מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23
שי אברהמי, מנכ''ל מכון וינגייט, השר טרופר, הנשיא לשעבר ריבלין, יקי אנוך יו''ר המועצה הציבורית של מכון וינגייט (זאב ינאי, גלאי תקשורת)

רובי ריבלין מונה ליו''ר ועדת פרס מפעל חיים בספורט

שני | | 11:24    מאת מערכת ישראל ספורט

הנשיא העשירי של מדינת ישראל נענה בשמחה לבקשתו של שר התרבות והספורט, חילי טרופר, לשמש כיו''ר ועדת פרס מפעל חיים בהובלת המשרד ומכון וינגייט. ריבלין: ''ספורט הוא דרך חיים, המהלך מבורך ומתבקש''

הנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין, נענה בשמחה לבקשתו של שר התרבות והספורט, חילי טרופר,לשמש כיו''ר וועדת פרס מפעל חיים שמובילים המשרד ומכון וינגייט. ביוזמתו של שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הסכים הנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין, לכהן בתור יו''ר וועדת פרס מפעל חיים בספורט. הפרס הוא פרויקט משותף של משרד התרבות והספורט ומכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט. ישיבות וועדת הפרס יתקיימו במכון וינגייט.

הפרס יוענק בטקס בתחילת אפריל לנשות ולאנשי ספורט בחמש קטגוריות. הנשיא העשירי ידוע באהבתו הרבה לספורט ולכן פנה אליו השר עם ההצעה המיוחדת לכהן בתור יו''ר הוועדה, שתעניק בראשונה פרס שכזה. זהו תפקידו הציבורי השני מאז עזב את בית הנשיא בירושלים, לאחר שמונה באחרונה ליו"ר של כבוד במכון הישראלי לדמוקרטיה.  

הפרס, ביוזמתו ובמימונו של משרד התרבות והספורט ותחת אחריותו של מכון וינגייט, יוענק באפריל במסגרת חגיגות לרגל 65 שנים להיווסדו של המכון הלאומי. הפרס יוענק לגברים ולנשים, שהותירו את חותמם על הספורט הישראלי בקטגוריות: ספורטאי/ת, מאמן/ת ספורט, איש ניהול בתחום הספורט, איש חינוך/איש רשות מקומית מתחום הספורט וחוקר/ת אקדמיה מתחום הספורט . פרס זה נועד להביע הערכה, הוקרה וציון לשבח לפועלם ולתרומתם של העוסקים בספורט והמפתחים אותו, אשר הגיעו להישגים ולציוני דרך בתחומם, ובכך תרמו תרומה משמעותית.

בשנה שעברה, 2021, ביקר הנשיא לשעבר ריבלין במכון וינגייט. ביקור ראשון של נשיא במכון מזה שני עשורים והביקור הראשון של ראש המדינה לאחר הפיכתו של המכון לתאגיד ממשלתי מעמותה פרטית. במהלך המפגש צפה באימונים של נבחרות השחייה והשחייה האומנותית. בין השאר נפגש עם השחיין האולימפי יעקב טומרקין. בהמשך ביקר באימון נבחרת הג'ודו, שם שוחח בין השאר עם הספורטאים האולימפיים שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק. על גבעת חנן נטע הנשיא עץ צעיר שזכה לשם "עץ הנשיא". 

יו''ר הוועדה, הנשיא לשעבר ראובן (רובי) ריבלין: "ספורט הוא דרך חיים, ועל כן מתבקש ומבורך המהלך של שר התרבות והספורט שלנו, ידידי חילי טרופר, להעניק פרס למפעל חיים למובילי דרך בתחום החשוב הזה. כשאנו מחנכים לספורט כדרך חיים, כפי שעושים במכון ווינגייט, מחנכים גם לאהבת אדם, לחברות ולעבודת צוות. בספורט אומנם יש יריבים, אבל לא אויבים. בספורט אנחנו נפגשים עם האחר על הדשא, על הפרקט או על המזרן, ומביטים בו בגובה העיניים – שווים. ספורט והחינוך לספורט, הם ראי לחברה הישראלית, המקום שבו אנחנו פוגשים את עצמנו, ובין המקומות היחידים שבהם אנחנו מצליחים להסכים על כללי משחק משותפים. זוהי הסיבה שבגללה התחברתי כל-כך ליוזמה של השר והסכמתי בשמחה לבקשתו".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "זה רק טבעי, שהנשיא העשירי ריבלין יכהן כיו''ר וועדת הפרס. פניתי אליו מתוך הכרות עמוקה עם אהבתו לספורט. תרומתו לספורט לאורך השנים  היא רבה, וזהו כבוד עבור כולנו, שהוא חלק מהמפעל שנועד להוקיר לראשונה באמצעות פרס מפעל חיים את העושות והעוסקים במלאכה זו".

יו"ר המועצה הציבורית של מכון וינגייט, יקי אנוך, החבר בוועדת הפרס: "אנו גאים לארח שוב את הנשיא לעבר ריבלין בבית של הספורט הישראלי, כמי שיוביל את הבחירה במקבלים ובמקבלות הפרס של הספורט הישראלי. זהו יום חג מבחינתנו והכרה בעבודה הקשה של נשות ואנשי המכון והספורטאיות והספורטאים שמתאמנים בו כבר 65 שנים".

נגישות