יורגן קלופ: ''הגמר הבא יהיה באיסנטבול? תזמינו לנו מלון''קורטואה: ''רציתי לקבל קצת כבוד, אני לא מוערך באנגליה''אנצ'לוטי נותר בודד בפסגה, קורטואה קבע שני שיאי מפעלבפעם ה-14 בהיסטוריה: ריאל מדריד היא אלופת אירופהאבי אבן נחוש: ''אנחנו באים לסיים את הסדרה בהרצליה''דיווחים באיטליה: ''טורינו במגעים עם מנור סולומון''טניס: דניאל צוקרמן העפיל לגמר טורניר הפיוצ'ר בנתניההושג סיכום לרכישת צ'לסי ע''י טוד בולי, אברמוביץ' נפרדחוזר לצפון: רועי הובר חתם לשנתיים בהפועל גליל עליוןה-14 של ריאל או ה-7 של ליברפול: לקראת גמר האלופות
רפאל נדאל חוגג היום (האתר הרשמי)

אוסטרליה: נדאל עלה לחצי הגמר לאחר דרמה ענקית

שלישי | | 11:40    מאת מערכת ישראל ספורט

הספרדי שמט יתרון בשתי מערכות ונראה סחוט, אך ניצח 3:6, 4:6, 6:4, 6:3 ו-3:6 את שאפובלוב ויפגוש את מתאו ברטיני, כשהוא רחוק שני ניצחונות בלבד מהגרנד סלאם ה-21. בארטי בחצי מול קיז המתקאמבקת

אחרי מותחן של חמש מערכות, רפאל נדאל העפיל היום (שלישי) לחצי גמר אליפות אוסטרליה בזכות ניצחון 3:6, 4:6, 6:4, 6:3 ו-3:6 על דניס שאפובלוב הקנדי. הספרדי ישחק בחצי הגמר נגד מתאו ברטיני (7) שגבר בחמש מערכות 4:6, 4:6, 6:3, 6:3, 2:6 על גאל מונפיס (17). שני ניצחונות בלבד - זה מה שמפריד היום בין הספרדי (6 בעולם) לבין תואר גרנד סלאם מספר 21 בקריירה. 

נדאל הוביל אומנם בשתי המערכות הראשונות, אבל נראה סחוט לחלוטין. מהצד השני שאפובלוב הצליח לחזור כמו גדול וקבע מערכה מכרעת, שם ההחזרות שלו היו רעות מאוד, והניסיון הכריע. בשורה התחתונה, נדאל מעפיל בפעם ה-36 בקריירה שלו לחצי גמר בטורניר גראנד סלאם, ובפעם השביעית באליפות אוסטרליה. אחרי 4 שעות ו-8 דקות, נדאל הבטיח את ניצחונו השביעי ב-2022, כשהוא עדיין בלתי מנוצח עם פתיחת השנה האזרחית.
 


בנשים, מדיסון קיז הביסה את ברבורה קרייצ'יקובה (4) 3:6, 2:6 במפגש הראשון אי פעם ביניהן. הצ'כית הרשימה בדרך לרבע הגמר, אבל לא הייתה יכולה לקיז שניצחה בתוך 1:27 שעות ועלתה לחצי גמר גרנד סלאם רביעי בקריירה. זו הפעם השנייה של האמריקאית בטופ 4 במלבורן והפעם היא תנסה גם לעלות לגמר. יריבתה בחצי הגמר תהיה המדורגת ראשונה אשלי בארטי שממשיכה להסב גאווה לקהל המקומי לאחר שניצחה בקלות 2:6, 0:6 את ג'סיקה פגולה האמריקאית, ועלתה לארבע האחרונות.

נגישות