עומרי גאנדלמן נפצע בברכו, ייעדר לפחות 3 שבועותשביעות רצון במכבי חיפה: ''כל הקרדיט מגיע ליענקל'ה''עם המספר 66: ניר ביטון חתם לשנתיים במכבי ת''אחוס: ''ישראל הייתה הנבחרת הטובה יותר, היה תענוג''אופיר חיים: ''אני משחק אותה 'קול', אבל בפנים גמור''נשארו עם המחמאות: ישראל הפסידה 3:1 לאנגליה בגמרחיזוק נוסף לאלופה: פרנזי פיירו מצטרף למכבי חיפהנשאר במועדון: מוחמד סלאח חתם בליברפול עד 2025זר נוסף למכבי חיפה: המגן פייר קורנו מצטרף רשמיתיורד ללאומית: בן חיים חתם רשמית במכבי פתח תקווה
מאמן הנבחרת, גדי ברומר (אסף הופמן)

גדי ברומר: ''הגרלה לא פשוטה, נעשה את המקסימום''

חמישי | | 10:24    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן נבחרת הנערים דיבר לאחר הגרלת היורו שזימנה מפגש מול גרמניה ואולי גם נגד איטליה: ''אם נצליח לעבור את השלב הראשון זה יהיה פנטסטי''. אורן חסון: '' זה טיימינג מרגש יחד עם העפלת נבחרת הנוער''

באווירה אירופאית לחלוטין, נבחרת הנערים של ישראל הוגרלה אתמול (רביעי) במלון דניאל שבהרצליה לבית א' של אליפות אירופה עד גיל 17 שתתקיים בחודש מאי בישראל. הנבחרת של גדי ברומר שובצה יחד עם נבחרות הנערים של גרמניה ולוקסמבורג, כשהנבחרת הרביעית בבית תגיע מבית ו' בשלב העילית. האפשרויות הן איטליה, פולין, אוקראינה וקוסובו.

טורניר אליפות אירופה עד גיל 17 יתקיים בין התאריכים 16 במאי ועד ה-1 ביוני, בהשתתפות 16 הנבחרות שהעפילו לטורניר מהשלבים המוקדמים. מדובר בטורניר יוקרתי שלישי במספר אותו מארחת ישראל בעשור האחרון (2013 – נבחרות צעירות עד גיל 21, 2015 – אליפות אירופה לנערות עד גיל 19). 14 נבחרות הבטיחו את השתתפותן באליפות עד כה: ישראל (עלתה אוטומטית מתוקף היותה המארחת), הולנד, דנמרק, גרמניה, ספרד, צרפת, סרביה, פורטוגל, שבדיה, סקוטלנד, בלגיה, לוקסמבורג, טורקיה, ובולגריה.

את הנבחרות ייצגו מאמני הנבחרת וראשי אגפי הנוער בהתאחדויות. מהשמות הבולטים שנכחו אתמול באולם היו ג'ולן גררו, מאמן נבחרת ספרד וכוכבה של אתלטיק בילבאו ונבחרת ספרד בשנות ה-90 ושנות ה-2000, מאמן נבחרת איטליה ושחקן העבר של לאציו ברנרדו קוראדי ומאמן נבחרת לוקסמבורג, מריו מוטש, שהיה בין הכוכבים הגדולים של הנבחרת ושיחק נגד ישראל יותר מפעם אחת. לוקסמבורג, אגב, הדיחה את אנגליה בבית המוקדם.
 


מאמן הנבחרת, גדי ברומר, התייחס להגרלה: "זה מאוד מרגש. לשחק בארץ מול הקהל שלנו, זה משהו שייתן לנו דחיפה. אבל כמו שראיתם, ההגרלה היא לא פשוטה והולך להיות לנו טורניר מאוד קשה מול נבחרות בטופ העולמי. נשתדל לעשות את המקסימום והמטרה היא לשחק כמה שיותר משחקים בטורניר הזה. אם נצליח לעבור את השלב הראשון זה יהיה פנטסטי".

"הנבחרות טובות. כנראה שאיטליה תשחק איתנו בבית. יש לנו קבוצה טובה ופייטרית וזו הבמה שלהם להראות את היכולת. הנבחרת שלנו מאוזנת עם שחקנים טובים כמעט בכל עמדה. הצלחנו לגבש אותם במשך תקופה של כמעט שנה. אני מקווה שזה יתורגם לאליפות, כי זה מגיע להם והם עבדו מאוד קשה", הוסיף המאמן.

