מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''בני סכנין: שחקן הכנף האיטלקי ניקולאו דומיטרו חתםזלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביב
מרתון ים המלח (צילום: אלמנטס)

עם 5,000 רצים: מרתון ים המלח חוזר בפעם השלישית

שני | | 13:06    מאת מערכת ישראל ספורט

ביום שישי הקרוב ירוצו 5000 רצים על המים בעין בוקק, גבול ירדן, במקום הנמוך בעולם. ניר ונגר, ראש מ.א. תמר: ''דווקא כשמסביב המולה והמגיפה שברה שיאים - אין כמו פסק זמן לריצה בריאה בנופי ים המלח''

עונת המרתון בפתח ויחד איתה ישתתפו למעלה מ-5,000 רצים במקצי המרתון במקום הנמוך בעולם - ים המלח, שיוזנקו ביום שישי, בחוף עין בוקק במועצה האזורית תמר, ארץ ים המלח. השנה, לראשונה, יתקיים מקצה של 5 ק"מ של ריצה והליכה המיועד למשפחות וילדים שיוכלו לראשונה לבקר על הסוללות ולחצות את הים.

בימים אלו נשלמות ההכנות למרתון ארץ ים המלח, המתקיים זו השנה השלישית ויציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא רצו מעולם, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל. כל  הרצים יוזנקו מזרחה, ישר אל תוך הים לכיוון ירדן, על סוללת עפר שלא דורכים עליה בשגרה ואשר הותאמה במיוחד לטובת משתתפי המרתון. המסלולים מעגליים עם מינימום חזרה על הדרך שכבר עברנו בה, עם מינימום אספלט ומקסימום נוף.

מרתון ים המלח (צילום: אלמנטס)
מקצי התחרות:
5 ק"מ - מסלול ריצה והליכה נוח למתנסים בחוויית הריצה.
10 ק"מ - ריצה אל תוך הים ועל הטיילת החדשה.
21.1 ק"מ חצי מרתון - מסלול מהיר ושטוח, המקצה ע"ש תומר וגיורא רון ז"ל.
42 ק"מ מרתון – ריצה סביב חופו של ים המלח הדרומי.  
50 ק"מ אולטרה מרתון - אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ בחסות נעלי HOKA.

* פרסים כספיים יוענקו למנצחים הכלליים בארבעת המקצים הארוכים.

ראש מועצה אזורית תמר ים המלח, ניר ונגר, מסר: "למרות הקורונה שבגינה נאלצנו לבטל את המרתון לפני שנה, השנה בצל האומיקרון סגרנו את ההרשמה מראש, לאחר ששברנו את שיא המשתתפים וכ-5,000 רצות ורצים מהארץ ומהעולם יגיעו וייהנו מיופיו של המקום הנמוך בעולם. דווקא כשמסביב המולה והמגיפה שברה שיאים- אין כמו פסק זמן לריצה בריאה בנופי ים המלח. אני מודה לכל השותפים לארגון ההפקה המאתגרת הזו ומקווה שגם יישברו שיאים".

המרוץ מתקיים בסיוע ובתמיכת חברת כימיקלים לישראל, רשות הניקוז ים המלח והחברה הממשלתית להגנת ים המלח. נזכיר כי מרתון ארץ ים המלח צומח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק,  אשר במשך למעלה מ- 30 שנה אירח רבבות רצים והיווה נקודת עוגן בלוח המרוצים השנתי של חובבים ומקצוענים מכל הארץ אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה החצי מרתון באירוע יתקיים לזכר תומר וגיורא רון ז"ל, בני קיבוץ עין גדי.

נגישות