דודי סלע: ''אין סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה''עוד הישג מרשים: מדליית כסף לסמברג באליפות אירופההפועל חולון ובני הרצליה השלימו סוויפ ועלו לחצי הגמראליפות אירופה בגלישת רוח: טיבי ניצחה בשיוט המרתוןעכשיו זה סופי: גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפהבכר: ''ביטול המשחק נגד סכנין פגע בהכנה, זה מאכזב''מנכ''ל משרד הספורט פרוייליך קיים ביקור במכבי חיפהאוהדי מכבי ת''א: ''המשטרה מתנהלת בצורה נקמנית''שחקני סכנין יוותרו על אחוז משכרם וישלמו את הקנסרפואה: ''מכבי חיפה? אני לא מצפה לשום דבר מאף אחד''
נובאק דג'וקוביץ' עם התואר באוסטרליה (האתר הרשמי)

לאחר שלא חוסן: אוסטרליה מסרבת להכניס את דג'וקוביץ'

רביעי | | 16:20    מאת מערכת ישראל ספורט

הטניסאי קיבל אישור ממארגני הגרנד סלאם להגיע למדינה עם פטור, אך כאשר הוא ניסה להיכנס עם הוויזה שרשותו הוא סורב. לפי דיווחים בסרביה, הוא נמצא בחדר מבודד עם שני שוטרים - וללא הטלפון הנייד

סאגת נובאק דג'וקוביץ' ואליפות אוסטרליה הפתוחה מסרבת להסתיים. הטניסאי הסרבי, שלא התחסן נגד נגיף הקורונה, נחת במלבורן ב-11:30 בלילה שעון מקומי (14:30 שעון ישראל) ולפי הדיווחים במדינה, עוכב בשדה התעופה בשל העובדה שהוא לא מחוסן. אוסטרליה, חשוב לציין, לא מאפשרת ללא מחוסנים להיכנס לגבולותיה בלי אישורים מיוחדים.

בסרביה מדווחים שדג'וקוביץ' נמצא במשמורת. הוא תקוע בחדר מבודד, בלי הטלפון הסלולרי שלו ותחת שמירה של שני שוטרים בלי היכולת לדבר עם אף אחד מהצוות שלו. הצוות של דג'וקוביץ' הגיש ויזה מהסוג הלא נכון, ובביקורת הגבולות בשדה התעופה יצרו קשר עם ממשלת ויקטוריה, המדינה באוסטרליה בה מתקיים הטורניר, והממשלה לא אישרה את הוויזה של הסרבי. אביו סרג'ן תקף: "מחזיקים את בני בשבי, בלי טלפון. אם הוא לא ישוחרר בקרוב נצא להילחם בהם ברחובות". 
 


באוסטרליה מאוד לא אוהבים את ההתנהלות של הסרבי, בניגוד לתקנות של מדינת ויקטוריה, בה נמצאת מלבורן. שרת הספורט ג'עלה פולפורד צייצה: "הממשל הפדרלי שאל אם נאפשר לג'וקוביץ' להיכנס למדינה עם הוויזה שלו, ואנחנו לא נעשו זאת. תמיד היינו ברורים לגבי שני דברים: אשרות ויזה הן עניין של הממשל הפדרלי, החרגות רפואיות הן עניין של הרופאים".

ראש ממשלה אוסטרליה, סקוט מוריסון, התייחס לנושא עוד לפני שדג'וקוביץ' נחת במדינה ואמר: "אם המסמכים שיציג לא יהיו מספקים, יכול להיות שהוא יעלה על המטוס הבא בדרך הביתה. הוא לא יקבל יחס אחר מאף אחד ולא צריכים להיות חוקים מיוחדים עבורו".

נגישות