מיכאל אוחנה חתם רשמית לעונה אחת במכבי נתניהמכבי תל אביב מכרה את כל המנויים לעונת 2022/23אליניב ברדה: ''שום דבר לא גמור, עשינו רק חצי עבודה''ממפיס דפאי בדרך ליובנטוס, אובמיאנג מבוקש בצ'לסידיווח באנגליה: מנור סולומון צפוי להיעדר כשישה שבועותעיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושלים
איתי בן שמואל (אינסטגרם)

שחקן ההתקפה שחולם לפרוץ: הכירו את איתי בן שמואל

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

איתי בן שמואל בן ה-20 משחק בהפועל פרדיס מליגה א' צפון, מתופקד בכנפיים ומשחק גם מתחת לחלוץ. הוא שיחק במהלך הקריירה בהפועל אילת, בנשר וגם בבית''ר טוברוק - ורק מחכה לפריצה הגדולה שלו

איתי בן שמואל בן ה-20 משחקי בהפועל בני פרדיס בליגה א' צפון, כאשר הוא מתופקד בכנפיים ומשחק גם מתחת לחלוץ. על תחילת הקריירה שלו סיפר בן שמואל: "התחלתי לשחק בגיל 7 בהפועל אילת. גרתי בבסיס "עובדה", כ-50 דקות נסיעה מהעיר, ומיד אחרי הלימודים לקחתי אוטובוס לכיוון אילת. בערב אבא שלי היה עושה את הדרך הזאת הלוך-חזור כדי לאסוף אותי בחזרה. בגיל 11 עברנו צפונה ושיחקתי במחלקת הנוער של הפועל נשר למשך ארבע שנים נוספות, כאשר גם פה הייתה נסיעה של שעה. בגיל 15 שלמה שרף שיכנע אותי לעבור ולשחק במחלקת הנוער של בית"ר טוברוק (יותר קרוב לביתי בפרדס חנה) וכך עשיתי תחת ניהולו המקצועי. השנה בחרתי לרדת לליגה א' להפועל פרדיס מהליגה לאומית (הפועל פתח תקוה ) וזאת על מנת לקבל יותר דקות משחק משמעותיות וניסיון בהיותי שחקן צעיר(20) וחדש בליגה הבוגרת.
 


שחקן ההתקפה הוסיף: "רגע השיא שלי הוא בעצם השנה, כאשר אני מרגיש שחקן משמעותי בקבוצה בוגרת, מקבל פידבקים מצוינים ומחמאות משחקני עבר שעשו כברת דרך בליגות הבכירות וגם מהמאמן שהצהיר באסיפת האימון שכל מאמן בליגה א' היה שמח לקבל שחקן כמוני. רגע השפל, או יותר נכון מבחינתי - רגע בונה מבחינה מנטלית, הוא הרגע שהייתי בפציעה של ארבעה חודשים וידעתי שרק עבודה קשה תחזיר אותי לעיניינים - וכך היה. התחזקתי פיזית ומנטלית". לאורך השנים הקשר שלי עם המאמנים והעוזרים היה טוב. הכדורגל מבחינתי הוא מקצוע, מהצד שלי מלווה בהמון מאמצים ועבודה קשה, אם זה להשיג שירות לאומי נוח ולהתמקד בכדורגל, אימוני אקסטרה מנטליים ופיזיים מחוץ לשעות האימון וכמובן ליווי תזונתי תואם. כל המאמנים שלי רואים, מעריכים ושמחים לראות את הרצון שלי להצלחה וההשקעה האישית שלי מעבר למגרש".

עד היום ישנם 3 מאמנים משמעותיים שהם מבחינת אבני הדרך של בן שמואל, מקצועית ואישית: "הראשון זה אייל ברקוביץ' שבעצם היה המאמן שלי שלוש שנים בילדים בנשר, לימד אותי את היסודות ואף פעם לא ויתר לנו על החובה להשתמש בשתי הרגליים, להרים את הראש ולשחק בנגיעה. היום זה חלק בלתי נפרד ממני. את אייל פגשתי שוב בעונה הקודמת במקרה כאשר נכנס כמנהל מקצועי בהפועל פתח תקווה .כמובן שזה היה מרגש ומושלם מבחינתי לשתף שוב פעולה. המאמן השני הוא ישראל זוויטי שקלט אותי בבית"ר טוברוק ונתן לי את המושכות כשחקן מוביל, לימד אותי ושידרג אותי למשחק חזק יותר, יעיל והכניס בי את הווינריות של מצליחן. אנחנו בקשר מפעם לפעם, והוא מייעץ לי כשצריך. המאמן השלישי הוא ישראל צרפתי, שהקשר שלי איתו הוא כמו אבא ובן, מלווה אותי מגיל צעיר לאורך כל הדרך, זמין בשבילי תמיד, מייעץ, עוזר, מכוון ומתייחס אליי כאל הבן הנוסף שלו בכל המובנים".
 


