דודי סלע: ''אין סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה''עוד הישג מרשים: מדליית כסף לסמברג באליפות אירופההפועל חולון ובני הרצליה השלימו סוויפ ועלו לחצי הגמראליפות אירופה בגלישת רוח: טיבי ניצחה בשיוט המרתוןעכשיו זה סופי: גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפהבכר: ''ביטול המשחק נגד סכנין פגע בהכנה, זה מאכזב''מנכ''ל משרד הספורט פרוייליך קיים ביקור במכבי חיפהאוהדי מכבי ת''א: ''המשטרה מתנהלת בצורה נקמנית''שחקני סכנין יוותרו על אחוז משכרם וישלמו את הקנסרפואה: ''מכבי חיפה? אני לא מצפה לשום דבר מאף אחד''
המאמן וילי רוטנשטיינר עם עוזרו מרקו בלבול (ההתאחדות לכדורגל)

רוטנשטיינר: ''בית מאוד מאתגר'', נאתכו: ''לא יהיה פשוט''

חמישי | | 20:12    מאת אדי חליאבין

למרות שעדיין לא ידוע אם הם יהיו חלק מנבחרת ישראל בקמפיין, מאמן וקפטן נבחרת ישראל התייחסו להגרלת ליגת האומות ששיבצה את הכחולים-לבנים עם רוסיה, איסלנד ואלבניה. נאתכו: ''נעשה את המקסימום''

נבחרת ישראל הוגרלה הערב (חמישי) לבית 2 בדרג ב' של ליגת האומות של 2022/23, מפעל שממנו ניתן להשיג שלושה כרטיסים נוספים ליורו 2024 שייערך בגרמניה דרך הפלייאוף. ישראל, שדורגה בקבוצת האיכות השלישית (מתוך ארבע) של דרג ב', הוגרלה בבית יחד עם איסלנד, רוסיה, ואלבניה שכבר שובצה עם ישראל בבית בקמפיין ליגת האומות הקודם ובמוקדמות גביע העולם.

המאמן הנוכחי וילי רוטנשטיינר: "אני לא יודע אם אני אהיה המאמן בליגת האומות כי החוזה שלי מסתיים במאי. זה בית אטרקטיבי עם נסיעות מאוד ארוכות ומרחקים גדולים שצריך לעבור. זה בית מאוד מאתגר, רוסיה היא הנבחרת הפייבוריטית, אחריה איסלנד. ישראל ואלבניה נמצאות באותה הרמה. יש לנו צ'אנס גדול לשמור על המקום שלנו בליגה B ולרכוש נסיון במפגשים עם יריבות חזקות".

הקפטן ביברס נאתכו: "הגרלה מאתגרת. רוסיה נבחרת חזקה מאוד. מול אלבניה אנחנו שיחקנו כבר בשני קמפיינים בשנים האחרונות ומאז הם התקדמו בצורה יפה, אז ברור שלא יהיה פשוט. איסלנד זאת נבחרת שפגשנו במשחק ידידות לפני מעל עשור ומאז הם עשו קפיצה ענקית ברמה. יש להם משמעת סקנדינבית. נבוא לעשות את המקסימום, כל נקודה חשובה בליגת האומות ואני מאמין שנוכל לעשות קמפיין יפה מאוד".
 


הקשר דור פרץ אמר: "מדובר בנבחרות ברמה מאוד גבוהה. אנחנו כנבחרת נצטרך להגיע בכושר טוב, וחשוב שכל השחקנים יגיעו מהקבוצות שלהם בכושר הטוב ביותר על מנת שנציג את הכדורגל שאנחנו מסוגלים להציג בקמפיין הזה בכדי שנוכל להעפיל ממנו לטורניר גדול".

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, הוסיף: "יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון: בליגה B לא יכולה להיות הגרלה קלה. רוסיה, אלבניה ואיסלנד השתתפו ביורו 2016 ורוסיה גם השתתפה ביורו האחרון ולכן האתגר בבית הזה - הוא גדול. המשימה שלנו היא קודם כל: להישאר בליגה הזו, ממנה מסלול ההעפלה לשלבי חצי גמר פלייאוף ליגת האומות הוא גבוה יותר. הוכחנו עצמנו בקמפיין ליגת האומות בעבר כאשר העפלנו מליגה C לליגה B, ולכן אנחנו מאמינים בסיכוי להעפיל לחצי גמר הפלייאוף".

קמפיין ליגת האומות ייפתח ביוני 2022 עם ארבעה מחזורים, מיד בסיום העונה בליגות המקומית, ושני מחזורי הסיום של השלב המוקדם יערכו בספטמבר. אם ישראל לא תעפיל לאליפות אירופה מהמוקדמות, היא תקווה לסיים בין 12 הנבחרות עם המאזן הכי טוב בליגת האומות - מבין אלו שלא העפילו ליורו – וכך להתברג בפלייאוף, כפי שקרה בקמפיין הקודם אז הודחו הכחולים-לבנים בפנדלים על ידי סקוטלנד בחצי גמר ליגת האומות.

נגישות