מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
לינוי אשרם עם המדליה (אתר ההתאחדות העולמית)

האלופה האולימפית מטוקיו לינוי אשרם תודיע על פרישה

חמישי | | 11:36    מאת מערכת ישראל ספורט

שמונה חודשים בלבד אחרי שזכתה במדליית הזהב ההיסטורית בטוקיו 2020, הספורטאית הגדולה בתולדות המדינה תכנס מסיבת עיתונאים ותודיע על סיום דרכה בענף. תהפוך בעתיד למאמנת התעמלות אמנותית?

סופה של קריירה מפוארת. האלופה האולימפית מטוקיו, לינוי אשרם, תכנס ב-4 באפריל מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה תודיע על פרישה בגיל 22. אמנם מדובר בגיל צעיר, אבל חשוב לציין שרוב המתעמלות האמנותיות פורשות בגיל צעיר מאוד ולרוב אחרי קמפיין אולימפי אחד. אין זה סוד שאפשרות הפרישה לחלוטין הייתה באוויר אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו וכעת הגיעה ההודעה הרשמית. באיגוד ההתעמלות הציעו לה להצטרף לצוות האימון בנבחרות ישראל והיא עשויה להפוך למאמנת בענף ההתעמלות האומנותית כמו שהפכו לא מעטות לפניה בענף.

רק לפני כשמונה חודשים זכתה אשרם במדליית זהב בקרב רב בהתעמלות אמנותית במשחקים האולימפיים בטוקיו. היא הפכה בכך לאישה הראשונה אי פעם שזוכה בזהב ולישראלית השלישית בלבד שמוכתרת לאלופה אולימפית אחרי גל פרידמן וארטיום דולגופיאט. בנוסף, אשרם הוכתרה במהלך הקריירה לסגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב. היא בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה, מהן אחת זהב ושתיים ארד. היא זכתה ב-47 מדליות מתחרויות הסבב העולמי, מהן שלוש זהב בקרב-רב. לאורך הקריירה המקצוענית שלה, זכתה המתעמלת מראשון לציון ב-123 מדליות בחמש שנים של תחרויות והיא נחשבת לספורטאית הגדולה בתולדות המדינה.

לינוי אשרם עם המדליה בטוקיו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
שר התרבות והספורט חילי טרופר על פרישתה של לינוי אשרם: "לינוי אשרם הינה דמות מופת בספורט הישראלי אשר הגיעה להישגים חסרי תקדים, ששיאם זכיה במדליית זהב באולימפיאדה. מעבר להיותה ספורטאית מצטיינת ומתוך היכרות אישית איתה, לינוי היא אדם מיוחד, אכפתי ומלא נתינה. היא נשארה צנועה וערכית גם אחרי שהגיעה לפסגת ההישגים הספורטיביים. לינוי משאירה לספורט הישראלי קריירה מפוארת ובעיקר מהווה מודל עבור נערות צעירות שעוסקות בספורט ורואות בה דמות מעוררת השראה.  לינוי, תודה לך. הצלחה רבה בהמשך הדרך!".

מהוועד האולימפי נמסר בשם היו"ר יעל ארד והמנכ"ל גילי לוסטיג: "לינוי אשרם ספורטאית ענקית.דוגמא ומופת לכל ילד וילדה שמייצגת מצוייינות אולימפית ואת כל  הערכים שבונים הצלחה. אשרם הניפה את דגל ישראל במפעלי הספורט ברמות העולמיות הגבוהות ביותר והיא ללא ספק השראה לדורות הבאים לחברה בישראל, בספורט בכלל ובהתעמלות בפרט.  לינוי אשרם והמאמנת שלה איילת זוסמן עברה את כל התחנות האולימפיות בדרך להפיכתה לאלופה אולימפית ונהנתה מניסיון באירועים רב ענפיים לנוער ומתמיכה חסרת תקדים של כל הגורמים בספורט הישראלי ההופעה של אשרם במשחקים האולימפיים  בטוקיו כשהיא מתגברת על התרגשות אדירה וציפיות של מדינה שלימה הוכיחה שהיא קורצה מהחומר המיוחד של אלופות ענקיות. עם נשמה מיוחדת אנו מאחלים ללינוי אשרם בהצלחה בחיים החדשים ומבטיחים שהמשפחה האולימפית תלווה אותה ותמשיך להיות לה רוח גבית תומכת בכל אשר תפנה".

נגישות