על התנהלות מחלקת הנוער: "אני חושב שהיום כל הקבוצות מבינות שגידול שחקני בית היא מטרה שעליהם להשיג, לכן משקיעות יותר במחלקות הנוער. כמו כל דבר בכדורגל שלנו ,יש הרבה מקום לשיפור מעבר להצהרות. תחביבים? את הזמן הפנוי שיש לי (והוא לא הרבה) אני נוהג לבלות אל מול ה-football manager, שם אני מקבל המון ידע ועוד צד מהנה של הכדורגל העולמי. שאיפות? כחלק מאימון מנטלי, השאיפות שלך צריכות להיות תמיד במקסימום. אז כן, אני חושב על הליגות הבכירות מעבר לים, אבל בשביל להגשים אותם - אני שם לי מטרות הישגיות בטווח הקצר, המטרה הקרובה לעשות עונה טובה לחזור ולהשתלב בליגות הבכירות בישראל, אני כן מאמין שאני מתאים. את זה אני צריך להוכיח על הדשא. בשלב הבא אשים לי שוב מטרות הישגיות חדשות, בצעד-צעד ובאמונה שלמה אגיע לשאיפות שלי. ימים יגידו".

בן שמואל הוסיף: "המשפחה במגרשים? אבא שלי מלווה אותי מגיל צעיר ועד היום. זה כולל אימונים (גם כשהגעתי לאימון ללא עזרתו) שבהם הוא מופיע. בודדים המשחקים שהוא הפסיד עד היום, וגם אם קרה, מתעדכן בזמן אמת. "ספונסר" , "המאמן" המנטלי שלי , "המעסה" שלי, "עוזר סוכן" ועוד ועוד. בקיצור, יד ימיני להכל. סבא שלי, שבעברו שיחק כדורגל, מופיע גם הוא לכל המשחקים ללא פספוסים. כשזה בדם זה בדם מאמני עבר?עד היום יצא לי להיות תחת מאמנים ומנהלים מקצועיים בכירים נוספים כמו שלמה שרף, בני לם, מוטי איווניר, פרדי דוד. מכל אחד אתה סופג את האני מאמין שלו ואת הטיפים הגדולים שמשפרים אותך. המעברים המשמעותיים בין הקבוצות שהיו כפי שהזכרתי היו מהדרום ועד לצפון ומחלקת הנוער הצעירה בטוברוק. את הקפיצה למחלקת הנוער הבוגרת והבוגרים עשיתי בהפועל פתח תקווה. המעבר האחרון שלי העונה היה לליגה א' צפון, כשחקן בוגרים צעיר על מנת להשתפשף ולקבל דקות משחק רבות וניסיון על מנת לחזור במהרה לליגות הבכירות".
 


הנבחרת מבחינתך? ספורטאים שהם סמל? "החיידק של הנבחרת קיים אצלנו במשפחה. מאז שאני זוכר את עצמי, הם מגיעים לכל משחק, קונים מנויים ביום שיצאו למכירה. מבחינה אישית בכל משחק, אני עוצם את העיניים ומאמין שבעבודה קשה גם אני יכול להגיע למעמד הזה מהצד של הדשא, לעמוד שם ולייצג את המדינה שלי במה שאני טוב בו. ימים יגידו! כשאני מסתכל על ערן זהבי, הוא מסמל בשבילי הרבה - אמונה אישית, עבודה קשה, צניעות ולא לשכוח מאין באת. הוא כל הזמן רוצה להשתפר, ולא חוסך מעצמו עבודה קבועה וקשה לכל אורך הדרך"..

שחקן ההתקפה הוסיף: "הקהל מבחינתי זאת זריקת עידוד נדרשת. אתה שומע קולות, אתה שומע שירה חגיגה ובעיקר אוירה טובה. אתה מבין שבאו לראות ולהנות מהקבוצה שלך וממך , נשאר לי רק להנות מזה ולעשות את המקסימום במה שאתה יודע ומתאמן עליו כל השבוע ולספק להם את ההנאה חזרה. לקבל כותרת בגיל צעיר זה מחמיא לי מאוד ואין בכך ספק, אבל פה זה מסתיים. הקריירה וההצלחה שאני שואף אליה לא תגיע מכתבה, מסיבת עיתונאים או משהו בסגנון. האחריות להצלחה שלי תלויה רק ברגליים ובראש שלי. הרגליים ככישרון להמשיך להתאמן ולהשתפר לכל אורך הקריירה, ובראש להשתמש בו נכון. עבודה מנטאלית לטוב ולרע ותמיד בדרכי נועם וצניעות. כל השאר זה בונוס".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות