פניני: ''זה היה בידיים שלנו, לא קיבלנו החלטות נכונות''מושבה ישראלית: קני סייף חתם רשמית בנטפצ'י באקוגיא גודס הודה: ''אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו''איזה פספוס: נבחרת ישראל הפסידה 90:85 לפולין בחוץחיים: ''אתאכזב מאוד ולא אקבל את זה אם נפסיד בגמר''מוטי מלכה סיכם על חזרתו לנוף הגליל: ''חזרתי הביתה''מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזה
מאור בן הרוש (איגוד השייט בישראל)

מאור בן הרוש זכה במדליית ארד בגרנד פרי וילאמורה

רביעי | | 17:06    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג מרשים לשייט הלייזר הישראלי. בתום דרמה, השייט הישראלי שסיים במקום ה-32 בשיוט השביעי, הגיע ל-13 באחרון. בן הרוש: ''שמח שהתאוששתי, תחרות מצוינת''. בובר: ''המטרה היא להביא נציג אולימפי''

לאחר שלושה ימי שיוטים מצויינים, התייצב היום (רביעי) מאור בן הרוש ליום התחרויות האחרון בגרנד פרי וילאמורה, כאשר הוא במקום הראשון ובמטרה להבטיח מקום על הפודיום. השיוט הראשון של היום לא עלה יפה ובסיומו התמקם בן הרוש במקום ה-32 בלבד, מה שדחק אותו למקום רביעי ומחוץ לפודיום.

בן הרוש התייצב לשיוט האחרון של היום בידיעה כי הוא צריך להוביל על יריבו למדליית הארד, הבלגי ואן ליר, בשישה מקומות לפחות. בן הרוש סיים את השיוט במקום ה-13 וניתן האות לדרמה שבספירת המתחרים הבאים. לבסוף הגיע הבלגי במקום ה-21, והבטיח לישראלי מדליה בתחרות.

בן הרוש מסכם: "התחרות סך הכל הלכה מצוין. השיוט הראשון היום התפקשש לי, אבל אני שמח שהצלחתי להתאושש ולהבטיח את המדליה. שמח מאוד על הפודיום ועל אף שכיוונתי ליותר זו בהחלט תוצאה שהייתי חותם עליה לפני התחרות. כיף לראות את הניצוצות הראשונים של עבודת הנבחרת עם אשד ועכשיו כולנו מכוונים לגביע העולם בפאלמה".

מאור בן הרוש (צילום: João Costa Ferreira)
מאמן נבחרת ה ILCA7 גברים, אשד מזריץ: "הייתה לנו תחרות מצויינת, כמובן שההישג חסר התקדים של מאור לא מובן מאליו, אבל גם גם ההגעה של עומר גולני למקום ה 11 והביצועים של יוגב אלקלעי, מוכיחים שיש לנו נבחרת עמוקה והרבה פוטנציאל. זו מבחינתנו הצהרת כוונות ורק תחילת הדרך".

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "בן הרוש שייט מוכשר שבהחלט הגיע לתוצאה מצוינת מתוך 76 מתחרים. ההתעקשות שלנו להמשיך בדגם עם נבחרת, למרות שלא היו הישגים מספיק טובים בעבר, נקווה שתוביל להתקדמות. שייטים צעירים, שמסתכלים על מאור מבינים שנחישות והתמדה מובילות להישגים והמטרה שלנו היא להביא בסופו של דבר נציג אולימפי גם בדגם הזה. ברכות גדולות למאור ולמאמן הנבחרת אשד מזריץ."

בנשים סיימה שי קקון את התחרות במקום ה- 19. קקון נהנתה מתחרות טובה, אך שתי פסילות, ביום השני והשלישי, הורידו את הדירוג הכללי שלה. התחרות, שנערכת מזה שלושה ימים בוילאמורה, שבספרד, היא אחת מחמש תחרויות היוקרה בעולם והשנה השתתפו בדגם ה ILCA7 מעל 70 שייטים ומספר דומה של שייטות, כולל כ 15 שהיו בעשרת הגדולים באירופה ובעולם בשנה האחרונה.

נגישות