נוריץ' הביסה 0:3 את ווטפורד ועלתה מעל הקו האדוםאבדיה: ''צריך להישאר מקצוען, להילחם על המקום שלך''ממשיכה לנצח: אבישג סמברג אלופת ישראל בטקוואנדומביש: איסמעיל עאמר הותקף על ידי אנשי אדומים אשדודבודדה בפסגה: 0:2 לכפר קאסם על בני יהודה בבלומפילדמכבי ת''א מחפשת נקמה בנתניה ומצפה לאצטדיון מלאאשרם וזליקמן הרצו לסטודנטים במכללה האקדמית וינגייטאביב אברהם: ''אנחנו באים חדורי מוטיבציה ואמונה''בגיל 34: מאור בוזגלו יודיע רשמית על פרישה מכדורגלהמו''מ בין פלקושצ'נקו לגירמוט פוצץ, יישאר בחדרה?
אלכס שטילוב היום (באדיבות איגוד ההתעמלות)

שטילוב: ''ההישג שלנו - שכולם מכירים את הענף בארץ''

חמישי | | 16:38    מאת אדי חליאבין

המתעמל האגדי מסיים את הקריירה המקצוענית בגיל 34 ויצטרף לצוות האימון של הנבחרת: ''כשעליתי ארצה לא שמעו פה על התעמלות". מאמנו סרגיי וייסבורג: ''מה שהוא עשה שווה יותר ממדליה אולימפית''

המתעמל האגדי, אלכס שטילוב, הודיע היום (חמישי) במסיבת עיתונאים שנערכה במלון הרודס הרצליה כי הוא פורש מפעילותו כמתעמל פעיל, ומצטרף לסגל המקצועי של איגוד ההתעמלות כמנהל נבחרת מכשירים בנים, ומאמן סגל צעירים. מסיבת העיתונאים נערכה בשיתוף איגוד ההתעמלות בישראל, הוועד האולימפי בישראל ואגודת מכבי תל אביב, במסגרת מסיבת פרישה חגיגית שנערכה לשטילוב בנוכחות בני משפחה וחברים, מאמנים ומתעמלי הענף, חברי הנהלה ועוד רבים, אשר הגיעו לחגוג לשטילוב את סיומה של קריירה מפוארת.

שטילוב, המתאמן מגיל 5, הוא המתעמל הישראלי הראשון שזכה במדליית זהב וכסף באליפות אירופה, ובמדליה באליפות העולם, וכן המתעמל הישראלי הראשון שהעפיל לשלב הגמר במשחקים האולימפיים ובאליפות העולם. לאורך השנים זכה שטילוב ב-18 מדליות, והשתתף בארבע משחקים אולימפיים - בייג'ינג, לונדון, ריו וטוקיו. שטילוב הוא מהמתעמלים הבודדים בעולם שהופיעו בארבע אולימפיאדות שונות. מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אלכס פתח את הדלת למתעמלים שלנו שכבר ממשיכים את דרכו ומגיעים להישגים מרשימים והיסטוריים, וממשיך לתת השראה גדולה למתעמלים הצעירים שיודעים היום שישראל נמצאת בטופ העולמי של התעמלות המכשירים בנים ושהכל אפשרי. אלכס ימשיך לפעול בענף ההתעמלות כחלק מצוות איגוד ההתעמלות".
 


אלכס שטילוב אמר: "בתסריט הכי משוגע לא הייתי יכול לתאר שכך יראו החיים הספורטיביים. העובה שהצלחתי לחבר סביבי כל כך הרבה אנשים טובים – זה מדהים אותי. כשעלינו לארץ, הייתי נער בן 15. ניסינו לבדוק אם יש התעמלות בארץ, כי לא שמענו על מתעמלים ישראלים. היום, אני לא חושב שיש נער בן 15 על כדור הארץ, שלא יודע על ההתעמלות הישראלית. רק שני אנשים יודעים עד כמה זה היה קשה עבורו. עכשיו אני מחייך, אבל מי שמכיר, יודע שבאולם ההתעמלות, זה נראה אחרת. אז תודה לך על הכול".

שטילוב הוסיף: "אני גם רוצה להודות למשפחה שלי. ההורים שלי, שתמיד תמכו ועזרו, אף פעם לא התערבו לי בהחלטות. לאישתי המדהימה, שעזרה לכל אורך הדרך. אין יותר שמח ממני. תמיד שאלו מה אעשה אחרי שאפרוש. ותמיד אמרתי שאני רוצה להישאר בענף. ואני מאוד שמח שאיגוד ההתעמלות נותן לי את ההזדמנות הזאת. אני מסיים היום פרק בחיי לאחר קריירה ארוכה של ספורטאי תחרותי ומרגיש סיפוק וגאווה על השנים שעברו. אני פורש בלב שלם ושמח שאני נשאר בענף, ומתרגש להצטרף לאיגוד ההתעמלות ולזכות להכשיר את הדור הצעיר".

