סחבת, מכתבים, שיחות ופניות חוזרות - משרד הספורט טרם הציג את התמיכה שלו לטורניר - שעלות הפקתו נאמדת בכ-1.5 מיליון שקל.

עוד לפני הצגת המועמדות לאירוח הטורניר בישראל, הועברו מסרים כי משרד הספורט יתמוך בקיומו. איגוד הכדוריד הציג את מועמדתו בפני האיגוד האירופי, ואף זכה באירוח. רק שמאז - לא ניתנה התחייבות רשמית כלשהי, וכמובן גם לא סכום התמיכה - והסחבת נמשכה - למרות פניות שנעשו גם ע"י יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ סימון דוידסון, שהתייצב לצד האיגוד.

הערב כאמור, אם לא יתחולל שינוי ברור של הרגע האחרון - הנהלת איגוד הכדוריד עלולה לקבל את ההחלטה, בשל אי היכולת לממן כלכלית אירוח טורניר שכזה ללא תמיכה - דבר שעלול להוביל לקריסה כלכלית של האיגוד ופגישה ישירה בנבחרות - שנמצאות בשבוע פעילות אינטנסיבי - הנבחרת הלאומית תארח ביום רביעי את הונגריה במסגרת פליאוף העלייה לאליפות העולם, והנבחרות הצעירות - העתודה והנוער נערכות בטורנירים שיתקיימו ביוון ובהונגריה למשימות הצפוית להן בקיץ. מיד שתתקבל ההחלטה - הודעה תימסר לאיגוד האירופי, והחשש הגדול שיינקטו סנקציות כנגד הכדוריד הישראלי - מקנס ועד השעייה.

נבחרת הנוער של ישראל (באדיבות איגוד הכדוריד)
יו"ר איגוד הכדוריד, דורון גלפנד, אמר עוד לפני הישיבה: "אכן אנחנו נקיים הערב את ישיבת ההנהלה, ולאחריה נאלץ להודיע לאיגוד האירופי שאיננו מסוגלים לקיים את הטורניר בישראל. האיגוד האירופי כבר מודע לסיטואציה, ודרש הבהרות סופית בשבוע שעבר. ניסינו להרוויח עוד קצת זמן בתקווה שמישהו יתעורר ויספק בשורות והבהרות ברורות. אני רוצה להתנסח במילים עדינות - זו בושה שטורניר כזה שאותו זכינו לארח בישראל עם נבחרות מרחבי אירופה לא יתקיים בגלל שהמדינה לא עומדת מאחורינו, ועוד בתקופה שנבחרות מאירופה מהססות להגיע בגלל המצב הביטחוני. עצוב מאוד, שזה קורה אחרי שנים רבות שלא אירחנו טורניר בינלאומי חשוב, וזה קורה בעידן שהכדוריד בתנופה וחלק מפרויקט הלאומי".

גלפנד הוסיף: "זה אינטרס מובהק של המדינה לתמוך ולדאוג לאירוח, ושמעתי את זה בחודש האחרון לא מבכיר אחד או שניים - מרמת הפקידות הבכירה וחברי כנסת. על הבטחות שיהיה בסדר, אנחנו לא יכולים להסתמך. בהחלט יש חשש גדול מסקנציות משמעותיות שיינקטו על ידי האיגוד האירופי ויפגעו בפעילות נבחרות ישראל, ואני מתנסח בעדינות - המצב גם ככה רגיש - לאחר שאוקראינה כמובן נאלצה לבטל אירוח של אחד הבתים - וזה מעמיד את האיגוד האירופי במצב לא פשוט חודשים ספורים לפני קיום המשחקים - ואנחנו עלולים לשלם את המחיר. פשוט מקומם, כי לא מדובר פה במיליונים, אבל כנראה שזה פשוט לא חשוב למדינה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות