קורטואה: ''רציתי לקבל קצת כבוד, אני לא מוערך באנגליה''אנצ'לוטי נותר בודד בפסגה, קורטואה קבע שני שיאי מפעלבפעם ה-14 בהיסטוריה: ריאל מדריד היא אלופת אירופהאבי אבן נחוש: ''אנחנו באים לסיים את הסדרה בהרצליה''דיווחים באיטליה: ''טורינו במגעים עם מנור סולומון''טניס: דניאל צוקרמן העפיל לגמר טורניר הפיוצ'ר בנתניההושג סיכום לרכישת צ'לסי ע''י טוד בולי, אברמוביץ' נפרדחוזר לצפון: רועי הובר חתם לשנתיים בהפועל גליל עליוןה-14 של ריאל או ה-7 של ליברפול: לקראת גמר האלופותמיאמי כפתה משחק 7 נגד בוסטון, 47 נקודות לבאטלר
קווין לאב, תורם למתמודדי הנפש ברחבי העולם (אינסטגרם)

קווין לאב זכה בפרס להעלאת המודעות לבריאות הנפש

שני | | 12:34    מאת אביחי חיים

זו השנה השמינית שמוענק הפרס היוקרתי על שמו של המייסד מורטון א. רודרמן. כוכב ה-NBA: ''ספורטאים ברחבי העולם הראו לנו אומץ מדהים בכך שהאירו אור על מחיר הבריאות הנפשי שמגיע עם לחץ קיצוני''

קרן משפחת רודרמן החליטה להעניק את הפרס היוקרתי ע"ש מורטון א. רודרמן, מוענק זו השנה השמינית, ונקרא על שמו של מייסד הקרן, יזם מצליח, מנטור ואיש משפחה גאה לשחקן הכדורסל האגדי, קווין לאב, וזאת, כהוקרה על מאמציו הרבים של לאב, למגר את הסטיגמות השונות אותן סופגים מתמודדי נפש. חשוב להדגיש כי קרן משפחת רודרמן פועלת ומקדמת עשייה חברתית חיובית בתחום בריאות הנפש, ושמה לעצמה למטרה לשים קץ לסטיגמות הקשורות בבריאות הנפש.

הקרן הכריזה בימים האחרונים על בחירתו של קווין לאב, שחקן כדורסל מקצועי, עו"ד לבריאות הנפש, ומייסד קרן קווין לאב, כמקבל הפרס. הפרס מוענק כהוקרה על מאמציו להעלות את המודעות של הציבור הרחב לאתגרי מתמודדי הנפש ולמען שיפור מצבם. הפרס יוענק בטקס מיוחד שייערך בעיר בוסטון בתאריך שייקבע בקרוב.

"אני מתכבד לקבל את הפרס לשנת 2021 מקרן משפחת רודרמן. הקרן מובילה בתחום בריאות הנפש, ופועלת לסיים את הסטיגמה על ידי מתן כלים שונים לאלה המושפעים מהנושא", אמר קווין לאב. "במהלך השנים האחרונות, ספורטאים ברחבי העולם הראו לנו אומץ מדהים בכך שהאירו אור על מחיר הבריאות הנפשי שמגיע עם לחץ קיצוני. בכך, הם עזרו להניע שינוי תרבותי סביב בריאות הנפש. כשדיברתי לראשונה על המאבקים האישיים שלי בבריאות הנפש, זה שינה את חיי. המטרה שלנו בקרן קווין לאב היא לעורר אנשים לחיות את חייהם הבריאים, תוך מתן כלים לבריאות נפשית ופיזית כאחד. לקחנו על עצנמו משימה נועזת ואנו שואפים להשפיע על מיליארד אנשים בחמש השנים הקרובות".

קווין לאב פועל במספר ערוצים לטובת מיגור הסטיגמה הקשורות בבריאות הנפש, ובהם גם שיתוף סיפוריו האישיים על התמודדותו עם דיכאון, חרדה ואתגרים אחרים. במרץ 2018, הוא חשף במאמר עבור The Players' Tribune שהוא עצמו היה בטיפול במשך מספר חודשים בעקבות התקף פאניקה במהלך משחק בנובמבר 2017.
הקרן של לאב הוקמה במטרה לסייע ליותר ממיליארד אנשים לאורך תקופה של חמש שנים. וכבר בשנת 2020, הקרן התחייבה להשקיע -500,000 דולר - בתמיכתה של אוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס (UCLA) על מנת להקים תא ייעודי באוניברסיטה, במחלקה לפסיכולוגיה של UCLA, אשר יסייע לאבחן, למנוע, לטפל במה שידיעות כבר כמפגות של המאה ה-21 החרדה והדיכאון.

קרן קווין לאב גם מכירה בכך שכדי לשנות את השיחה סביב בריאות הנפש, יש לתמוך בארגונים אחרים המתמודדים עם הנושא הזה. הקרן תרמה לארגונים שונים כגון: Bring Change To Mind, Just Keep Livin' Foundation, קרן משפחת כריס פול, Dreamers Youth, קרן Born This Way ועוד. בנוסף להענקת מענקים, קרן קווין לאב גם תומכת באפליקציית המדיטציה והמיינדפולנס Headspace ומהווה לשותפה אסטרטגית בחזון של יוצרי האפליקציה לשפר את הבריאות והאושר של העולם. יחד, שני הארגונים סיפקו לסטודנטים-ספורטאים ב-UCLA מנויים למשך שנה לאפליקציה כדי לשלב אותה בשגרת האימונים שלהם.

בשנת 2022, לאחר שנתיים של פיתוח ופיילוט, ובשיתוף עם מחנכים ב-12 ומומחי למידה רגשית חברתית, קרן קווין לאב תשיק תכנית לימודים לבתי הספר התיכוניים, התוכנית תתמוך בתלמידים בהבעת רגשות ובהתמודדות עם אתגרים הקשורים בבריאות הנפש. באמצעות הגישה הייחודית של הקרן, מחנכים מדגימים פגיעות על ידי שיתוף בחוויות החיים שלהם, בעוד שהתלמידים מעודדים להביע רגשות באמצעות יצירתיות ולמידה מבוססת פרויקטים.

"גם במילים וגם במעשים, קווין מילא תפקיד מרכזי בהפחתת הסטיגמות בנושא בריאות הנפש ובהבאת השיח הרציני והמכבד בנושא לקדמת הבמה, תוך הרחבת ההסתכלות והצרכים של מי שמתמודדים עם אתגרים אלו" אמר ג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן. "הוא שימש מודל לחיקוי בפרופיל גבוה עבור אינספור אנשים המתמודדים עם אתגרי בריאות הנפש, שיכולים כעת להשתמש באומץ ובנחישות שלו כמגדלור. אנו גאים לכבד את קווין בפרס ע"ש מורטון א. רודרמן על מאמציו מלאי ההשראה".

לאב זכה באליפות ה-NBA עם קליבלנד קאבלירס ב-2016 והוכתר כאולסטאר חמש פעמים בליגת ה-NBA. הוא גם היה חבר בנבחרת ארה"ב, זוכת מדליות זהב באליפות העולם של פיב"א 2010 ובאולימפיאדת הקיץ 2012. קרן קווין לאב, עשתה מאמץ מרוכז לתת מענה לצרכים דחופים בחברה במהלך מגיפת הקורונה ובמרץ 2020, הקרן נתנה 100,000 דולר לצוות התמיכה של Rocket Mortgage FieldHouse, שבו משחקת קבוצת הקליבלנד קאבליירס, שלא יכלו להמשיך בשגרת האימונים והמשחקים בשלב המוקדם של מגיפת הקורונה. באפריל 2020, הקרן גם שלחה משאית של ארוחות צהריים לצוות היחידה לטיפול נמרץ רפואי של מרפאת קליבלנד ולאתרי הבדיקות לקורונה עם מסר של הודיה באופן אישי לעובדי המרפאה שם.

נגישות