מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23
איתן בן שטרית על רקע לוגו פינ''א (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

בשל הקורונה: אליפות העולם בשחייה נדחתה ל-2023

שלישי | | 11:22    מאת מערכת ישראל ספורט

התאחדות השחייה העולמית הודיעה כי הצעדים שננקטים ביפן למזעור האומיקרון הובילו לדחייה שני ברציפות של האליפות, שמועדה המקורי היה בקיץ 2021. אהוד סגל: ''הדחייה מאכזבת, אין הבדל מהותי בהכנות''

התאחדות השחייה העולמית פינ"א הודיעה היום (שלישי) לאיגודי השחייה, בהם לאיגוד השחייה בישראל, על דחייתה של אליפות העולם בענפי המים שהייתה אמורה להיערך ביפן בחודש מאי הקרוב. כעת, האליפות תיערך ב-30-14 ביולי 2023, בעוד אליפות העולם בקטאר, שהייתה אמורה להיערך בנובמבר 2023, תידחה לינואר 2024.

בהודעת התאחדות השחייה העולמית נכתב: "פינ"א נמצאת בדיאלוג מתמיד עם הספורטאים והמאמנים בקשר ללוח התחרויות, במטרה למזער את ההשפעה על ההכנות והביצועים של הספורטאים, מתוך הכרה בהשפעות הבריאותיות הנוכחיות של וריאנט האומיקרון של וירוס הקורונה. בהתחשב במצב הפנדמיה הנוכחי ובצעדים שננקטים ביפן, פינ"א והוועדה המארגנת המקומית הגיעו להסכמה על דחיית האליפות. ההחלטה הזאת נלקחה לטובת כל הנוגעים בדבר".

כזכור, מדובר בפעם השנייה שהאליפות ביפן נדחית, כאשר מועד האליפות המקורי היה בקיץ 2021, אולם בשל דחיית המשחקים האולימפיים נדחתה אז בשנה גם האליפות. למעשה, זו אינה הפעם הראשונה שאליפות העולם נערכת בחודש ינואר, כאשר הן בשנת 1991 והן בשנת 1998 האליפויות נערכו בחודש זה, שתיהן אגב נערכו באותה העת באוסטרליה.

המנהל הספורטיבי של איגוד השחייה אהוד סגל מסר: "אמנם דחיית האליפות מעט מאכזבת את אוהדי השחייה, כי כבר שלוש שנים לא הייתה אליפות עולם בבריכות ארוכות ובהחלט ציפינו לה, אולם מבחינת נבחרת ישראל אין הבדל מהותי בהכנות. נעשה את ההתאמות הנדרשות בתכנית האימונים והתחרויות המתוכננת, והפנים כבר קדימה אל תחרות המטרה הבאה שלנו, אליפות אירופה שתיערך ברומא בתחילת אוגוסט".

נגישות