זיו אריה: ''הפועל ב''ש לא פחות טובה ממכבי חיפה''בתום דרמה: רמת השרון ניצחה 83:84 את רמת גןהפסד שלישי ברציפות: מכבי ר''ג נכנעה לרמת השרוןיאניס ספרופולוס ועוזרו יראגוטליס חיוביים לקורונהמכבי תל אביב מחפשת נקמה ספורטיבית במ.ס אשדודאליפות אוסטרליה: רפאל נדאל מול דניל מדבדב בגמרחוזר לסגולים: טיירוס מגי חתם רשמית בהפועל חולוןניסיון להכשיר את רודריגס וגולדברג, גרשון בכוננותניר קלינגר: ''משחק על החיים שלנו, הזמן לא לטובתנו''רוני לוי: ''ירושלים קבוצה איכותית שמשחקת טוב מאוד''
אצטדיון אל בית מבפנים (רועי ינקלוביץ)

שנה למונדיאל: הגביע הערבי של פיפ''א נותן הצצה לדוחא

רביעי | | 08:35    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בדוחא

גביע העולם בקטאר ייצא לדרך בעוד כשנה ובינתיים, פיפ''א מריצה את האצטדיונים והתשתיות שיארחו את הנבחרות הגדולות בעולם בחורף 2022. 16 נבחרות משתתפות בטורניר החביב, מרוקו שוב תהיה הזוכה?

בעוד שנה עיני כל העולם יופנו לקטאר שתארח את הגביע העולמי, לראשונה בתולדות פיפ"א במזרח התיכון. פיפ"א בחרה, כהכנה לתשתיות המדינה לקראת טורניר הכדורגל הגדול בעולם, בקטאר כמדינה שתארח את טורניר הגביע הערבי. בטורניר משתפות 16 נבחרות ערביות, כולל ירדן ופלסטין מאסיה וגם מצרים, טוניסיה, אלג'יריה ומרוקו מאפריקה.

הטורניר נערך בשישה אצטדיונים שיארחו בעוד שנה את משחקי המונדיאל:
אל בית בעיר אל חור, כ-40 ק"מ צפונית לדוחא
ראס אבו אבוד, דוחא
אל טומאמא, דוחא
אצטדיון אחמד ביו עלי, דוחא
אצטדיון עיר החינוך, דוחא
אצטדיון אל ג'נוב, בעיר אל ווקרא, דרומית לדוחא

דוחא בשעות הערב (רועי ינקלוביץ)
המשחק שפתח רשמית  את הטורניר נערך אתמול (שלישי) ובו קטאר גברה על בחריין 0:1  משער של עבדולאזיז חאתם. לפני המשחק נערך טקס פתיחה מרשים מאוד שכלל מופע בידור, זיקוקים ונאומים של אמיר קטאר השייח תמים בן חמד את'אני ושל נשיא פיפ"א גאני אינפנטינו.

בעיר עצמה מורגשת אווירת הכדורגל עם בואם של אלפי אוהדים מרחבי המדינות המשתתפות לקטאר. בקטאר גם חיים אזרחים רבים מהמדינות המשתתפות, בעיקר מצריים. האוהדים מתניידים לאצטדיון בעזרת המטרו החדיש של קטאר, שחיבורו לאצטדיון אל חור טרם הושלם ולכן מוסעים האוהדים בשאטלים ייעודיים מתחנת לוסייל. בלוסייל אגב נשלמות ההכנות לסיום בניית האצטדיון שיארח את משחק הגמר בעוד שנה.

דוחא בשעות היום (רועי ינקלוביץ)
לאוהדים שיגיעו מישראל בשנה הבאה צפויה חוויה. היתרון הגדול ביותר באירוח הטורניר הנוכחי, הגביע הערבי ושל הגביע העולמי בשנה הבאה, הוא המרחקים הקצרים בין האצטדיונים שמאפשרים בטורניר הנוכחי לאוהדים לראות שני משחקים ביום ובמונדיאל לפחות שלושה.

קטאר מראה לאחר סיום היום הראשון של טורניר הגביע הערבי, שהסתיים ללא תקלות בשלושת המשחקים שנערכו, שהטורניר שהיא תארח בשנה הבאה יהיה יוצא דופן, לא רק בגל המרחק הקצר מישראל אלא גם בשל האפשרות לצפות במספר משחקים ביום בגלל הקרבה בין המגרשים.

נגישות