בפעם השביעית בקריירה: ליאו מסי זכה ב''כדור הזהב''נשים: ראשל''צ ספגה הפסד ראשון בליגה, ר''ג ניצחהרונאלדו תוקף: ''השתמשו בי כדי לקדם את כדור הזהב''פורסמו 11 המועמדים לתואר שער השנה של פיפ''אפ.ס.ז' הודיעה: ניימאר ייעדר בין שישה לשמונה שבועותבירם כיאל: ''מפגש עם בית''ר ירושלים זה כמו דרבי''מכבי חיפה גינתה: ''זהו אירוע ונדליזם מכוער ומביש''ח''כ דוידסון: ''אין מתקנים, אגודות, וחינוך לספורט''קומאן: ''אנחנו צריכים נקודות, זה לא קל לשחק בדוחא''מנחם קורצקי הודה: ''כשלא מבקיעים אז זה יושב בראש''
כדור כדורסל (אתר FIBA)

הוסקו המסקנות מגן נר: עודכנו תקנות מנהלת הליגה

שישי | | 10:44    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר מספר אירועים בעונה החולפת ובראשם אירועי המשחק בין חולון לגלבוע/גליל, המנהלת אישרה נהלים לחידוש משחק שהופסק והטלת קנס של 15 אלף ש''ח על קבוצות שיאחרו למשחקי חוץ יותר מפעם אחת

ליגת העל בכדורסל תיפתח מחר (שבת) והבוקר מנהלת הליגה אישרה מספר שינויים תקנוניים לפני פתיחתה, כדי למנוע מצב של חוסר ודאות בדומה למקרים במהלך העונה. חלק מהשינויים מבוצעים כהפקת לקחים מאירועי גן נר ונפילת החשמל במשחק הפלייאוף בין הפועל גלבוע גליל להפועל חולון בעונה שעברה.

לפי החלטת המנהלת, משחק שיופסק מסיבה כלשהי (הפסקת חשמל, לוח סל שבור וכדומה) ולא יחודש תוך 45 דקות - המשחק יידחה ויתקיים מחדש במועד אחר המוקדם ביותר האפשרי. במנהלת ציינו כי במידה ושתי הקבוצות יסכימו על כך, ניתן להאריך את ההפסקה עד 60 דקות. במידה והמשחק הופסק לאחר השעה 22:00, הזמן לחידוש המשחק יקוצר ל-30 דקות. בכל מקרה, יש לתת זמן חימום סביר לפני חידוש המשחק - במקרה וההפסקה בת 15 דקות, חימום של 5-7 דקות לפני החידוש; במקרה של הפסקה בת 25 דקות, חימום של 8-10 דקות; במקרה של הפסקה בת 35 דקות ומעלה, חימום של 15 דקות. בזמן הפסקת המשחק הכפויה, על השחקנים של שתי הקבוצות להתחמם לקראת חזרת המשחק ככל שניתן. אין לעלות ליציע, אין לפשוט מדים או נעליים וכדומה.
 


בנוגע ללא מעט מקרים של איחורים, במנהלת הליגה קבעו כי "על הקבוצות לצאת מוקדם ככל האפשר למשחקי חוץ כדי להמנע מאיחורים. קבוצה שתאחר יותר מפעם אחת בעונה למשחק - תיקנס על כל איחור ב-15 אלף ש"ח. קבוצה שתגיע למשחק עד 60 דקות לפני השעה היעודה של המשחק - המשחק ייפתח במועדו המתוכנן המקורי. קבוצה שתגיע למשחק פחות משעה לפני השעה היעודה של המשחק - המשחק ייפתח בדיוק 60 דקות מרגע הגעת הקבוצה לאולם". בנוסף, נקבע כי במידה ומשחק לא יכול להיפתח מסיבה כלשהי ולא ניתן לפתוח אותו עד 60 דקות לאחר המועד המקורי, המשחק יידחה ויתקיים מחדש במועד אחר.

מהמנהלת נמסר: "מנהלת הליגה פועלת כל הזמן על מנת לשפר ולמנוע תקלות מכל סוג שהן במשחקי ליגת ווינר סל, כלקח מהעונה שעברה הוחלט לרענן ולבצע מספר שינויים בתקנון המנהלת.  הכוונה היא להביא ליישור קו של כל הקבוצות עם הנהלים, כשמנהלת הליגה תהיה אחראית לאכוף אותם במידה ולא יבוצעו כראוי. השינויים אושרו בישיבת הדירקטוריון האחרונה שהתקיימה בשבוע שעבר".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות