ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''
שחקני מכבי ת''א חוגגים (ישי נאמן)

למרות הניצחון: דאגה ממשחק ההגנה וחוסר התיאום

רביעי | | 10:26    מאת חיים נתנאל

במכבי ת''א שמחו כמובן אחרי ה-1:4 הקליל על אלשקרט הארמנית בפתיחת שלב הבתים בקונפרנס ליג, אך גם שם מבינים שהמשחק הזה לא הוא מדד אמיתי - בעיקר לקראת מכבי חיפה מוצ''ש. וגם: ביטון וקניקובסקי

כמה שמכבי תל אביב הייתה זקוקה לניצחון הזה. ה-1:4 על אלשקרט הארמנית אמש (שלישי) שיחרר אצל הצהובים אנחת רווחה גדולה אחרי פתיחת עונה רעה מאד בליגה. הניצחון פותח תקווה שבצורת השערים שפקדה את הקהוצה מראשית הליגה. שביעות רצון יש גם משחקני הרכש, החלוץ הקרואטי סטיפה פריצה שכבש כבר שער שני ברציפות וגם מגבי קניקובסקי שהתכבד גם הוא בכיבוש אחד מארבעת השערים. ובכל זאת, פטריק ואן לוון בהחלט צריך להיות מודאג ממספר דברים שטרם הצליחו הצהובים להיגמל מהם.

הראשון - חוסר היכולת לשמור על שער נקי. הצהובים סופגים בכל משחק לפחות שער אחד - גם אתמול, אפילו מול קבוצה אשר מגלה נחיתות מולם. משחק ההגנה שהיה גולת הכותרת בשנותיו של ולאדן איביץ' בקבוצה, כבר מזמן לא כזה. התיאום בין עידן נחמיאס ולואיס הרננדס עדיין לוקה בחסר וגם האגפים של ההגנה הצהובה חדירים מאוד. אנדרה ז'ראלדש שהיה טוב ופעיל מאד אתמול וגם אופיר דוידזאדה שהחליף בהצלחה רבה מאוד את אנריק סבוריט הפצוע מתמקדים דווקא בהיבט ההתקפי ושוכחים שקודם כל הם מגנים וחייבים לאטום ככל האפשר את האגפים במשחק ההגנה שלהם.

שחקני מכבי ת''א חוגגים (ישי נאמן)
השני - הבלבול וחוסר התיאום בין הרבה שחקנים בקבוצה. נראה לעיתים שהשחקנים מאלתרים ולא משחקים לפי תבנית משחק סדורה, כך בקישור וגם בהתקפה ששחקנים רבים מהססים מתי למסור, מתי לבעוט ובהרבה מקרים מאבדים כך כל כך הרבה כדורים - גם במרכז השדה וגם ליד שער היריבה. במכבי תל אביב נושאים עיניים כבר לשבת למפגש החזיתי בבלומפילד מול מכבי חיפה ודואגים למקצה שיפורים בעיקר בכל האמור לעיל.

במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק התייחס פטריק ואן לוון למספר נושאים: "אביאל זרגרי - מבחינתי לא היה שום דבר על הפרק. נושא הסכומים והמספרים לא קשורים אלי ולדעתי עסקה כזו כבר מראשיתה לא נראתה לי כעומדת על הפרק. גבי קניקובסקי תמורת עדן קארצב? קניקובסקי יכול לשחק גם בכנף ווגם במרכז המשחק כמספר 10 ובהחלט הוסיף ניידות למשחק שלנו. קארצב מוכשר מאוד, אבל הוא רצה לקחת את הקריירה שלו לכיוון אחר. הוא רצה יותר ויותר לשחק וגם טרם האריך את החוזה בקבוצה, הוא העדיף ללכת לכיוון אחר ואני יכול לאחל לו רק בהצלחה,.

בכורה טובה. ברנדלי קוואס (ישי נאמן)
על עמדת השוער, אמר המאמן: "דניאל טננבאום היה צריך להחלים מפגיעת הגב שלו ולתפר הזה נכנס דניאל פרץ. זכינו בשני שוערים מצויינים. כרגע דניאל פרץ עושה עבודה טובה מאד וכרגע הוא זה שמשחק.  בועטי הפנדלים בקבוצה? הבועט הראשון שלנו הוא דן ביטון והשני הוא סטיפה פריצה. כאשר ביטון החמיץ את הבעיטה הראשונה פריצה רצה לבעוט את הבעיטה החוזרת אבל ביטון רצה לתקן ולבעוט. זאת אי ההבנה שהייתה ביניהם וכבר ליבנו את זה החדר ההלבשה".

ההולנדי הוסיף: "דן ביטון? השחקן הזה מוכשר מאד ויש לו כישרון נדיר. בעונה שעברה הוא לא שיחק הרבה כי הוא לא הבין את המקום שלו במערך הקבוצתי. הכי קל היה לוותר עליו כאשר גם הסכום שדרשו עליו הבולגרים היה גבוה מאוד. אבל דווקא בשל הכישרון שלו שאותו הוא לא מיצה מכבי נאבקה להביא אותו באופן קבוע. החלפתי אותו במחצית כי לדעתי הוא חייב להיות מצויין מהרגע הראשון. יש כאן כנראה פן מנטלי שהוא יצטרך לעבוד עליו. יש פער בין הכישרון שלו לתרומה שלו בשדה. הוא אמנם בישל שני שערים וכבש בפנדל אבל יכול לתת יותר כבר מהרגע הראשון במשחק.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות