חולון נחתה באיסטנבול, גיא פניני: ''משחק חשוב מאוד''בשל פארסת הדגלים: הצוות הושעה מחמישה משחקיםמכבי ת''א, בית''ר י-ם, מכבי והפועל חיפה יעמדו לדיןגור שטיינברג ושחר רשף נבחרו כאנשי השנה בשייטסטפן אקה נותח בהצלחה, יחל בשיקום בימים הקרוביםאופטימיות במכבי ת''א, מו''מ כספי מתנהל מול מאמןהפועל ב''ש: ''אסור לנו כרגע להיכנס ללחץ ממכבי חיפה''דוידה: ''תקופה פחות טובה, זה משחק שחייבים לנצח''ספרופולוס: ''לא באנו לשחק חזק, לא היינו מוכנים מנטלית''שביעות רצון במכבי חיפה: ''אנחנו מתחברים בדיוק בזמן''
שר התרבות והספורט חילי טרופר (עודד קרני, מנהלת הליגה)

הישג משמעותי לתרבות ולספורט: התקציב יגדל ב-25%

שישי | | 09:11    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד התרבות והספורט הגדיל את תקציבו בכ-25% במסגרת תקציב המדינה 2021/22. שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך: ''תקציב המדינה החדש כולל שורה ארוכה של בשורות לתרבות ולספורט בישראל''

משרד התרבות והספורט העביר הלילה (בין חמישי לשישי) את תקציבו במסגרת תקציב המדינה לשנים 2021/22 בהצלחה. התקציב החדש גובש בראיה אסטרטגית ארוכת שנים, והוא כולל שורה של מהפכות שיפתחו וישפרו את תחומי התרבות והספורט בישראל. מתוך חשיבותם של תחומי התרבות והספורט לחברה הישראלית, יוגדל תקציב התרבות והספורט בכ-25%. מדובר בגדילה משמעותית שתביא עמה שורת בשורות עבור עולמות התרבות והספורט בישראל.

במסגרת התקציב ישקיע משרד התרבות והספורט בכמה תכניות בולטות העומדות במרכזו: המיזם הלאומי "שבת ישראלית" יורחב ותקציבו יוגדל לכ-30 מיליון ש"ח, במסגרתו מוזיאונים ואתרי מורשת פתוחים בחינם בשבת לכלל הציבור. 30 מיליון ש"ח יוקצו לקידום שוויון לאנשים עם מוגבלות, שילובם בחברה והנגשת תשתיות בספורט ובתרבות. תכנית המתקנים 2030 אשר צפויה לשנות את פני הספורט בישראל תצא לדרך עם 700 מלש"ח לשנתיים הקרובות. במסגרת תכנית החומש, יוקצו מיליארד שקלים לתרבות וספורט בחברה הערבית, בין היתר, יוקם מוזיאון ראשון בחברה הערבית וכן יוקמו גלריות, סנימטק, בית ספר גבוה לתיאטרון ואומנויות, מתקני ספורט מתקדמים ומרכז מורשת לתרבות הערבית.

כחלק ממדיניות השר והמשרד, לראשונה תעוגן בבסיס התקציב תוספת של כ-25 מיליון ש"ח לטובת הגדלת שיעור הנשים העוסקות בספורט וקידום מעמדן. כמו כן, עשרות מיליוני שקלים יוקצו לתכנית שיפור מעמד המאמנים בישראל. משרד התרבות והספורט יעמיק את העבודה המשותפת עם הרשויות המקומיות ויעמיד לרשותן 35 מיליון ש"ח לפעילות סל תרבות עירונית, 25 מיליון ש"ח לסדרות תרבות בפריפריה, וסל ספורט על סך של 40 מיליון ש"ח אשר יתוגבר בהמשך בתוספת של 15 מיליון ש"ח.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "תקציב המדינה החדש כולל שורה ארוכה של בשורות לתרבות ולספורט בישראל. יש בו עליה משמעותית בגובה תקציב משרד התרבות והספורט ובעיקר יש בו שורה ארוכה של פעולות אשר יקדמו את התרבות והספורט בישראל, ינגישו אותם לקהלים מגוונים יותר, ישפרו את התשתיות ויאפשרו ליותר ישראלים לחוות יותר תרבות וספורט. יאללה, יוצאים לדרך!".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך: "אני שמח וגאה להציג את תקציב משרד התרבות והספורט לשנים 2021/22. התקציב שעבר, מצביע על גידול משמעותי בתחומי התרבות והספורט. גידול, אשר ייתן שקט תעשייתי למימוש החזון והתוכניות האסטרטגיות של המשרד  לשנים קדימה לאחר שנים של חוסר וודאות. אני רוצה להודות לשר חילי טרופר, עובדי ועובדות משרד האוצר ומשרד התרבות והספורט על הנחישות והעשייה המקצועית שיצעידו את התרבות והספורט בישראל צעד אחד קדימה".

נגישות