נהריה שמרה על המאזן המושלם, מכבי חיפה ניצחההודות לשער בדקה ה-92: פ.ס.ז' סחטה 1:1 אצל לאנסריאל מדריד התבססה בפסגה, ברצלונה ואתלטיקו הפסידונאפולי הפסידה, מילאן עלתה לפסגה, אינטר לא עוצרתלם: ''נכנסו צעירים שלא מבינים מה זה משחק תחתית''מקום 3 לגורבנקו בגמר ה-ISL, אנרג'י הוכתרה כאלופהחולון הפסידה להפ' חיפה, ב''ש ניצחה את הפועל ת''אבדקה ה-94: קריית שמונה ניצחה 1:2 את מכבי נתניההתבססה בפסגה: באיירן מינכן ניצחה 2:3 את דורטמונדמנצ'סטר סיטי בפסגה, ליברפול שנייה, צ'לסי הפסידה
אוהדי מכבי נתניה (אסף הופמן)

נתניה להתאחדות: ''לסגור את דוחא, אוהדים נסקלו''

שלישי | | 16:58    מאת מערכת ישראל ספורט

היהלומים פנו נגד בני סכנין ומנהל האצטדיון בדרישה לסגור לאלתר: ''בניגוד להודעת המשטרה, אוהדינו נסקלו באבנים ע''י אוהדי הקבוצה המקומית שלא עצרו לרגע. הגענו כדי להתחרות, לא כדי להילחם על חיינו''

על אף שעברו כבר שלושה ימים מאז האירועים המכוערים באצטדיון דוחא במפגש בין בני סכנין למכבי נתניה, הרוחות הסערות לא נרגעו. היום (שלישי) היהלומים הגישו תלונה רשמית בפני תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, כנגד בני סכנין ומנהל אצטדיון דוחא בדרישה לסגור אותו ולמנוע קיום משחקים.

במשחק ששלח המנכ"ל ניב גולדשטיין נכתב: "בתאריך 2 באוקטובר 2021 התקיים משחק ליגת העל בין בני סכנין למכבי נתניה. לאור מאורעות המשחק, שתאורם יובא להלן, הרינו להגיש תלונה רשמית כנגד מועדון הכדורגל בני סכנין ומנהל אצטדיון דוחא, בדרישה לסגור את האצטדיון ולמנוע קיום משחקים. כמו כן, מכבי נתניה מבקשת להדגיש את התנגדותה הנחרצת להחלטת מנהלת הליגות ההתאחדות לכדורגל, שאישרו מלכתחילה את המגרש, וזאת על אף ולמרות שקיים אישור של משטרת ישראל, שבעצמו לא ברור איך התקבל לאור המועד הנפיץ של קיום המשחק בתזמון המקורי (ציון של מאורעות אוקטובר 2000 בעיר סכנין) והכל, לאחר וחרף העובדה שיו"ר המועדון, אייל סגל, התריע בפני נציגי מנהלת הליגות כי קיים חשש כבד לביטחונם של אנשי ואוהדי מכבי נתניה. המקרים שיתוארו להלן, לא אירעו בפעם הראשונה, ובטוחני כי גם לא בפעם האחרונה. יתרה מזאת, מנכ"ל המועדון, הדובר, אנשי צוות נוספים ושחקנים שלא מתלבשים יושבים באזור הטכני של האצטדיון, בעוד האזור עצמו אינו סטרילי (בניגוד לתקנון המנהלת – ניהול משחקים), כאשר אוהדי הקבוצה המקומית יושבים באותו אזור, ללא הפרדה ממשית וללא יכולת להגן על אנשי המועדון מפני פגיעה בהם".

אוהדי בני סכנין (ישי נאמן)
עוד נכתב: "במשך כל המשחק "זכו" אנשי המועדון לאיומים מאוהדים אלו, ושוב, לא מדובר באזור סטרילי, באופן כזה שאם חלילה היו מגיעים לכדי ניסיון פגיעה ממשית בהם, לא היה מי שיגן על אנשי הקבוצה ומי שיעצור את האוהדים. לא זו אף זו, אוהדי הקבוצה המקומית, עברו בדרכם החוצה, באין מפריע ובאין הפרדה, על יד חדר ההלבשה של המועדון, כאילו לא מדובר בשטח שאמור להיות סטרילי, באופן כזה הפוגע בתחושות הביטחון של אנשי המועדון והשחקנים, ושאלמלא אנשי המועדון עומדים מחוץ לדלת, מי יודע לאן דברים היו מגיעים?! בסיום המשחק ובניגוד מוחלט להודעת משטרת ישראל, נסקלו אוהדי מכבי נתניה באבנים, פשוטו כמשמעו, על ידי אוהדי הקבוצה המקומית, שלא עצרו אפילו לרגע, גם כשהנפגעים הם ילדים קטנים. ולא! אין הבדל בין ילד קטן לבגיר שמעוניין להגיע למשחק, רכש כרטיס ממיטב כספו, וזוכה לקבלת פנים שבכל מקום אחר היו מתייחסים אליה כלפעילות טרור".

במכתב מטעם הקבוצה מעיר היהלומים נתב: "מועדון מכבי נתניה הוא סמל למופת של שילוב אוהדים ושחקנים מכל המגזרים בישראל. הקבוצה הגיעה לאצטדיון דוחא בשביל להתחרות במסגרת ליגת העל, לא כדי להילחם על חייה! ולא, הפעם לא מדובר במונח מעולם הספורט. מדובר במצב בלתי נסבל בעליל ושאינו מתקבל על הדעת, אשר מצריך בחינה מחדש של אישור משחקים באצטדיון זה. למען הסר ספק,אנו קוראים להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגה להודיע על סגירת האצטדיון לאלתר. לאור האמור לעיל, אנחנו מצפים מהמנהלת ומהתאחדות, שלא יאשרו לקיים משחקים באצטדיון לפני שתובטח בטיחותם של האוהדים, השחקנים ואנשי הצוות, בהגעה, במהלך המשחקים וביציאה מהאצטדיון".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות