ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחהאחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבר
עמי דדאון עם המדליה (לילך וייס)

עמי דדאון זכה במדליית כסף במשחקים הפראלימפיים

שבת | | 11:37    מאת מערכת ישראל ספורט

מדליה שלישית לישראל בטוקיו, ראשונה מכסף: השחיין הישראלי סיים שני במשחה ל-150 מ' מעורב בזמן של 2:29.48 דקות (שיא ישראלי חדש). בוקר מוצלח בחתירה: מורן סמואל, שמוליק דניאל והנבחרת בגמר

אחרי מדליות הזהב של איאד שלבי ומארק מליאר, מדליה שלישית לישראל במשחקים הפראלימפיים בטוקיו: השחיין עמי דדאון סיים היום (שבת) במקום השני בגמר המשחה ל-150 מטרים מעורב אישי וזכה במדליית כסף, אחרי שעצר את השעון על 2.29:48 דקות. 

מדובר במדליה הראשונה בקריירה של דדאון, שסיים את מקצה המקודמות במקום הראשון עם זמן של 2:33.92 דקות. רומן ז'דנוב הרוסי, ששבר שיא עולם עם 2:21.17 דקות, סיים במקום הראשון וזכה במדליית זהב. זאת המדליה ה-377 בהיסטוריה של ישראל במשחקים הפראלימפיים, וה-169 בסך הכל בשחייה (הכי הרבה מבין כל הענפים).

מורן סמואל בחתירה (קרן איזיקסון)
* בוקר מוצלח בחתירה. מורן סמואל העפילה לגמר בסירת יחיד (2,000 מ') כשעצרה את השעון על 10.33.34 דק', שיא אישי וזמן טוב יותר מהמקצה אתמול שבו נפסלה את בשל שימוש באלמנט חדשני בכסא הסירה, שהשופטים קבעו שאינו חוקי. היום חתרה ללא השיפור המדובר. בנוסף, שמוליק דניאל סיים את מקצה המוקדמות הנוסף במקום השני והעפיל לגמר עם התוצאה 9:28:78 דק'.

* עוד בחתירה: רביעיית החותרים (מיכל פיינבלט, סימונה גורן, ברק חצור, אחיה קליין וההגאית מרלינה מילר) עלתה לגמר החתירה ל-2000 מטר. כשסיימה במקום השני במקצה המוקדמות (בית הניחומים) הנוסף הבוקר בתוצאה של 7:09:59 לאחר קרב דרמטי על העליה מול רביעיית החותרים מאוקראינה.

רביעיית החותרים (קרן איזיקסון)
* עוד בשחייה: איאד שלבי קבע שיא עולם חדש בסיווג הנכות שלו, במשחה המוקדמות 150 מעורב אישי (4:52.88 דק'), אך לא מעפיל לגמר מאחר ששחה עם שחיינים בקטגוריית נכות קלה יותר ממנו, כך שסיים במקום השישי והאחרון. ורוניקה גירנקו סיימה את מקצההמוקדמות שלה ב-150 מ' מעורב אישי בזמן של 4:32:00 דק' סיימה במקום 16 מתוך 18 שחייניות ולא העפילה לגמר.

* בכדורשער, נבחרת הנשים ניצחה 3:8 את נבחרת הוועד הפראלימפי הרוסי. הנבחרת כבר הבטיחה את עלייתה לרבע הגמר. כבשו לישראל: ליהי בן דוד - 4 שערים , אלהאם מחמיד-רוזין 2 שערים, אור מזרחי 2 שערים. מחר תשחק הנבחרת במסגרת בית המוקדמות מול סין במשחק שיקבע את המיקום הסופי ומול מי ישוחק משחק רבע הגמר.

* בבוצ'ה, נדב לוי ניצח במשחק הראשון שלו בשלב הבתים, את דה פריה הברזילאית 0:8. מחר יתמודד נדב מול פרננדס נלסון הפורטוגלי.

נגישות