מוקדמות גביע העולם: ישראל - אסטוניה 50:57 (רבע 3)אופיר חיים לשחקנים: ''אתם הגאווה שלי, אוהב אתכם''אוהדי הפועל התנפלו על רכבו של ורד וקיללו את גוטליבברקוביץ': ''ברגע שעלינו ליגה, ידעתי שאני רוצה להישאר''ענקית: דיאנה וייסמן קבעה את התוצאה השישית באירופהמנחם קורצקי: ''זה קרש קפיצה, רוצה להישאר כמה שנים''טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתהפתעת הקיץ של הפועל ב''ש: תומר חמד חתם לשנתיים
אליפות העולם (צילום: רונן טופלברג וטים נודלמן)

רומן אלוף מרוץ מינוס 400 בים המלח, בולט הבריטי שני

חמישי | | 16:41    מאת מערכת ישראל ספורט

בסיום הסבב שפתח את עונת 2022 באליפות העולם הארד אידורו בים המלח, הספרדי רשם 3:48:24 שעות. הישראלי סוף סלע סיים במקום ה-11. שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך: ''ישראל עשתה היסטוריה''

מדינת ישראל אירחה בימים האחרונים בפעם הראשונה את אחת מתחרויות הספורט היוקרתיות בעולם בענף המוטורי - Minus 400 - Desert Extreme אליפות העולם לאופנועי שטח Hard Enduro 2022. מאות רוכבים ורוכבות, בניהם מחזיקי אליפויות עולם, הוזנקו הבוקר (חמישי) למסלול האתגרי שאורכו 90 ק"מ.

סוף סלע (צילום: רונן טופלברג וטים נודלמן)
את האליפות יזמו משרד התרבות והספורט, התאחדות הספורט המוטורי, קבוצת קומטק וחברת ריידרס פור ריידרס שחברו להבאת האירוע המוטורי הבינלאומי הגדול ביותר שהגיע לישראל. המארגנים שמו לעצמם למטרות להציג ולהנגיש לקהלים חדשים את יופייה וייחודיה של מדינת ישראל, שמירה על איכות הסביבה והטבע, רכיבה ערכית וקידום הכלכלה והתיירות בדגש על אזור ים המלח.

הרוכבים הראשונים שחצו את קו הסיום: הספרדי מריו רומן סיים במקום הראשון בתוצאה 3:48:24 שעות, הבריטי בילי בולט במקום השני בתוצאה 3:55:37 נקודות, הדרום אפריקאי מיכאל ולקנר שלישי בתוצאה 3:55:47, וגראהם ג'ארביס רביעי סיים בתוצאה 3:58:00. הישראלי הבכיר סוף סלע הישראלי הבכיר סיים במקום ה-11.

הפודיום (צילום: רונן טופלברג וטים נודלמן)
שר התרבות והספורט חילי טרופר: "השבוע ישראל עשתה היסטוריה ואירחה בפעם הראשונה את אליפות העולם באופנועי שטח. מדובר בספורט מאתגר וייחודי במיוחד ושילובו עם תנאי השטח של ארץ ים המלח הפכה את התחרות ליוצאת דופן. יחד נמשיך להביא לישראל תחרויות בינלאומיות נוספות שיחזקו את מעמדה של ישראל בעולם, את הכלכלה והתיירות הישראלית".

נגישות