ליגת העל: בית''ר ירושלים - מכבי ת''א 1:0 (מחצית 1)מכבי תל אביב הופתעה 87:73 על ידי עירוני נס ציונהליגת העל: הפועל נוף הגליל - מכבי חיפה 2:0 (מחצית 2)ליגת העל: הפועל ת''א - הפועל ירושלים 1:1 (מחצית 2)בבכורה של רנגניק: 0:1 ליונייטד על קריסטל פאלאסנשים: הגארדית קורטני וויליאמס חתמה באליצור רמלה''המשחק למזעור נזקים'': מכבי ת''א מתארחת אצל בית''רחוזרים הביתה: נבחרת הדייויס תארח את דרום אפריקהעבדה בישל בניצחון של סלטיק, ציון דרך מרשים לביטוןמכבי חיפה תעמוד לדין על התפרעות אוהדים בבלומפילד
אחד מבעלי הפועל ת''א, איציק ניסנוב (אסף הופמן)

ניסנוב: ''איימו עליי, זה כמו להתמודד עם ארגון טרור''

רביעי | | 17:40    מאת מערכת ישראל ספורט

הפועל ת''א ובית''ר ירושלים הציגו חזית אחידה בבית הדין של ההתאחדות שדן באירועי המשחק ביניהן בשבוע שעבר. הדיינים דחו את ההכרעה בשלב זה וביקשו לראות עוד הוכחות לפעולות שננקטו נגד אותם אוהדים

הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים עמדו הערב (רביעי) לדין בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בגין התפרעות אוהדים במשחק בין שתי הקבוצות באצטדיון בלומפילד בשבוע שעבר. כזכור, האוהדים האדומים השליכו במשך דקות ארוכות חפצים לעבר שוער הירושלמים, איתמר ניצן, וגרמו לעיכוב גדול בפתיחת המחצית השנייה. מנגד, אוהדי בית"ר השליכו אבוקות לכר הדשא וגם הם זרקו חפצים לעבר שוער האדומים ארנסטס שטקוס. הדיון הגיע לסיומו ללא הכרעה מצד בית הדין, שדרש מהמועדונים להציג מסמכים נוספים המעידים על צעדים שנקטו נגד אוהדים בשלוש השנים האחרונות.

את הפועל תל אביב ייצגו בדיון הבעלים איציק ניסנוב, המנכ"לית אודליה פרידמן ודובר הקבוצה ארז נעמן, כאשר מבית"ר ירושלים הגיעו היועץ המשפטי של המועדון, עו"ד רונן מוזסון, והנאמן שמונה לנהל את בית"ר עו"ד יצחק יונגר. ניסנוב אמר במהלך הדיון: "אתם מכוונים את הרובה לאנשים הלא נכונים. מאז שאני בהפועל תל אביב, כל שבוע באים אליי הביתה אוהדים שתויים ואולי מסוממים שמקללים, זורקים אבנים, ורוצים לנהל את המועדון. ועם כל התקנון, אתם נותנים לזה יד. קומץ אוהדים לא רוצה את הבעלים הנוכחיים והם עושים הכל כדי לסלק אותנו. אם אתם מענישים אותנו הם מנצחים".

חפצים שהושלכו לכר הדשא (ליאת אבשלומי)
הבעלים של האדומים הוסיף: "אתם צריכים להיות יותר יצירתיים, לעזור לקבוצות להתמודד עם אותו קומץ. אני רוצה לעשות כל דבר שבאמת יכול לפתור את הבעיה ולא מס שפתיים. אני רוצה שתעזרו לקבוצות לפתור את זה, גם לבית"ר ירושלים. רציתי להגיש תביעות אישיות והגיעו אליי אנשים הביתה ואיימו עליי. אני לא אסכן את המשפחה שלי בשביל תביעות אישיות וגם אתה לא היית עושה את זה.אני אומר לכם שבגלל הקומץ הזה הפועל תל אביב תגיע כל שבוע לבית הדין. עובדי המועדון שלי פוחדים להגיש תלונה נגד אותם אוהדים. אתם חייבים לראות את התמונה כולה. קשה מאוד להתמודד עם הקומץ הזה. זה כמו ארגון טרור. הקהל הפנאטי עושה את זה בכוונה. בסופו של דבר אתם תעשו מה שאתם רוצים, אבל תתחשבו כדי שהקהל הפנאטי הזה לא ינצח".

