מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
שני משמאל: תומר פרנקל עם המדליה (אוניברסיטת אינדיאנה)

ישראלים במכללות: זהב לפרנקל, כסף לגרומי ופולונסקי

חמישי | | 18:01    מאת מערכת ישראל ספורט

עונת האליפויות בליגת המכללות בארה''ב החלה בצורה מוצלחת והשחייניות והשחיינים הישראלים זכו לככב על הבמות הגדולות של אליפויות הקונפרנס האיכותיות, לעלות על הפודיום ואפילו לשבור שיאים יוקרתיים

עונת האליפויות בליגת המכללות בארה"ב החלה והשחייניות והשחיינים הישראלים זכו הלילה (בין רביעי לחמישי) לככב על הבמות הגדולות של אליפויות הקונפרנס האיכותיות, לעלות על הפודיום ואפילו לשבור שיאים יוקרתיים.

מי שעמד על ראש הפודיום הוא האולימפי תומר פרנקל, אשר היה שותף לזכייה של רביעיית השליחים של אינדיאנה ב-4X200 יארד חופשי באליפות הביג 10. פרנקל זינק שני וקבע זמן מהיר של 1:32.74 דקות. מיד אחריו במשחה הזה סיים חברו האולימפי גל כהן גרומי, אשר יחד עם שליחי מישיגן זכה במדליית הכסף, כשהוא נועל את הרביעייה עם זמן של 1:32.47 דקות. עוד באותו משחה, בר סולובייצ'יק סיים במקום החמישי יחד עם שליחי מינסוטה, כאשר הוא קובע כשחיין הראשון שיא אוניברסיטה חדש, 1:33.56 דקות.

למעלה משמאל: לאה פולונסקי (אוניברסיטת קאל)
גרומי לא הסתפק בכך, ויחד עם ישראלי נוסף, נדב אהרונסון, זכו השניים במדליית הארד בשליחים ל-4X50 יארד מעורב. אהרונסון פתח בגב עם 21.43 שניות, גרומי קבע 19.98 שניות בפרפר. בינתיים באליפות ה-PAC12, לאה פולונסקי השוחה בקאל ברקלי פתחה גם היא את התחרות בצורה מרשימה עם מדליית כסף גם כן. היא עשתה זאת כחלק מרביעיית השליחות ל-4X200 יארד חופשי, שם נעלה את הרביעייה בזמן של 1:44.42 דקות.

לא פחות מהמדליות, חשובה העובדה כי פרנקל, גרומי, אהרונסון ופולונסקי השיגו כולם בתוצאותיהם קריטריון A לאליפות המכללות הארצית שתיערך בחודש הבא באטלנטה. עד כה מבין הישראלים, גם דניס לוקטב השיג קריטריון A באליפות ה-ACC שנערכה בשבוע שעבר, אז זכה עם לואיוויל במדליית הכסף ב-4X200 חופשי.

נגישות