אלכס שטילוב עם שרית שנער ויעל ארד (מאיה ביאליק, איגוד ההתעמלות)
יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל: "אני רוצה להודות לכולם, לאלכס, לאלכסיי המאמן, לחברים שעוטפים. כולם מדברים על ההישגים של אלכס, שהם מדהימים בכל קנה מידה. אלוף עולם, מדליות באליפויות עולם והמון הצלחות. אבל מה שמבדל אותך, זאת האישיות המדהימה שלך. שאתה יודע גם להצליח וליבך לא גבה בהצלחות. תמיד שמרת על פאסון ונעימות. אני חושבת שהכישרון שלך מצטרף להתמדה ולצניעות, זה מעל ומעבר להישגים הספורטיביים. הספורט הישראלי כל כך צמא למאמנים צעירים. העובדה שאיגוד ההתעמלות הכניס אותך כמאמן, זאת ההוכחה לכך. אני חושבת שזאת חלק מההתפתחות של הספורט האולימפי בישראל. אני רוצה להודות לך על הכול. מפעל החיים שלך, כל האנשים סביבך, ואני מאחלת לך המון המון בהצלחה".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל: "אני זוכר אותך עוד כנער צעיר באליפות אירופה לנוער בלובליאנה. ומשם רק פרחת. היית מהמתעמלים הטובים בעולם תקופה ארוכה. וזה לא דבר של מה בכך. שמחנו שאלכס זכה לשאת את הדגל במשחקים בבאקו. אלכס היה חריג בגובהו. ראש מעל שאר המתעמלים. כל פעם שעלה על המזרן או על המכשיר. כי אורך התנועה שלו היה ממש כמו ציור. ותודה לאיגוד ההתעמלות. וזה מסר לכל הספורטאים הבכירים, להמשיך ולתרום לדור הצעיר. וזה שאלכס נישאר איתנו במערכת – זה מבורך".

שרית שנער, סרגיי וייסבורג ואלכס שטילוב (מאיה ביאליק, איגוד ההתעמלות)
סרגיי וייסבורג, מאמן נבחרת מכשירים בנים: "אני מסתכל אחורה, 17 שנים, שהתחלנו לעבוד יחד. הוא תמיד היה ראשון. בכל הישג. באליפויות, בתחרויות. היה לנו תמיד חלום על מדליה באולימפיאדה. מה שהוא עשה בהתעמלות שה שווה פי 10 יותר מכל מדליה אולימפית. ואני רוצה להגיד לו תודה. ואני שמח וגאה שהייתי איתו מההתחלה. לא חלמתי שנשב ביחד ונדבר על פרישה. זה לא מסתדר לי בראש. אני רוצה לאחל לו בהצלחה, ושתמשיך להיות ראשון. כמו שהיית כספורטאי, תהיה גם כמאמן".

משה יצחק, יו"ר ועדה מקצועית מכשירים בנים: "כולם דיברו על ההישגים של אלכס. אני רוצה לספר לכם על הפעם הראשונה שאלכס נכנס לאולם. בעמק הירדן התאמנו על אותו מגרש גם כדורסל וגם מכשירים. וכשהוא נכנס פעם ראשונה לאולם – שאלו אם הוא נכנס לכדורסל או למכשירים. זה לא פשוט עם הגובה הזה. הוא אחד המתעמלים הגבוהים בעולם. אין לי ספק שהוא ימשיך ויוביל גם כמאמן".

האירוע החגיגי (מאיה ביאליק, איגוד ההתעמלות)
ורד עצמון, יו"ר מועדון ההתעמלות של מכבי תל אביב: "מבחינתי, אתה מסמל את הרוח של מכבי תל אביב. הלחימה, עבודה קשה להיות תמיד ראשון. החיבור בינך לבין סרגיי היה מדהים. והעובדה שעוד כמעמל ליווית כל כך הרבה ספורטאים חדשים. לאחרונה חידשתי את שמות הספורטאים לשנה הבאה, והיה לי קשה לעת שלא תהיה איתנו כמתעמל בשנה הבאה, אבל אני שמחה שאתה נישאר כמאמן.

שרית שנער, מנכ"לית איגוד ההתעמלות: "שטילוב הוא ספורטאי מצמרת המתעמלים העולמית, ואחד הספורטאים הבכירים ביותר במדינה. שטילוב הגיע להישגים מרשימים ביותר והביא כבוד רב למדינת ישראל. מעט מאוד מתעמלים ברמתו פורשים לאימון, ומחליטים להקדיש את זמנם לטובת הדור הבא. הוא מהווה מודל ודוגמא לצעירים ואנו שמחים עם כניסתו לתפקיד, ובכך הוא ימשיך להוות מוקד ידע מקצועי, והשראה לדורות הבאים. אין לי ספק שעם הצטרפותו לצוות האימון, בהובלתו של מאמן הנבחרת סרגיי וייסבורג, ויחד עם הצוות המקצועי – נגיע להישגים גדולים".

נגישות