טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתההפתעה של הפועל ב''ש: תומר חמד סיכם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץדיווח: ''פולהאם מנסה לקבל את מנור סולומון בחינם''הזר הראשון: ליוואי רנדולף חתם רשמית בהפועל י-םיש עוד הרבה עבודה: מכבי ת''א הפסידה 2:1 לווסטרלו
השר חילי טרופר עם הספורטאים (יח''צ)

השר טרופר ביקר את הספורטאים האוקראינים בווינגייט

שני | | 16:40    מאת מערכת ישראל ספורט

שר הספורט ביקר את עשרות הספורטאים האוקראינים, שהגיעו בימים האחרונים לישראל והודיע על הגדלת המכסה המותרת. טרופר: ''זכות גדולה לתת להם כמה ימים של שקט וביטחון, זה הכוח של מדינה חזקה''

שר הספורט, חילי טרופר, ביקר היום (שני) במכון וינגייט ופגש את הספורטאים והספורטאיות מאוקראינה אשר מתארחים במכון. במהלך שהותם בארץ משרד הספורט בשיתוף עם מכון וינגייט, יעניקו לספורטאים האוקראינים מעט שקט נפשי ומקום להירגע, וידאגו לצרכים השונים של הספורטאים לצד שמירה על שגרת האימונים החשובה.

במכון וינגייט בשיתוף משרד התרבות והספורט, התקבלה ההחלטה להזמין ספורטאים וספורטאיות אוקראינים, אשר לא יכולים להישאר בביתם, להתארח ולהתאמן במכון וינגייט-המכון למצוינות בספורט. בתחילת שבוע שעבר נחתו בארץ הספורטאים הראשונים מנבחרת הסיוף, אליהם הצטרפו אתמול ספורטאים וספורטאיות מנבחרת הג'ודו.

בהמשך צפויים להגיע עוד חברי וחברות נבחרת נוספים. במסגרת ההסכם אושרה כניסתם של עד 50 ספורטאים וספורטאיות מאוקראינה, אך במהלך ביקורו הכריז השר טרופר על כך שכניסתם של 50 ספורטאים וספורטאיות אוקראינים נוספים אושרה. סך הכל 100 ספורטאים אשר יוכלו להיכנס לישראל ולהתארח במכון וינגייט.

השר טרופר עם אחת הספורטאיות (יח''צ)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "להיות כאן היום ולשמוע את הסיפורים מקרוב זה קודם כל  כואב. זה גם מדגיש את האחריות שלנו לעשות הכל למענם בעת הזו. זו גם הזדמנות להודיע שסיכמתי עם שרת הפנים על כניסה של עוד 50 ספורטאים אוקראינים לישראל. אנו רוצים לתת להם מקלט בימים קשים אלה. אני מודה למכון וינגייט, לשי אברהמי ולכלל השותפים על ההירתמות למען הספורטאים".

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: "יש פה סיפורים קורעי לב, מדובר בסיטואציה מורכבת וקשה, ואנחנו מנסים לעזור עד כמה שאפשר. קיבלנו הרבה משלוחים של אוכל ויש הרבה אנשים שנרתמו לסייע. הן הגיעו לכאן עם אשרה של חודש אבל אין להן לאן לחזור. זה משהו שצריך לחשוב עליו, מה עושים איתם הלאה? חייבים לגייס תרומות כדי לעזור להם ולהשאיר אותם בישראל לתקופה נוספת אם צריך, כי אחרת הם בבעיה”.

מנכ''ל מכון וינגייט, שי אברהמי: "הגעת הנבחרות לכאן נעשתה בזכות הקשרים האישיים בין הספורטאים, המאמנים, האיגודים, ובעזרת משרד התרבות והספורט שתמך במהלך. אנו גאים על ההזדמנות לארח אותם כאן בתקופה קשה זו ולהעניק להם את המעטפת הראויה. הם לנים כאן, אוכלים כאן ומתאמנים כאן. כל אנשי המכון מתגייסים למענם על מנת להקל עליהם. אנחנו מקווים שיוכלו לחזור בשלום לארצם בקרוב".

נגישות