קינן אוואנס: ''עצירת המשחקים עזרה לחבר'ה להתרענן''גודס: ''נכנסתי לרכבת של 180 קמ''ש, צריכים להתקדם''הפסד דרמטי לוושינגטון מול ברוקלין, 13 נקודות לאבדיהאינטר גברה 2:3 על אמפולי בהארכה ועלתה לרבע הגמראתלטיקו מדריד הפסידה 2:0 לסוסיאדד ועפה מהגביעמנצ'סטר יונייטד ניצחה, מהפך ענק לטוטנהאם מול לסטרהופנהיים ודאבור הובסו והודחו מהגביע, גם גלאדבך בחוץניגרה המושלמת היחידה, גם מצרים בשמינית הגמרעשתה את זה: הפועל חולון בטופ 16 של ליגת האלופותהיעד החדש: חיים סילבס מונה למאמנה של בני סכנין
גביע העולם בכדורגל (האתר הרשמי)

עושים סדר: העולות למונדיאל 2022 והפלייאוף המסובך

שלישי | | 23:51    מאת מערכת ישראל ספורט

נבחרת הולנד קטפה את הכרטיס הישיר העשירי והאחרון מאירופה לגביע העולם בקטאר, 12 נבחרות ישתתפו בפלייאוף שיתקיים במרץ ורק 3 מתוכן יעלו למונדיאל. ההגרלה ב-26 בנובמבר, הדרגים המלאים בפנים

שלב המוקדמות של מונדיאל 2022 באירופה הסתיים הערב והולנד הייתה הנבחרת העשירית והאחרונה שהצטרפה לנבחרות שעולות אוטומטית לגביע העונה - סרביה, ספרד, שווייץ, צרפת, בלגיה, דנמרק, קרואטיה, אנגליה וגרמניה, כאשר גם ברזיל והמארחת קטאר הבטיחו את מקומן בטורניר היוקרתי.
 


הפלייאוף

12 המשתתפות חולקו ל-6 מודרגות ו-6 בלתי מדורגות והן יוגרלו אחת נגד השנייה למשחק בודד אותו יארחו המדורגות. עם זאת, רוסיה לא תוכל לפגוש את אוקראינה בשל המתיחות ביניהן. כמה ימים לאחר מכן, 6 המנצחות יפגשו לשלושה משחקי גמר לכל דבר, שאחריהם יוכתרו העולות האחרונות מאירופה למונדיאל. מלבד 10 הנבחרות שסיימו במקום השני בבתי המוקדמות, אוסטריה וצ'כיה ישתתפו אף הן בפלייאוף לאחר שעלו מליגת האומות. ההגרלה תקיים ב-26 בנובמבר (18:00), חצאי גמר הפלייאוף יתקיימו 24/25 במרץ 2022 וגמר הפלייאוף יתקיים ב-28/29 במרץ 2022.
 


סיכום הבתים

בית א': סרביה עלתה למונדיאל, פורטוגל בפלייאוף
בית ב': ספרד עלתה למונדיאל, שבדיה בפלייאוף
בית ג': שווייץ עלתה למונדיאל, איטליה בפלייאוף
בית ד': צרפת עלתה למונדיאל, אוקראינה בפלייאוף
בית ה': בלגיה עלתה למונדיאל, וויילס בפלייאוף
בית ו': דנמרק עלתה למונדיאל, סקוטלנד בפלייאוף
בית ז': הולנד עלתה למונדיאל, טורקיה בפלייאוף
בית ח': קרואטיה עלתה למונדיאל, רוסיה בפלייאוף
בית ט': אנגליה עלתה למונדיאל, פולין בפלייאוף
בית י': גרמניה עלתה למונדיאל, צפון מקדוניה בפלייאוף

המדורגות בסיבוב הראשון של הפלייאוף: פורטוגל, סקוטלנד, איטליה, רוסיה, שבדיה, וויילס
הלא מדורגות בסיבוב הראשון של הפלייאוף: פולין, טורקיה, צפון מקדוניה, אוקראינה, צ'כיה, אוסטריה

נגישות