בתום פנדלים: צ'לסי עלתה לרבע הגמר בגביע הליגהמילאן בפסגה עם 0:1 על טורינו, פרץ לא שותף בוונציה150 שערים: ציון דרך מרשים למונאס דאבור באירופהניצחון שלישי ברציפות: 62:76 למכבי ת''א על ז'לגיריסבתום הארכה: בני יהודה ובית''ר ת''א/בת ים עלו שלבלאומית: מכבי ר''ג, נהריה ורמה''ש נותרו במאזן מושלםידידות: נבחרת הנוער ניצחה 0:1 את נבחרת ספרדלא נעים: נבחרת הנשים הובסה 7:0 על ידי גרמניהגל מקל נפצע וצפוי להיעדר ממוקדמות גביע העולםדוידסון ליועמ''ש: להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוק
מארק מליאר עם המדליה (קרן איזיקסון)

פראלימפי: זהב שני ושיא עולם מרשים למארק מליאר

ראשון | | 11:16    מאת מערכת ישראל ספורט

כשבוע אחרי שניצח בגמר ל-200 חופשי, השחיין הישראלי סיים ראשון במרחק הכפול בזמן נהדר של 4:31.06 דקות, כשהוא שובר את שיא העולם שלו מלפני שנתיים. זו מדליה חמישית של ישראל ושלישית מזהב

היסטוריה ישראלית בבריכה: מארק מליאר סיים הבוקר (ראשון) עם זמן נדיר של 4:31.06 דקות במשחה הגמר ל-400 מטרים חופשי, כשהוא שובר את שיא העולם שלו מלפני שנתיים (4:33.64 דקות). מדובר במדליה חמישית לישראל (שלישית מזהב) ושנייה של השחיין הישראלי, שכזכור סיים כבר במקום הראשון על הפודיום ביום שישי אחרי שניצח בגמר ל-200 מטר מעורב אישי תוך שבירת שיא עולם נוסף.

מארק מליאר היום (קרן איזיקסון)
מליאר, שכבר הבטיח אחרי הזהב הראשון סכום מענק של 500 אלף ש"ח, יקבל כעת עוד מענק שהוא מחצית מהסכום של הזהב הראשון - 250 אלף ש"ח. בסך הכול, יקבל 750 אלף ש"ח ממשרד הספורט על הישגיו, וכן עוד 180 אלף ש"ח מבנק הפועלים ובסה"כ, 930 אלף ש"ח. מאמנו יעקב ביננסון יקבל מהבנק מענק של 90 אלף ש"ח. מדובר בזכייה ה-380 של ישראל אי פעם במשחקים הפראלימפיים והשנייה היום אחרי שמורן סמואל זכתה מוקדם יותר במדליית הכסף בחתירה בסירת יחיד ל-2,000 מטרים.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "מארק מליאר מטביע את חותמו ונכנס לשורה אחת עם גדולי הספורטאים הישראלים. שתי מדליות זהב במשחקים הפראלימפיים, שני שיאי עולם ועוד עתיד מזהיר למי שהחל בספורט דווקא כחלק מטיפול הידרו-תרפי בבריכה. מארק מוכיח שלא רק כישרון אישי הוא חשוב, אלא גם התמדה ורצון להגיע רחוק ככל הניתן ולנצח כל מגבלה. מארק, אנחנו מאוד גאים בך".

נגישות