משה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''כבוד: אופיר נצר עלתה לגמר הקפיצות באליפות העולם
איאד שלבי על הפודיום (קרן איזיקסון)

מדליית זהב לשחיין איאד שלבי ב-100 מטרים גב

רביעי | | 11:31    מאת אביחי חיים

עשה היסטוריה: השחיין בן ה-34 סיים ראשון במשחה ל-100 מטר גב והפך לערבי הראשון אי פעם שזוכה במדליה עבור ישראל במשחקים הפראלימפיים. השר טרופר: ''אדם מעורר השראה שחייו מלאים ניצחונות''

היום הראשון למשחקים הפראלימפיים בטוקיו נפתח בשמחה גדולה למשלחת הישראלית, כאשר השחיין איאד שלבי, בן 34, זכה היום (רביעי) במקום הראשון ובמדליית הזהב היוקרתית במשחה ל-100 מטרים גב. שלבי עצר את השעון על 2:28.04 דקות במשחה הגמר בדרגת הנכות S1, והפך לערבי ישראלי הראשון אי פעם שמשיג מדליה במשחקים. מדובר במדליית הזהב הפראלימפית הראשונה לישראל מאז הזהב של נועם גרשוני בטניס במשחקי לונדון 2012, והראשונה בשחייה מאז אתונה 2004, אז עשתה זאת השחיינית קרן ליבוביץ'. 

איאד שלבי על הפודיום (קרן איזיקסון)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "הישג אדיר! ברכות לשחיין הישראלי שלנו איאד שלבי שזוכה במדליית זהב ראשונה לישראל במשחקים הפראלימפיים. איאד הוא אדם מעורר השראה, שחייו רצופים נצחונות. והיום עוד ניצחון מזהיר. איאד לא נבהל מהציפיות הגבוהות, כיוון הכי גבוה ומילא את כולנו בגאווה גדולה. גאים בך איאד שלבי!". שלבי סומן מראש כמי שיכול לחזור עם מדליה מטוקיו, והוא בהחלט עמד בציפיות. 

איאד שלבי (קרן איזיקסון)
שלבי גדל בשפרעם ומגיע ממשפחה מוסלמית. הוא חירש ואילם מלידה ומשותק בארבע גפיים בעקבות תאונה שעבר בגיל 13. בחודש מאי האחרון, רגע לפני האולימפיאדה, הפך לערבי ישראלי הראשון שזוכה בזהב באליפות אירופה שנערכה בפורטוגל, כאשר סיים ראשון במשחה ל-50 מטר גב עם זמן של 1:10.69 דקות. למדליית הזהב במשחקים בטוקיו הוא מגיע לאחר שלוש אולימפיאדות בהן הצליח להגיע רק למקום הרביעי. הוא מתאמן במועדון איל"ן חיפה ומאמנו הוא יעקב ביננסון. בעקבות הזכייה הוא צפוי לקבל מענק של חצי מיליון שקל, כפי שקיבלו המתעמלים האולימפיים לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט שזכו בזהב בטוקיו.

נגישות