שלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''חנה קנייזבה מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכריסטין פוליסיץ' מועמד ליונייטד, אובמיאנג בדרך לצ'לסימרגש: עיריית חיפה חנכה רחוב על שמו של ג'וני הרדיהגארד דסונטה ברדפורד חתם לשתי עונות בהפועל ב''ששב לישראל: אנטואן קונטה סיכם לשנתיים בהפועל ת''אמקום 24 לבר סולובייצ'יק, הערב: הגמר של פולונסקיליגה לאומית: מכבי רמת גן החתימה את עידן אלבר
נובאק דג'וקוביץ' ודניל מדבדב (טוויטר)

נובאק דג'וקוביץ' מול דניל מדבדב בגמר אליפות ארה''ב

שבת | | 08:15    מאת מערכת ישראל ספורט

הסרבי הדיח את זברב בחמש מערכות - ורחוק ניצחון מזכייה מספר 21 בגרנד סלאם - אחת יותר מפדרר ונדאל, והכי הרבה בהיסטוריה. הרוסי טייל מול אוז'ה-אליאסים, והעפיל בפעם השלישית בקריירה לגמר מייג'ור

חצאי הגמר בטורניר הגברים של אליפות ארצות הברית הפתוחה התקיימו החל משישי בערב ועד לשבת בבוקר, ובסיומם נקבע גמר מרתק בין המדורג ראשון נובאק דג'וקוביץ' לשני בעולם, דניל מדבדב. ראשון לעלות למשחק המכריע היה מדבדב, שלא התקשה בדרך ל-0:3 (6:4, 7:5, 6:2) על פליקס אוז'ה-אליאסים הקנדי. יריבו יהיה דג'וקוביץ', שבתום 2:3 מותח (6:4, 2:6, 4:6, 6:4, 2:6) ניצח את אלכסנדר זברב הגרמני.
 


דג'וקוביץ' (1 בעולם, סרביה) גבר בחצי הגמר דווקא על זברב (4 בעולם, גרמניה) שרק לפני חודש הדיח אותו בחצי גמר הטורניר האולימפי בטוקיו וכעת, "נולה" רחוק ניצחון אחד מזכייה בגרנד סלאם ה-21 בקריירה שלו. אחרי שזכה בווימבלדון והשתווה לשני הענקים - רפאל נדאל ורוג'ר פדרר, הסרבי יוכל להפוך לגדול בהיסטוריה, לפחות מבחינת התארים. ההתחלה הייתה פחות מבטיחה כשהגרמני הצליח לשבור את "נולה" במשחקון ההגשה התשיעי של המערכה הראשונה, עלה ל-4:5 ומיד לאחר מכן סגר אותה עם 4:6 ועלה ל-0:1 במאזן המערכות. אבל הסרבי, שמכיר טוב בזמן האחרון את הסיטואציה של להיכנס לפיגור בתום המערכה הראשונה, הגיב מיד ועם שתי שבירות ושלט לחלוטין במערכה השנייה בדרך ל-2:6 קליל.
 


המומנטום של המדורג 1 בעולם נמשך גם במערכה השלישית, אז הוא חיכה לשבור את זברב כשהגרמני הגיש כדי להישאר במערכה, כדי להשלים מהפך עם 4:6. בנקודה הזו היה נראה שנובאק ישייט ל-1:3 במערכה הרביעית, אך אז הגיע תורו של זברב להפגין אופי עם שבירה במשחקון ההגשה השני של הסרבי, שהספיקה לו ל-4:6 וכפיית מערכה חמישית ומכרעת. דווקא אז, אחרי שכבר הצליח לגרור את נולה למערכה חמישית, הגרמני פשוט קרס ויריבו, שיודע לפרוח ברגעים האלו, הריח דם, ניצל את הטעויות הכפולות שלו (8:2 לחובת זברב בכל המשחק) כדי לעלות ל-0:5 ולמעשה לגמור את הסיפור. המדורג רביעי עוד הפגין סימן חיים אחרון כששבר וניצח שני משחקונים רצופים כדי לצמק ל-5:2, אך פה זה נגמר ונולה סגר את הסיפור אחרי 3:33 שעות.
 


זו הפעם השנייה שמדבדב (2 בעולם, רוסיה) מגיע לגמר בארה"ב, כאשר בפעם הקודמת הוא נכנע לרפאל נדאל ב-2019, והפעם השלישית שהוא ישחק בגמר מייג'ור - הוא הפסיד לאותו דג'וקוביץ' בגמר אליפות אוסטרליה האחרונה. במשחק מול אוז'ה-אליאסים (15 בעולם, קנדה), הוא שבר את יריבו פעם אחת במערכה הראשונה וניצח 4:6 אחרי 39 דקות. בהמשך, אוז'ה-אליאסים כמעט השווה, אך מדבדב הציל שתי נקודות מערכה והפך פיגור 5:3 לניצחון 5:7 ועלה ל-0:2 במערכות. לאחר מכן המערכה השלישית הייתה הרבה יותר זריזה, עם שתי שבירות של הרוסי שסגרו עניין בדרך ל-2:6 וניצחון 0:3. הוא גם השיג 12 אייסים בהתמודדות (לעומת 4 של יריבו), 37 ווינרים (לעומת 17) ונהנה מ-10 שגיאות כפולות של הקנדי ו-39 שגיאות לא מחויבות (לעומת 4 ו-25 בהתאמה).

נגישות