מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
דניאלה פלג (צילום: Thomas Chang)

הישג מרשים: 6 חברות הנבחרת העפילו לגמרים בפלמה

שישי | | 20:14    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי יום דרמטי ומלא תהפוכות, דניאלה פלג, מאיה מוריס, שחר רשף, גל צוקרמן, דור זרקה והצוות של ניתאי חסון ונעה לסרי יתחרו מחר בשיוטי המדליות בתחרות גביע הנסיכה בספרד. התוצאות המלאות בפנים

יום השיוטים האחרון בגביע הנסיכה התחיל בסימן שיפור מזג האויר, כאשר השמש יצאה לבסוף, והסתיים בשעות הערב (שישי) בתהפוכות ודרמה בנבחרת הנשים בגלישה.

נבחרת הנשים, שסיפקה תחרות מרתקת, עם 5 גולשות בתמונת שיוטי המדליות, יצאה למים בידיעה שלא כל הגולשות יצליחו להכנס לעשר הגדולות, המקבלות את כרטיס הכניסה לשיוטי הגמר מחר. דניאלה פלג, שסיימה את יום אתמול במקום הרביעי, התעלתה עם ארבעה שיוטים בהם סיימה בעשר הגדולות ועלתה למקום השלישי הכללי. חשיבות המקום השלישי היא בכך שהיא מבטיח לה פטור מרבע הגמר והגעה ישירה לחצי הגמר של שיוטי המדליות.

גם מאיה מוריס עשתה את המוטל עליה היום ועלתה לשיוטי המדליות מהמקום השביעי. מוריס סיימה את שיוטי היום במקומות 12,8,11,10 ותתחרה ברבע הגמר. שחר רשף, המתחרה האחרונה ברבע הגמר, החלה את התחרות מצוין אך נחלשה ביומיים האחרונים. לאחר שיוטי היום היא עמדה במקום ה 11 ומחוץ לשיוטי המדליות, כאשר שחר טיבי עוקפת אותה וזוכה בכרטיס האחרון לגמר. רשף הגישה ערעור על כך שמתחרה יפנית התנגשה בה במהלך השיוט וכתוצאה מקבלת הערעור קיבלה פיצוי נקודות, שהעלה אותה למקום עשירי, על חשבונה של טיבי.

מאיה מוריס (צילום: Thomas Chang)
בקייט פוייל גל צוקרמן תפסה את המקום האחרון הפנוי לשיוטי המדליות, כאשר סיימה את יום הגלישה שלה במקום ה 14. השיוטים בקייט היו צמודים מאוד וצוקרמן, שסיימה את אתמול במקום ,15 הצליחה לעקוף את יריבתה האיטלקיה בהפרש של שתי נקודות. גם דור זרקה נכנס לשיוטי המדליות בגברים, מהמקום ה- 14. גם כאן, כמו בנשים, המאבק הוכרע בשני השיוטים האחרונים ובהפרש של 4 נקודות בלבד.

בשיוטי המדליות ב-iQFoil ובקייט הנקודות אותן צברו הגולשות בימי התחרות הסדירה לא נחשבות לגמר, כך שמחר התחרות מתחילה בעצם מההתחלה ושלוש הגולשות והגולש ינסו להיאבק על המדליות בשני הדגמים השונים. בסירות ה 470, ניתאי חסון ונעה לסרי, שהיו חזק בתמונת שיוט המדליות לאורך כל התחרות סיימו את היום במקום השישי (שיוטים במקומות 6,12). מחר יתחרה הצמד בשיוט המדליות, אך ללא יכולת אמיתית לעמוד על הפודיום, עקב פער נקודות גדול מדי מהמקום השלישי.

תוצאות נוספות בדגמים השונים:

קייט פויל גברים- דביר אזולאי (29), זוהר חרובי (34), יעל פז (39) וטל בסיק תשתש (54).
קייט פויל נשים- מיה אשכנזי (17).
ILCA6 (לייזר רדיאל)- שי קקון (61)
ILCA7 (לייזר סטנדרט)- עומר גולני (59), מאור בן הרוש (86).
iQFoil גברים- יואב עומר (11), תום ראובני, (18), תומר ורדימון (21), דניאל בסיק תשתש (35), רוי הילל (38), אופק אלימלך (51) ובאז בל (59).
iQFoil נשים- שחר טיבי (10), שחר רשף (11), שרון קנטור (15), ניב רובינסון (35) וקטי ספיצ'קוב, שהתחרתה רק ביום האחרון (69).

נגישות