מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
נבחרת ישראל בפלמה (גל פרידמן, איגוד השייט בישראל)

הצלחות יפות, ללא מדליות: סיכום גביע הנסיכה בפלמה

שבת | | 17:50    מאת מערכת ישראל ספורט

תחרות גביע הנסיכה בפלמה הסתיימה עם הצלחות לנבחרות הישראליות, אבל ללא מדליות. ניתאי חסון ונעה לסרי זכו בשיוט המדליות במפרשיות 470, אך זה לא הספיק על מנת להגיע לפודיום. סיכום התחרות

שישה ימים של תחרות מאומצת בגביע הנסיכה בפלמה הגיעו לסיומם היום (שבת), עם שיוטי המדליות של התחרות, ונציגות ישראלית ברוב הדגמים.

נבחרת הנשים בגלשני iQFoil יצאה למים ראשונה לשיוט רבע הגמר, בו השתתפו מאיה מוריס ושחר רשף. רשף סיימה את השיוט במקום הראשון ועלתה לחצי הגמר, שם פגשה את דניאלה פלג, שהשיגה את הכרטיס החופשי לחצי. מחצי הגמר עולות שתי הגולשות הראשונות לגמר, אך השיוט לא האיר פנים שישראליות, כאשר פלג מסיימת שלישית ורשף רביעית.

מאמן הנבחרת, שחר צוברי: "בסה"כ ברמה הנבחרתית היתה תחרות מצויינת אנחנו במקום מאוד טוב. התחרות הזו הייתה תחרות הכנה לקראת אליפות אירופה והמטרה מבחינתי הייתה להעלות את הביטחון של הגולשות, בכך שהן לגמרי בתמונה העולמית. יש לנו עוד שלושה שבועות לעבוד בארץ, והכיוון הוא לגמרי חיובי".

צוות מפרשיות ה 470, ניתאי חסון ונעה לסרי, יצא לשיוט המדליות בידיעה כי הם כבר לא יוכלו לעמוד על הפודיום, כיוון שפיגרו בהפרש גדול מדי מהמקום השלישי. אף על פי כן נתן הצוות שיוט מצוין, אותו סיימו במקום הראשון, מה שהביא אותם למקום החמישי הכללי בתחרות. ההישג ראוי עוד יותר לציון כיוון שחסון ולסרי אינם צוות הומוגני קבוע. לסרי הוקפצה להחליף את סער תמיר, שותפתו הקבועה של חסון, שנפצעה שבועיים לפני התחרות, וגידי קליגר, המאמן הלאומי, בהחלט יכול להיות מרוצה מהתוצאה אליה הצליח להביא את הצוות בזמן כה קצר.

בקייט פוייל התחרו גל צוקרמן בחצי גמר הנשים ודור זרקה בגברים. שני הגולשים לא הצליחו לעלות לגמר המקצה וסיימו שניהם במקום 11.

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "גביע הנסיכה היה תחרות המטרה הראשונה לעונה. האיגוד השייט שלח נבחרת גדולה, שהשיגה בסה״כ תוצאות טובות מאוד. אנחנו שמחים מאוד על ההישגים בעיקר בגלישה נשים וב-470 מעורב, אך גם בקייט ובגלישה גברים התוצאה יפה. ברכות לשייטות ולשייטים וכן לצוותים המקצועיים. אין לי ספק שבתחרויות הבאות נחזיר הביתה גם מדליות".

התוצאות המלאות בדגמים השונים:

iQFoil גברים- יואב עומר (11), תום ראובני, (18), תומר ורדימון (21), דניאל בסיק תשתש (35), רוי הילל (38), אופק אלימלך (51) ובאז בל (59).
iQFoil נשים- דניאלה פלג (4), שחר רשף (5), מאיה מוריס (6), שחר טיבי (10), שרון קנטור (15), ניב רובינסון (35) וקטי ספיצ'קוב, שהתחרתה רק ביום האחרון (69).
470 מעורב- ניתאי חסון ונעה לסרי (5).
קייט פויל גברים- דור זרקה (11), דביר אזולאי (29), זוהר חרובי (34), יעל פז (39) וטל בסיק תשתש (54).
קייט פויל נשים- גל צוקרמן (11), מיה אשכנזי (17).
ILCA6 (לייזר רדיאל)- שי קקון (61)
ILCA7 (לייזר סטנדרט)- עומר גולני (59), מאור בן הרוש (86).

נגישות