עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישימלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסוןרשמית: מכבי נתניה מימשה את האופציה על רז שלמה
ליאה פריג' (צילום: רן כהן)

רוכבת הגלגליות שמכוונת גבוה: הכירו את ליאה פריג'

שלישי | | 15:45    מאת ויק דסה

אמנם מדובר בענף פחות מוכר ופופולרי, אך פריג' בת ה-12 שלומדת במקיף חשמונאים בבת ים מגלה שעדיין בענף מאוד אמוציונלי. על החלומות הגדולים והשאיפות לקראת העתיד - ואיך משלבים ספורט ולימודים?

ליאה פריג' בת ה-12 החלה לרכב על גלגליות לפני ארבע שנים והיא מתחרה במועדון "Golden Skate" ליגה של איגוד הגלגליות בישראל. היא לומדת בכיתה ז' 3 במקיף חשמונאים: "אני תמיד שואפת למצוינות והצלחה המחנכת שלי היא אורלי עובדיה, מנהלת החטיבה שלנו היא אורלי חדאיו שמעודדת אותנו למצוינות, להתמדה, וכן להישגים בספורט ובלימודים. התחלתי לפני 4 שנים 

פריג' סיפרה: "רגע השיא שלי הוא שהתחרתי בתחרות הארצית הראשונה שלי סולו שרק אני הופעתי בלי קבוצתי. זה היה מאוד מרגש  רגע השפל שלי? בתחרות הראשונה שלי בקבוצה, במקום שאני אוביל את התרגיל אז ילדה אחרת לקחה את התפקיד שלי. זה היה מין תרגיל של שלוש תורים מחוברים אני הייתי אמורה להיות המקשרת של אחד מהתורים ואני לא יודעת מה קרה, אבל אני הייתי בסוף מקשרת אבל אף אחד לא היה בתור שלי. יכול להיות שהמאמנת שלי אמרה לאותה ילדה שתחליף אותי רק לאימון חד פעמי והיא לא הבינה או שאני לא הייתי או לא שמעתי. בכל אופן הבלבול הזה יצר אצלי תחושה של פספוס, אבל חשובה לי מאוד הקבוצה שלי ולכן, כל הצלחה שלהן היא הצלחה שלי. 

ליאה פריג' (צילום: רן כהן)
עוד אמרה: "הקשר שלי עם הצוות המקצועי נהדר, יש לי בקבוצה הרבה חברות שעוזרות ותומכות. בחרתי בענף זה כי זה היה ענף מאוד אצילי ורגוע וכיפי ומקצועי וענף שהיה יכול להביא אותי למה שאני היום. חשוב לי לציין שאני גם מדריכה לגלגיליות וגם אני בנוער מוכשר במתמטיקה באוניברסיטת בר אילן בכיתה י', יהיה לי כבר 5 יחידות במתמטיקה ובכיתה י"ג יהיה לי כבר תואר במתמטיקה. שאיפות? אני תמיד שואפת למצוינות והצלחה ובמילה אחת אני תמיד שואפת לגבוהה. כרגע אני לא אהודה או מפורסמת בתחום. גם קבוצתי כרגע לא אהודה. הענף לא פופולרי בישראל ולכן ההכרה לא מגיעה ברמה של ענפים אחרים, אבל אני מקווה שככל שנתקדם יכירו בהישגים שלנו".

פריג' המשיכה: "משפחתי תומכת כל הזמן גם אם יש לפעמיים כישלונות הם יודעים איך לעלות לי את המצב רוח ואת ההצלחה שלי כמובן. זוהר זהבי היא המאמנת שלי שתמיד תומכת בי ומעלה אותי להצלחה. התחרות הארצית הראשונה הייתה הטורניר שלי במיוחד שזה היה סולו  שרק אני הופעתי בלי קבוצתי. טרם לי לביטחון העצמי. ולתחושה שאני בענף שאני אתקדם בו ואגיע להישגים. יש לי נבחרת וזה משפיע אליי לטובה שתומכים ועוזרים ולפעמים האווירה הקלילה והצחוקים מבדיחות אישיות מאוד משפיע עלי, אישית, לטובה. מאמינה שגם עליהן".

ליאה פריג' (צילום: רן כהן)
עוד הוסיפה: "מעבר לנבחרת של בנות גילי, אנ  חלק מנבחרת הבוגרות. אני ועוד שתי בנות, לרוב המאמנת שלי מקדמת אותנו שבזמן שאחרות עושות דברים אחרים, דברים שאנחנו כבר למדנו ואני לא אומרת שאנחנו יותר טובות מהן, פשוט כל אחת וקצב ההתקדמות שלה. התחושה היא שאני מסוגלת להתמודד גם בתחרות שך הבוגרות. וזה מעניק לי תקווה שזה יקרה בקרוב. הבוגרות שלנו מעניקות דוגמא לבנות אחרות ומוכיחות להן שאם הן ישקיעו ויתמידו, השמיים הם הגבול. לגבי רשתות חברתיות, אין לי ואני לא אוהבת רשתות חברתיות. אני מעדיפה לתקשר עם אנשים פנים מול פנים. אני קצת שונה מהדור שלי אבל זה לא חסר לי. כרגע אני מתמקדת במה שחשוב לי. הכתבה מאוד מרגשת אותי בתור משהי שפחות אוהבת פרסום, זה מאוד משמח אותי".

נגישות