הדיין ישראל שמעוני אמר בנחרצות: "אני חושש שאם נמשיך ככה אנחנו נגיע למצבים הרבה יותר קשים, אולי אפילו אבדות בנפש". בעלי הפועל ת"א הגיב: "אני מסכים איתך, אבל רדיוסים וסגירת יציעים זה לא הפתרון". גם הדיין גיורא לנדאו הדגיש: "כולכם הייתם רחוקים פסע מלהיות היום אחרי שבעה". ניסנוב השיב: "יש פחד להתעסק עם האוהדים האלה. אתם לא חווים את מה שאנחנו חווים. הבעיה של הארגונים האלה שיותר מעניין אותם הארגון עצמו מאשר הקבוצה. ארגון שבא ומקלל שחקנים שגדלו במועדון פחות מעניינת אותו הקבוצה אלא הארגון עצמו. ארגון פשע בסופו של דבר מנצח..אם אתם תחשבו על זה אתם תבינו את זה גם. אנחנו נגיע כל שבוע. אנחנו כן מתכוונים להתעמת איתם. אבל אנחנו לבד לא יכולים להילחם בארגון פשע".

אבוקות ביציע של בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
נאמן בית"ר ירושלים, עו"ד יצחק יונגר, התייחס גם הוא לבעיית ההתמודדות מול הקהל: "באתי לפה לזעוק את הזעקה. כבר כשנכנסתי היו תביעות אישיות נגד אוהדים, היו החלטות של המועדון לא להכניס אוהדים מתפרעים גם למשחקי הבית וגם למשחקי החוץ, אנחנו גרמנו למנהלת להוציא חוק לקבוצות האחרות לשתף איתנו פעולה. אבל אתם חייבים להבין שהמשטרה הבהירה לנו שאם אין לנו צו הרחקה אי אפשר למנוע את הכניסה של האוהדים. למשחק מול נוף הגליל ביום שני, לדוגמא, אנחנו נממן 35 מאבטחים וארבעה צלמים. אנחנו עושים כל מאמץ, אבל זה עולה מאות אלפי שקלים, אם לא מיליונים. אתם כבר יודעים שאותם אוהדים מתפרעים קוראים קריאות גזעניות כדי שהקבוצה תיענש ותיקנס. אז אנחנו פועלים אבל השאלה איך עוזרים? אם אתם תסגרו יציע אתם לא תפגעו באותם אוהדים שאנחנו לא נותנים להם להיכנס, אלא תפגעו באותם שרוצים לעודד ולתמוך".

היועץ המשפטי של בית"ר, עו"ד רונן מוזסון, סיכם: "כשאוהדים עושים לינץ' לאוהדים אחרים זה מזעזע בעיניי. אני לא היחיד שהזדעזעתי , אלא כל הנהלת המועדון. מבחינתנו אותם אוהדים הם לא אוהדים והם לא נכנסים למשחקים. אנחנו לא מכניסים אותם למשחקי הבית. אסור להם להיות במגרשים וזו ההחלטה שקיבלנו. היציע המזרחי ישנה את פניו, לא תראה שם שלט של לה פמיליה, אנחנו לא צריכים אתכם בשביל זה, אנחנו עושים את זה לבד. קיבלנו גם את הגושפנקא מבית המשפט המחוזי בירושלים. במשחקי החוץ אין לנו שליטה. אנחנו רצינו להביא מאבטחים שלנו לבלומפילד אבל אנשי הפועל לא איפשרו לנו. אותם אוהדים שהרביצו לאוהדי בית"ר הם לא אוהדי בית"ר ירושלים. הם לא יכולים להיחשב אוהדי בית"ר ירושלים. היה שם פוגרום והמשטרה לא עשתה כלום. למה אני אחראי על הדבר הזה ? למה שוטרים מחכים? שפצצה תתפוצץ? בשביל מה יש שם שוטרים?".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות