מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
אביב אברהם אבקסיס (צילום: ניר שבתאי)

הקשר המוכשר מבני יהודה: אביב אברהם אבקסיס

שלישי | | 15:00    מאת ויק דסה

הקשר בן ה-16 משחק מגיל 9 בקבוצה משכונת התקווה ומקווה שלמרות מצבה של הקבוצה בליגה הלאומית, היא תחזור לימיה הגדולים בסיועו. בינתיים, הוא מסייע לקבוצת נערים ב' בליגה הבכירה וחולם בגדול

אביב אברהם אבקסיס בן ה-16 משחק בקבוצת נערים ב' בבני יהודה. הוא התחיל לשחק ביהוד ובגיל 9 עבר לבני יהודה. אבקסיס סיפר: "עד היום תפקידי בקבוצה קשר אמצע חמישים חמישים. רגע השיא שלי היה לפני הקורונה, הגענו לשלבים מתקדמים בגביע שמינית גמר ובניצחונות, הבקעתי מספר שערים שעזרו לנו להתברג בשמינית הגמר. לצערי, בעקבות הקורונה החליטו על סגר ראשון שקטע את רצף ההצלחות של הקבוצה. רגע השפל שלי היה פציעה במרפק שהשביתה אותי לשלושה חודשים, אבל כמו שלמדתי לאורך השנים שאופי מנצח הכל. נלחמתי על מקומי בסגל תמיד וזכיתי בו בזכות ולא בחסד. סהר מזרחי הוא מאמן עם שיקולים מקצועיים בלבד והייתה תקופה שהייתי בהרכב קבוע וגם תקופה פחות טובה לאחר הקורונה. סהר הגיע עם נסיון במיוחד בתפקיד שבו אני משחק ואני מקשיב להערות שלו ומיישם אותן על המגרש. סהר מזרחי היה שחקן מוכשר ששיחק בתור קשר קדמי ובגיל 16 רשם את הופעתו הראשונה במדים של בני יהודה".

אבקסיס הוסיף: "אני לומד בתיכון מקיף יהוד ושמה אני מצליח לשלב לימודים עם כדורגל בזכות המורים שעוזרים לי ומנהל השכבה דודו קטן שעשה לי מסלול לספורטאים וככה אני יכול להשקיע גם בלימודים וגם בכדורגל. עוזר המאמן שלנו אמיל תומך בנו בעיקר מנטלית וזה מאוד חשוב לקבוצה. מחלקת הנוער שלנו נותנת הרגשה של חמימות ובית חם, בכל שנה מביאים אנשי מקצוע עם נסיון כמו בני בן זקן לשפר את המחלקה ובאימונים איתו הרגשתי שאני מתקדם מאוד ולומד. גם תמיר בן עמי, שהוא חלק מהצוות המקצועי, נכנס לאמן אותנו ומדרבן את הקבוצה, מה שגורם לשחקנים ללחימה על המגרש. התחביבים שלי הם כדורגל ושחמט. השאיפות הן כל שנה להתקדם ולהגיע לבוגרים של בני יהודה ולהיות חלק מנבחרת ישראל".

אביב אברהם אבקסיס (צילום: ניר שבתאי)
הקשר הצעיר המשיך: "ספורטאי משמעותי בחיי הוא אייל ברקוביץ שהגיע לליגה האנגלית, שחקן עם טכניקה, דריבל טוב ויכולת ראיית משחק חכמה; יוסי בניון שחקנים עם אופי מנצח שעזר להם להגיע למקומות טובים. המשפחה שלי מלווה אותי לכל משחק ומשחק, אמא ואבא שלי מעודדים ותומכים גם סבא שלי שיהיה בריא לא מפספס אימון שלי. מאמני העבר בבני יהודה תמיד תמכו וחיזקו. המעבר היה בגיל קטן ככה שכיום לאחר שבע שנים בבני יהודה. אני לא תומך במעברים בין קבוצות למרות שהיו לי הצעות במהלך השנים, אני דוגל תמיד להשאר ולהלחם על המקום שלך בהרכב ולבוא לידי ביטוי המשחקים ולא בדיבורים".

אבקסיס סיכם: "הנבחרת מבחינתי חשובה. מדובר בקרש קפיצה להתקדמות השחקן ומה גם שהייצוג של המדינה שלך זה גאווה גדולה. סמלים בנבחרת היו חיים רביבו, ערן זהבי, אייל ברקוביץ' ויוסי בניון. הקבוצה הבוגרת שלנו נמצאת כיום במצב לא טוב, מתמודדת בליגה הלאומית על הפלייאוף העליון. אני חושב ששילוב של כשרון עם שחקנים בית שיש להם זיקה ריגשית למועדון יכולים להביא 200 אחוז מעצמם, לפחות זה מה שאני מיישם במגרש. הקהל של בני יהודה הוא קהל עם לב ונשמה. שכונת התקווה היא שכונה מאוד קטנה והקהל שלו הוא חלק בלתי נפרד מהמועדון. כותרות לא מדברות אליי בגיל הזה, אלא עבודה קשה. לא לעצור, תמיד לשאוף ליותר וזה גם האופי שגיבשתי. רוח הלחימה שלי היא מעל הכל".

נגישות