מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
מאמן הפועל ראשל''צ, איסמעיל עאמר (אסף הופמן)

הערעור של אדומים אשדוד התקבל, זעם גדול בראשל''צ

שני | | 12:32    מאת מערכת ישראל ספורט

עונש הפחתת שתי הנקודות בוטל והקבוצה מהלאומית נענשה בשני משחקי רדיוס, קנס של 35 אלף ש''ח והפסקת פעילות על תנאי במקרה של עבירת אלימות נוספת. ראשל''צ: ''מנותקים, נותנים הכשר לנהוג באלימות''

בית הדיון העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (שני) לקבל את הערעור של א.ס אדומים אשדוד, ולבטל את עונש הפחתת הנקודות שהוטל על הקבוצה לפני כשבועיים. במקום זה תיענש הקבוצה בקיום שני משחקי רדיוס בלי קהל, וקנס של 35,000 ש"ח (בניגוד ל-50 אלף ש"ח בגזר הדין המקורי). בנוסף, אדומים אשדוד נענשה בהפסקת פעילות אם היא תורשע שוב בעבירת ביצוע מעשה אלימות על ידי בעל תפקיד. היועץ המשפטי של ההתאחדות עו"ד עמית פינס הגיש בקשת ערעור לדיון בהרכב מורחב של 5 דיינים. כזכור, הקבוצה מהליגה הלאומית נענשה בעקבות האירועים האלימים שהיו בסיום המשחק נגד הפועל ראשון לציון ב-21 בינואר, כאשר אנשיה תקפו את מאמן הכתומים איסמעיל עאמר.

בהחלטה עליה חתום אב בית הדין, פרופ' מיגל דויטש, כתב: "מבחינת נסיבות האירוע, בית הדין המשמעתי לא קבע כי מדובר היה בתקיפה מתוכננת וברמת אכזריות גבוהה. לא נלווה לאירוע ניצול של עמדת כוח. רמת האלימות שננקטה היא גבוהה ומובן כי אין להשלים עמה בשום אופן, אולם הנזק שנגרם וצפוי היה להיגרם הוא ברמה בינונית. יש לזכור כי אין מדובר בתקיפה מצידו של המון. באשר לשאלת קיומה של התגרות, ידוע כי היו חילופי דברים מילוליים בין הצדדים אולם לא נקבעה בבית הדין קביעה עובדתית כלשה ביחס למהותם של הדברים שהוחלפו ולאופן השפעתם על האירוע. השיקול המרכזי שעמד מול עיני בית הדין בגזירת הדין הוא הצורך בהרתעת הרבים. בהקשר הזה יש להתחשב לא רק בהשלכות הענישה על ההרתעה בעתיד, אלא גם במדיניות הענישה הנהוגה".

ממכבי ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר בהחלטה מופרכת, מנותקת, כזו שלא מבינה את חומרת הארוע ואת ההכשר שהיא נותנת לכל אדם לנהוג באלימות במגרשים. שעה שקברניטי הענף, שר הספורט ומשטרת ישראל יוצאים מגדרם בכדי למצוא את הדרך למגר את האלימות בספורט, בא בית הדין ומכשיר, פשוט כך, מעשי אלימות מזעזעים על כר הדשא כנגד מאמן קבוצה ועוד בידי בעלי תפקיד בקבוצה מקצוענית ואנשים השוהים בזירת המשחק באישור. ידעו כל מאמני הקבוצות בישראל שאל להם לחוש בטוחים גם לא בתחומי המגרש. המועדון מצפה מההתאחדות לכדורגל, היועץ המשפטי והתובע לפעול מיידית כנגד ההחלטה ולדרוש דיון נוסף בדיוק כשם שעשו לפני פחות מ10 שנים בעניינה של מכבי פתח תקווה אשר בסופו של דבר ספגה הורדה של 3 נקודות ואף נשרה לליגה הלאומית".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות