בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישימלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסוןרשמית: מכבי נתניה מימשה את האופציה על רז שלמההפועל ב''ש: ''רוצים לצאת עם תואר שמגיע לקהל שלנו''
מכבי חיפה (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

השלימה דאבל: מכבי חיפה היא אלופת ישראל בשחייה

שבת | | 21:12    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שהוכתרו בקיץ האחרון כאלופים בבריכות הארוכות, השחיינים הירוקים זכו גם בתחרות לבריכות קצרות. גל כהן גרומי ודריה גולובטי היו המצטיינים. באליפות נשברו ארבעה שיאים ישראלים ו-35 שיאי נוער

אליפות ישראל arena בשחייה בבריכות קצרות ננעלה הערב (שבת) בבריכה הלאומית במכון וינגייט, כאשר מכבי חיפה זכתה בתואר האלופה. הירוקים הוכתרו בקיץ האחרון כאלופים בבריכות הארוכות, לראשונה מזה 31 שנה, וכעת השלימו "דאבל" עם התואר גם בקצרות. מי שהוכתרו כשחיינים המצטיינים של האליפות הם גל כהן גרומי, שזכה בשלוש מדליות זהב עם שלושה שיאי ישראל ודריה גולובטי, שגרפה חמש מדליות זהב עם שישה שיאי גילאים. בסך הכל נשברו באליפות ארבעה שיאים ישראליים ועוד לא פחות מ-35 שיאי גילאים ונוער.

הערב בהצגה האחרונה היה זה יואב רומנו שהיה קרוב מאוד לשיא ישראלי נוסף במשחה ל-800 חופשי. השחיין בן ה-17 ניצח עם 7:56.84 דקות, 23 מאיות בלבד משיאו של גיא מוסקוביץ'. עם זאת, רומנו הצליח לשבור את שיא הנוער, שהיה שייך לגל נבו מ-2005, וכן את שיא גילא 17 שהיה שייך למארק חינאוי מ-2014. אצל הנשים ניצחה בקי פוזדנר במשחה זה עם 8:44.71 דקות.

דריה גולובטי (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
דריה גולובטי גרפה עוד שתי מדליות זהב תוך כרבע שעה, כאשר ניצחה ב-50 חופשי עם שיא גילאים של 24.79 שניות, וב-200 מעורב אישי עם 2:12.00 דקות. אצל הגברים ב-50 חופשי הייתה דרמה של ממש, כאשר מרקוס שלזינגר ניצח עם 22.12, מאית בלבד לפני זיו קלונטרוב ו-4 מאיות לפני מרטין קרטאבי הצעיר. ב-200 מעורב אישי אצל הגברים ניצח דניאל אייכל, עם 1:58.61.

ב-100 גב ניצחו מרסי אן נג'ירה עם 1:01.89 דקות ודוד גרצ'יק עם 52.76 שניות, כאשר במשחה זה ענבר דנציגר שבר את שיא גילאי 17 עם 53.31. לקינוח, במשחה השליחים 4X50 מעורב לנשים ניצחה הפועל בת ים עם שיא גילאי 16 חדש של 1:56.72. אצל הגברים, ניצחה הרביעייה של הפועל דולפין נתניה, מעט לפני מכבי חיפה. נתניה היא גם זו שהוכתרה כאלופת הנוער בדירוג הקבוצתי הכללי ובדירוג הנערות, כאשר בת ים הוכתרו בנערים, וגם זכו בתואר האלופות בדירוג הנשים הכללי לבוגרות.

נגישות