מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23
גל כהן גרומי (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

זהב לגרומי באליפות הביג 10, שיא וזהב בשליחים לפרנקל

שישי | | 09:44    מאת מערכת ישראל ספורט

בשנתו הראשונה במכללות, גרומי ניצח במשחה ל-200 יארד מעורב אישי עם שיא אישי של 1:41.54 דק'. פרנקל זכה בזהב עם רביעיית השליחים ושבר שיא אליפות. פולונסקי סיימה רביעית בגמר 200 מעורב אישי

השחיינים הישראלים המשיכו לרשום הישגים בליגת המכללות הלילה (בין חמישי לשישי), כאשר גל כהן גרומי, השוחה באוניברסיטת מישיגן, הוכתר כאלוף הביג 10 במשחה ל-200 יארד מעורב אישי עם שיא אישי של 1:41.54 דקות. גרומי עושה זאת כבר בשנתו הראשונה במכללות ובאחת מהאליפויות היוקרתיות מבין הקונפרנסים במכללות.

תומר פרנקל, השוחה באינדיאנה, עמד גם הוא על ראש הפודיום בפעם השנייה באליפות, הפעם עם רביעיית השליחים ל-4X100 מעורב, שזכתה בזהב עם שיא אליפות חדש של 3:00.95 דקות. פרנקל שחה את הפרפר ברביעייה וקבע זמן ביניים מצוין של 44.55 שניות. באותו משחה, שני שחייני מישיגן גרומי ונדב אהרונסון סיימו במקום הרביעי, רק 35 מאיות ממדליה, כשאהרונסון שוחה את הגב על 47.09 שניות וגרומי את הפרפר על 45.13 שניות.

גם בר סולובייצ'יק היה קרוב מאוד למדליה במשחה ל-500 חופשי. השיאן הישראלי, השוחה באוניברסיטת מינסוטה קבע שיא אישי ושיא אוניברסיטה חדש עם 4:13.85 דקות, אך חסרו לו שמונה מאיות כדי לסיים במקום השלישי ועל הפודיום. 

לאה פולונסקי, המתחרה במקביל באליפות ה-PAC12 שם היא מתחרה עבור אוניברסיטת קאל ברקלי, סיימה במקום הרביעי בגמר 200 מעורב אישי עם 1:55.10 דקות, שיפור של יותר משנייה לשיאה האישי.

נגישות