דיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרליתרשמית: גבריאל ז'סוס עבר ממנצ'סטר סיטי לארסנלגלוך: ''עדיין לא מעכלים, לא יודע מה יהיה איתי העונה''
רגע ההנפה (לילך וייס - רוזנברג, איגוד הכדורעף)

בפעם ה-13: הפועל מטה אשר/עכו זכתה בגביע המדינה

רביעי | | 23:04    מאת מערכת ישראל ספורט

כדורעף: האדומים גברו 15:25, 15:25, 14:25 בשלוש מערכות חלקות על מ.ס. עילבון. גביע שמיני למאמן נועם כץ: ''היינו במקומות נמוכים השנה, אנחנו לא הטובים בליגה. זה גביע מיוחד כי הגענו למפעל כאנדרדוג''

הפועל גליל מטה אשר/עכו זכתה הערב (רביעי) בגביע המדינה בכדורעף בפעם ה-13 בתולדותיה, זאת אחרי שגברה 0:3 (15:25, 15:25, 14:25) על מ.ס עיילבון, לעיני כ-1,300 צופים בהיכל הספורט ברוממה.

עיילבון פתחה את גמר הגביע עם נקודה ראשונה של הילינג, ומטה אשר מיד החזירה עם נקודה של בנוב, ההתחלה היתה צמודה, מטה אשר ניסתה לברוח אבל החטאות מכות פתיחה שלה השאירו את עיילבון בתמונה. ממצב של 6:6 שתי נקודות של בנוב ודבש  וטעות של עיילבון העלו את מטה אשר ל-6:9, עיילבון לקחה פסק זמן, אבל מיד אחריה דווקא שחקני מטה אשר המשיכו את המומנטום ועלו במהירות ל-6:12. הילינג עם טעות לסרב עזר למטה אשר לעלות ל-8:15 ומשם מטה אשר המשיכה להגדיל את היתרון עד לניצחון בסיום המערכה בעזרת עליונות אדירה של סבה דבש.

המערכה השניה נפתחה כמו הראשונה בשיוויון, ומ.ס עיילבון עלתה ליתרון  3:4, אבל מטה אשר לקחה את היוזמה ובעזרת נקודות של נביאדומסקי עלתה ליתרון 4:6, מטה אשר לא עצרה והמשיכה ל-6:11 בעזרת אייס של אלבס, עיילבון צמצמה מעט ל-8:12 בעזרת נקודה של הילינג, אבל לופז בעזרת יכולת מצויינת ליד הרשת דאג לשמור על טווח ביטחון מעיילבון, 9:15, מטה אשר המשיכה לשחק נפלא והגדילה את היתרון ל-12:20 ומכאן לניצחון במערכה השנייה.

רגע ההנפה (לילך וייס - רוזנברג, איגוד הכדורעף)
המערכה השלישית היתה המשך של המערכה השניה ומטה אשר פתחה בצורה חזקה עם הנחתה מדויקות של לופז ואייס של בנוב שהובילו את מטה אשר ליתרון 1:5, נקודה של פרזה  צימקה מעט את הפער ל-3:7, בנוב המשיך לככב והעלה את מטה אשר ל-5:11, נונייס ששיחק היטב במדי עיילבון ציצמם ל-7:11, הנחתה אדירה של סבה סגרה עניין ל-8:15 לקבוצה האדומה. מטה אשר עלתה ל-11:21, עיילבון עשתה שלוש נקודות רצופות בעזרת פרזה ונונייס. נביאדומסקי הוסיף עוד נקודה למטה אשר שעלתה ל-14:22,  החטאה של נונייס בהנחתה הביאה את הניצחון במערכה ובמשחק כולו למטה אשר שזכתה בצדק בגביע המדינה בכדורעף.
 
בהפועל גליל מטה אשר/עכו הצטיינו: בנוב עם 16 נקודות ונביאדומסקי עם 15 נקודות. במ.ס עיילבון הצטיין נונייס עם 12 נקודות ופרזה עם 6 נקודות.

מאמן הפועל גליל מטה אשר/עכו, נועם כץ: "הסיפור שלנו לא מתחיל הערב, היינו במקומות נמוכים השנה, זה גביע שמיני בתקופתי כמאמן , זה הישג ענק של הקבוצה שלנו – זה גביע מיוחד כי השנה אנחנו לא הקבוצה הכי טובה בליגה, ודווקא כשהגענו כאנדרדוג למפעל הגביע זה הישג אדיר וגם כמובן של הקהל שלנו, עבדנו כל כך קשה בשביל הגביע הזה וזה כל כך מתוק".  

מאמן מ.ס עיילבון, סמעאן סמעאן: "הקבוצה הטובה יותר ניצחה, אבל יש להם יותר כלים, אנחנו ניסינו ,ואני גאה בשחקנים ובקהל שלנו שהגיע ותמך. זו גאווה גדולה למועדון שלנו ולכל המגזר, מהרגע הזה מתחיל לחשוב איך לבנות את הקבוצה לעונה הבאה".

נגישות