מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
האירוע החגיגי (סיון פרג')

בנק הפועלים יאמץ את המשלחת לקראת פריס 2024

שני | | 17:32    מאת רועי ינקלוביץ ואביחי חיים

הוועד האולימפי חידש את הסכם החסות עם הבנק. עשרה ספורטאים - אולימפיים ופראלימפיים - יקבלו תמיכה אישית. יעל ארד: ''מסתכלים כבר לעבר לוס אנג'לס, ורוצים לתמוך מעכשיו בצעירים כדי שיגיעו מוכנים''

בנק הפועלים הודיע היום (שני) על חידוש הסכם החסות לקראת המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בפריס 2024. חוזה החסות החדש יימשך לפחות עוד שנתיים וחצי, בהיקף של 2.5 מיליון ש"ח. הבנק גם הכריז על עשרת הספורטאים - האולימפיים והפראלימפיים - שיקבלו חסות אישית לשנתיים הקרובות.

יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק, אמר במסיבת העיתונאים בה הכריז הבנק על חידוש החסות: "ספורט הוא מראה שכולנו מנסים לקבל דרכה תשובות וסיפוקים לאתגרים שעומדים בפנינו. כולנו רוצים לשבור חסמים, לפרוץ חומות ולהגיע להישגים. כולנו רוצים לרחף ולנחות מתי שבא לנו כמו ארטיום ולינוי. אנחנו מאמינים ששליחות חברתית, האדרת ערכים ועבודה קשה מביאים תוצאות. אנחנו רוצים חברה בריאה יותר, טובה יותר ואנושית יותר".

ארטיום דולגופיאט, ראובן קרופיק, לינוי אשרם ויעל ארד (סיון פרג')
מעבר לחסות שניתנה למשלחות, הבנק הכריז על הספורטאים שיזכו לחסות אישית בדרך לצרפת: האלוף האולימפי בהתעמלות מכשירים ארטיום דולגופיאט, האתלטית חנה קנייזבה מיננקו, הג'ודאית גפן פרימו, גולש הרוח יואב כהן, השחיינית אנסטסיה גורבנקו, לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג, האתלט איימרו אלמייה, האתלט יונתן קפיטולניק, והשחיינים הפראלימפיים מארק מליאר ואיאד שלבי.

מדליסטית הארד מטוקיו, אבישג סמברג, אמרה: "אנחנו מודים באופן אישי לבנק הפועלים. זה מעניק לנו שקט נפשי. לכולנו מטרה אחת וחלום גדול בייצוג המדינה בפאריס". המדליסיט האולימפי מטוקיו, מארק מליאר, הוסיף: "זה היה משמעותי עבורי מבחינה כלכלית להרגיש רוח גבית מבנק הפועלים בדרך לטוקיו. זה הרים אותי גבוה ואני מעריך את זה מאוד".

יו"ר הוועד האולימפי, יעל ארד, ציינה: "קמתי בבוקר עם חיוך. יש לנו הרכב אנושי יוצא דופן, ספורטאים עם שש מדליות שהם הטובים בעולם בתחומם. אני רוצה להודות לבנק הפועלים שתמיד רוצה לעשות יותר. השקת קדנציה שנייה של עבודה משותפת זו ההוכחה שאפשר ליצור ערך משותף. אני שמחה שאתם רואים בספורטאים שלנו נכס ובעבורכם הם מודל לחיקוי. יש לכם חלק בהצלחה של הספורטאים שלנו בטוקיו ואני בטוחה שגם אלה שיתחרו בפאריס יקבלו מכם את הרוח הגבית שתצעיד אותם קדימה להצלחה. אנחנו רוצים לתת תמיכה גם לנוער ההישגי בישראל לקראת אולימפיאדת לוס אנג’לס 2028 ובהחלט נעשה זאת".

האירוע החגיגי (סיון פרג')
ארד דיברה על החסויות בספורט הישראלי והדגישה: "אנחנו בהליך של גיוס תורמים בעולם וגיוס של חסויות חדשות בארץ. מעבר לכך, המדינה צריכה להכפיל את תקציב הספורט בישראל. התקציב צמח אבל מעט יחסית. אנחנו מדברים רק כל מיליארד שקל. תחשבו כמה מיליארדים נמצאים במשרדי הממשלה האחרים. קודם כל, זה נותן החסות העיקרי. אני מקווה שנעשה מהפך בעניין הזה. לא נהיה בשקט עד שהתקציב יוכפל. יש לנו ספורטאים שהם הטובים ביותר בתחומם, בדיוק כפי שיש לנו בהייטק, בצבא וברפואה".

יו"ר הוועד הפראלימפי, אלי בירנבאום, הוסיף: "אי אפשר שלא להודות לבנק הפועלים שממשיך להעניק חסות לספורטאים שלנו. תודה רבה על מה שאתם עושים עבור הספורטאים שלנו".

גפן פרימו, אבישג סמברג ואנסטסיה גורבנקו (סיון פרג')
במהלך האירוע בנק הפועלים נפרד מהשחיין יעקב טומרקין, המתעמלת האומנותית לינוי אשרם, מתעמל המכשירים אלכס שטילוב, השחיין דניס לוקטב והקלעית הפראלימפית יוליה צ’רנוי שסיימו את החסות האישית שקיבלו בשנים האחרונות. טומרקין אמר: "אני לא פורש, ניפגש בפריס, אבל אני שמח שלקחו כמה ספורטאים צעירים לעתיד במקומי. תודה שליוויתם אותנו בחמש השנים האחרונות ובהצלחה לדור החדש".

האלופה האולימפית לינוי אשרם סיפרה: "בנק הפועלים מלווה אותי דרך ארוכה. אני רוצה לומר תודה מכל הלב על מה שעשיתם בשבילי ובשביל הספורטאים. אני שמחה שאתם ממשיכים את החסות ומחדשים אותה. מי כמוני יודעת כמה זה עוזר שיש לספורטאי את השקט הכלכלי. זה לא מובן מאליו".

נגישות