קרסטאיץ': ''צריכים לסיים את המשחקים שלנו מוקדם''צרות באשדוד: 12 שחקנים כשירים בלבד נכחו באימוןחיים סילבס: ''זה מועדון רציני עם אנשים טובים ושאיפות''בני לם: ''אין סיבה שלא נחזור מבלומפילד עם נקודות''דמבלה לא בסגל לבילבאו, ברצלונה: ''צריך לעזוב מיידית''קינן אוואנס: ''עצירת המשחקים עזרה לחבר'ה להתרענן''גודס: ''נכנסתי לרכבת של 180 קמ''ש, צריכים להתקדם''הפסד דרמטי לוושינגטון מול ברוקלין, 13 נקודות לאבדיהאינטר גברה 2:3 על אמפולי בהארכה ועלתה לרבע הגמראתלטיקו מדריד הפסידה 2:0 לסוסיאדד ועפה מהגביע
פרש. דורון שזירי (קרן איזיקסון)

המשחקים הפראלימפיים ננעלו, שזירי הודיע על פרישה

ראשון | | 16:41    מאת מערכת ישראל ספורט

ישראל דורגה 22 בטבלת המדליות עם תשע - שש מתוכן מזהב - וכל המשלחת החליטה לחזור לארץ לפני החג. בקליעה: צ'רנוי סיימה במקום ה-10, ואילו שזירי במקום 21 מתוך 48 קלעים. 8 הראשונים עלו לגמר

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו ננעלו היום (ראשון) בטקס מרשים באצטדיון האולימפי והחלה הספירה לאחור לקראת פריס 2024. מי שתפסה את המקום הראשון בטבלת המדליות בפער ניכר, היא סין, שזכתה ב-207 מדליות, מתוכן 96 מזהב. את המשלחת הישראלית, שנחלה הצלחה אדירה עם תשע מדליות (שש מזהב), יצגו 33 ספורטאים שהתחרו ב-11 ענפי ספורט: אתלטיקה, בוצ'ה, חתירה, טניס בכיסאות גלגלים, טניס שולחן, קליעה, כדורשער, קיאקים, שחייה, הרמת כוח ולראשונה בענף החדש, בדמינטון.

בקליעה, יוליה צ'רנוי ודורון שזירי לא הצליחו להעפיל לגמר בירי בשכיבה - 50 מ' (תחרות משולבת נשים וגברים). צ'רנוי סיימה במקום ה-10, שזירי במקום 21 מתוך 48 קלעים. 8 הראשונים עלו לגמר. צ'רנוי החמיצה את המקום השמיני ב-1.1 נק' בלבד. שזירי בן ה-54 הודיע על פרישה בסיומה של קריירה ארוכה שכוללת 8 מדליות פראלימפיות במשחקים, האחרונה בריו (ארד): "כל דבר טוב מגיע לסוף שלו, גם הדברים הטובים וגם הדברים הרעים. זה מה שיש כנראה ואי אפשר לעשות יותר מזה. אני לא מצטער שהגעתי לטוקיו, כנראה הייתי צריך לעבור את זה כדי להבין את זה. אם היו לי ספקות קודם לכן, אז עכשיו אני בטוח".

נבחרת השחייה של ישראל נחתה בצהריים בנתב"ג עם שלושת המדליסטים: מארק מליאר, עמי דדאון ואיאד שלבי. יו"ר איל"ן רו"ח אהוד רצאבי בירך: "אנו מקבלים היום בברכות חמות ואוהדות אתכם השחיינים שלנו מאיל״ן חיפה ואת יעקב בייננסון המאמן המקצועי והמופלא. צפינו בכם מרחוק אך הרגשנו תמיד קרובים ונרגשים. אתם כדוגמא ומופת לנחישות ומצויינות והבאתם הישגים אדירים עבורכם, עבור בני משפחותיכם, לעמותת איל״ן והוועד הפארלימפי ולמדינת ישראל. אנו גאים בכם ואוהבים אתכם מאוד ונמשיך לתמוך בכם ובשאר הספורטאים שלנו ונקווה שההישגים שלכם יסייעו גם הם לאנשים עם מוגבלות להשתלב באופן מיטבי בחברה".

נגישות