עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
רועי ריינשרייבר והצוות שלו לפני פתיחת המשחק (חיים בן דוד)

דו''ח השיפוט של ריינשרייבר מטרנר: ''מאיר לא יצר מגע''

שלישי | | 09:24    מאת אדי חליאבין

פורסם דו''ח שופט משחק העונה בטוטו טרנר, שהסתיים ב-1:2 למכבי חיפה, ובה נטען לגבי התקרית במחצית: ''מאיר אמר 'כולכם קוקסינלים', הדובר הגיע לעבר אספרייה''. מאיר התנצל, מי יעמוד לדין בהתאחדות?

שופט המשחק בין הפועל באר שבע למכבי חיפה, רועי ריינשרייבר, הגיש הבוקר (שלישי) את הדו"ח על המשחק בין הקבוצות והאירועים, שהובילו להרחקתו של מגן הירוקים רז מאיר. על פי הדו"ח, עם הירידה לחדרי ההלבשה התפתחה מהומה, כאשר כאן מדובר בעדותו של עוזר השופט דודו ביטון, שהיה זה שקיבל את ההחלטה על הכרטיס האדום.

רז מאיר עצמו התקשר הבוקר לאריק בנאדו והתנצל על הקללה שהשמיע, כאשר בעקבות כך ובעקבות דבריו של נשיא מכבי חיפה הבוקר, החליט שחקן ומאמן העבר של הירוקים לא להגיש תלונה במשטרה על עשרות הקללות והנאצות שקיבל ממי שהזדהו כאוהדי הקבוצה. בתוך כך, תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף החליט להעמיד את הפועל באר שבע לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים פגיעה ע"י אוהדים והתפרעות, תגרה ותקיפה; את מכבי חיפה בגין התפרעות, תגרה ותקיפה ואת דרור שמשון בגין התנהגות בלתי הולמת. הדיון יתקיים מחר בשעה 17:00 בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל.

בדו"ח נכתב: "לאחר סיום המחצית הראשונה בזמן ירידת השחקנים והצוותים המקצועיים לחדרי ההלבשה כאשר הם מצויים במנהרת השחקנים התפתח עימות המוני בין שחקנים ואנשי צוות מקצועי מצד שתי הקבוצות. עוזר השופט דודו ביטון התמקם סמוך למדרגות המובילות לחדרי ההלבשה, ובמרכז מנהרת השחקנים כדי לחצוץ בין שתי הקבוצות (נוהל מקובל אשר מיושם בכל משחק). כאשר הגעתי לאזור המנהרה לאחר מספר רגעים ראיתי את עוזר השופט דודו ביטון מנסה למנוע ולהשליט סדר בעימות אשר התפתח. לאחר כדקה נרגעו הרוחות עם הגעת אנשי הביטחון אשר הצליחו להשתלט על העימות בין המשתתפים".

הדו''ח המלא
עוד נכתב: "בחדר ההלבשה השמיע בפניי עוזר השופט דודו ביטון ששחקן מכבי חיפה רז מאיר קילל את אנשי הפועל באר שבע: 'כולכם קוקסינלים', דבר אשר הצית את הלהבות וגרם לעימות המוני של שחקני ואנשי צוות מצד שתי הקבוצות. מהשופט הרביעי דוד פוקסמן נמסר לי שמיד לאחר השריקה למחצית, בעל תפקיד ממכבי חיפה, דודו בזק, ירד מהיציע לעבר מנהרת השחקנים והגיע לעבר דנילו אספרייה אשר התעמת על כר הדשא עם קפטן מכבי חיפה, צ'ארון שרי. עצם ההגעה של בעל התפקיד לכיוונו של השחקן גרמה למהומה בין שחקנים מצד שתי הקבוצות אשר במהלכה קילל רז מאיר את אנשי הפועל באר שבע".

בדו"ח נכתב כי "יש לציין שבזמן המהומה בין השחקנים, טרם אמירתו של רז מאיר, עוזר השופט דודו ביטון הזהיר יותר מפעם אחת את השחקן (רז מאיר) וביקש ממנו שילך לכיוון חדר ההלבשה של קבוצתו וזאת כדי לנסות ולמנוע תגובה נוספת. ברצוני לציין שעוזר השופט עדכן שהשחקן המורחק לא יצר מגע פיזי עם אחד מאנשי הפועל באר שבע, אך דבריו גרמו להתלהטות העימות בין הצדדים. כחמש דקות לאחר העימות ולאחר ששמעתי את דבריי חבריי לצוות בחדר ההלבשה , יצאתי מחדר ההלבשה וקראתי לנציג משתי הקבוצות ועדכנתי את שניהם ששחקן מכבי חיפה רז מאיר מורחק".

ריינשרייבר סיכם: "מיד לאחר מכן מאמן הכושר של מכבי חיפה, דרור שמשון, התפרץ בצעקות לחדר ההלבשה של השופטים: 'למה אתה מרחיק את רז מאיר?'. ביקשתי ממנו לצאת מחדר ההלבשה דבר אשר סרב לו ורק בעזרת אנשי האבטחה הסכים לצאת. בשל פעולתו הורחק מאמן הכושר ובמחצית השנייה לא נכח בספסל קבוצתו וישב ביציע האוהדים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות