מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23
גל כהן גרומי באליפות בשנה שעברה (באדיבות איגוד השחייה)

שינוי נוסף: אליפות העולם בשחייה תיערך בבודפשט ביוני

שני | | 12:33    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי דחיית התחרות ממאי ליולי הבא, נקבעה תחרות נוספת בבודפשט ביוני הקרוב. המשמעות: בכל שנה תתקיים אליפות העולם בשחייה. המנהל הספורטיבי באיגוד, אהוד סגל: ''שינוי משמעותי ללו''ז. נפעל בהתאם''

אחרי שדחתה את אליפות העולם בענפי המים מחודש מאי השנה ליולי 2023, הודיעה היום (שלישי) התאחדות השחייה העולמית פינ"א על הכנסת אליפות עולם נוספת ללוח התחרויות העולמי, שתיערך ב-18 ביוני עד 3 ביולי 2022 בבודפשט. 

כזכור, הייתה אמורה להיערך אליפות עולם בפוקואוקה, יפן, ביולי 2021, אולם זו נדחתה ראשית בגלל דחיית המשחקים האולימפיים למאי 2022. רק לפני שישה ימים הודיעה פינ"א כי לא ניתן לקיים את האליפות במועד זה ביפן בגלל הגבלות הקורונה וזן האומיקרון ודחתה את התחרות ליולי 2023, אולם כעת היא מודיעה כי בנוסף לאליפות הדחויה תיערך אליפות נוספת, מתוך מטרה לקיים בכל זאת תחרות עולמית גדולה גם השנה.

המשמעות היא כי אליפויות העולם יתקיימו שלוש שנים ברציפות - ביוני 2022 בבודפשט, ביולי 2023 בפוקואוקה ובינואר 2024 בדוחא. זו תהיה הפעם השנייה תוך חמש שנים שבודפשט תארח את אליפות העולם, כאשר היא זכתה באירוח האליפות גם ב-2027.

נשיא פינ"א חוסיין אלמוסאלם מסר בהודעת פינ"א: "כקהילת ענפי השחייה, אנחנו מוצאים פתרונות סביב הפנדמיה וההודעה של היום היא צעד משמעותי בתהליך הזה. אנחנו יודעים שעלינו להיות יצירתיים למען הספורטאים שלנו, ואנחנו בני מזל שיש לנו מארחי תחרויות שחולקים איתנו את התשוקה לענף ויש להם נכונות, יכולות וגמישות לארגן את האירוע המרכזי של פינ"א. אנחנו אסירי תודה לכל המארחים והמארגנים ויודעים שהספורטאים חולקים את התודה הזו איתנו".

המנהל הספורטיבי של איגוד השחייה אהוד סגל מסר: "מדובר בשינוי משמעותי ללוח התחרויות, אשר מציב בפנינו תחרות משמעותית נוספת, לצד אליפות אירופה שתיערך ברומא באוגוסט. בהתאם נשקוד בימים הקרובים על ביצוע השינויים הנדרשים גם בתכנית האימונים שלנו, וכן במידת הצורך בתכנית התחרויות כאן בישראל".

נגישות