כנשאל על החוויה בנבחרת הבוגרת, ענה: "אמרתי לפני המשחק מול גרמניה שהמטרה שלי כמאמן ושלנו כהתאחדות, היא לייצר כמה שיותר שחקנים שיגיעו למעמד הזה. שהפערים בין הרמות יהיו קטנים יותר ולשם כך קיימים הטורנירים הללו. אם בכל שנה נשתתף בטורנירים כאלה, אין לי ספק שנפתח גם שחקנים שיגיעו לבוגרת".

קפטן הנבחרת מאור ישילירמק, שגם שיחק בנבחרת הנוער עד גיל 19, התראיין לאחר ההגרלה: "אין ספק שזה מרגש, זה לא משהו שקורה כל יום. אנחנו גאים לייצג את הנבחרת ולעשות את הטוב ביותר. מדובר באתגר, אבל כל הגרלה היא קשה. אנחנו מקווים לעשות את הכי טוב שאפשר ולרגש את כולם. אנחנו מכוונים הכי גבוה שיש. אנחנו אולי באים כאנדרדוג, אבל אנחנו רוצים לעשות היסטוריה".

על המעבר מהנבחרת של אופיר חיים לזו של ברומר, אמר הקפטן: "אתה מקבל פידבק ברמות הגבוהות ואתה רואה את הרמה שלך ביחס לנבחרות האחרות. אתה רואה שאם אתה טוב, אז אתה יכול להתמודד״. על ההתקדמות והאם יוכלו להשתלב בבוגרים בעתיד: "אנחנו משתפרים ממשחק למשחק ומאימון לאימון. הקצב השתפר וזה משהו שלא היה".

יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, הוסיף: "זה מעמד מרגש, זו פעם שלישית בעשור האחרון שאנחנו מארחים טורניר עד גיל 17. זה טיימינג מרגש יחד עם העפלת נבחרת הנוער. נזכיר שהנבחרת הצעירה עדיין חזק בתמונת הפלייאוף כך שאנחנו נרגשים לקראת הפעילות האטרקטיבית של הנבחרות בחודש מאי. שמעתם את נציג אופ"א שנכח פה ואמר שטורניר אליפות אירופה עד גיל 21 שנערך פה בעבר, נחשב לטורניר המוצלח ביותר שהיה אי פעם, כנ"ל עד גיל 19. אנחנו עושים את המיטב כדי להעלות את הרזומה שלנו בפני אופ״א ונקווה שנעשה את המוטל עלינו ונמשיך לשמור על התדמית שלנו באירופה".

לגבי קידום הנבחרות והעתיד בבוגרת, אמר חסון: "כשהגעתי להתאחדות לפני שנתיים אמרתי שאת עיקר המשאבים ארצה להקדיש לדור הצעיר. יש לנו ילדים מוכשרים, שעם הכוונה מקצועית ותנאים טובים, נגיע לטורנירים גדולים. צריך סבלנות ואני יודע שלציבור והתקשורת אין את הסבלנות והרצון לשמוע על תהליך ודרך. אנחנו מתחילים לראות ניצנים ראשונים אבל אנחנו בדרך הנכונה. הדרך היא ארוכה מאוד. אני ממש לא מופתע מדור המאמנים שצומח בארץ. אני מלווה את המאמנים הללו בשנתיים האחרונות. אתם אולי נחשפתם אליהם בעקבות ההצלחה שלהם, אבל יש לנו מאמנים מוכשרים שעובדים מאוד קשה. הם באים כל בוקר בשעה שמונה, עובדים ועוברים מועדון-מועדון. יש לנו מנהל טכני יוצא מן הכלל, יילה חוס. גם המאמנים מודים שהעבודה המקצועית מסייעת להם להתפתח כמאמנים טובים יותר".

המשנה למנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, בוני גינזבורג, סיכם: "אני חושב שזו הזדמנות פנטסטית. המטרה שלנו היא להתקדם בפיתוח הכדורגל ויש לנו הרבה דברים שאנחנו עושים. ילד צעיר שמקבל הזדמנות לשחק, מכניס אותו למסלול. הוא יידע מה זה טורניר בינלאומי. זו חוויה גם עבורנו כמחלקה טכנית וגם לציבור לראות את כוכבי ההתאחדות. כל אירוע ספורט שמגיע לישראל ויכול להציג אותה בצורה חיובית זה הזדמנות מצוינת".

על מעבר השחקנים הללו לבוגרת בעתיד, אמר: "יש חלוקה ברורה בין הנבחרת הבוגרת למה שקורה למטה. אני מאמין שתוך כדי התהליך, אני מקווה שבעוד עשר שנים נהיה במקום אחר בכדורגל, ששחקנים שלנו יתפתחו וייצאו בגיל מוקדם החוצה כדי שישחקו בקצב  אחר. בדרך הזו נייצר נבחרות יותר טובות. זו הדרך וזה המסלול".

נגישות