צרפת: מארסיי וליל סיימו ב-1:1, ראן מחצה 0:6 את בורדועצרה אותה: אטאלנטה סחטה 0:0 ביתי מול אינטר אחרי שתי הארכות: חולון עלתה לחצי גמר גביע המדינההאלופה תודח? גינאה המשוונית הדהימה את אלג'יריהתואר ראשון: ריאל זכתה בסופר קופה, 0:2 על בילבאויוסי מזרחי: ''היממה האחרונה שברה את כל השיאים''בית''ר ירושלים חילצה 2:2 דרמטי אצל קריית שמונהמנחם קורצקי: ''פלייאוף עליון? קודם נברח מהתחתית''בדקה ה-87: הפועל חדרה ניצחה 1:2 את מ.ס אשדודשוב מאכזבת: פרנקפורט סיימה רק ב-1:1 מול אוגסבורג
בוני גינצבורג (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)

בוני גינצבורג הוצג: ''לא נציב יעדים לשנה או שנתיים''

שלישי | | 13:22    מאת אדי חליאבין

שוער העבר יהיה עוזרו של המנהל הטכני, יילה חוס: ''זה אתגר גדול, נשקיע בבסיס''. משה סיני, שיהיה אחראי הסקאוטינג: ''ראיתי שיש כאן אנשים שרוצים לבנות משהו רציני''. חוס הבהיר: ''יש כאן בעיה בתשתיות''

ההתאחדות לכדורגל כינסה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים להצגת כמה מהמינויים החדשים בצוות המקצועי. בוני גינצבורג, שמונה למשנה למנהל הטכני יילה חוסה ומשה סיני שמונה לאחראי איתור הכישרונות דיברו לראשונה על תפקידם החדש, כשגם יושב ראש ההתאחדות אורן חסון והמנכ"ל יוסי שרעבי.

יילה חוס (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
יילה חוס אמר: "יש בישראל תשוקה גדולה לכדורגל ומאוד אהבתי את זה. לפני שבאתי דיברתי עם ידידים שעבדו ועובדים כאן והם סיפרו לי על השחקן הישראלי. הבנתי שיש כאן הרבה שחקנים יצירתיים, אינטליגנטיים, שרוצים להביא משהו חדש. זה בדיוק כדורגל התקפי וזו המטרה שלנו עבור הכדורגל הישראלי. הבסיס להצלחה מתחיל במאמנים טובים, פילוסופיה נכונה, תשתיות, ארגון מסודר, אני מאמין בכדורגל הישראלי ובמאמן הישראלי, יש בסיס טוב להישען עליו. אנחנו מוכרחים להמשיך ולהשקיע בדור העתיד כדי לקדם את הכדורגל".

ההולנדי הוסיף: "המטרה היא שבעוד כמה שנים נבחרת ישראל תעפיל לטורניר גדול, מונדיאל או יורו. אני רואה הרבה שחקנים אינטליגנטיים ויצירתיים. מאוד חשוב שנשפר את הרמה בטורנירי הנוער, משם השחקנים יוכלו לצאת מהר יותר למועדונים גדולים באירופה והניסיון האירופי ייתן להם המון וישפר גם את נבחרת ישראל. נתמקד בפיתוח וזיהוי כישרונות, נשתמש לשם כך במחקרים ובטכנולוגיה חדשנית. נעבוד על יכולות אישיות של השחקנים, אני יכול לומר בכנות, כרגע תשתיות הנוער ברוב המועדונים נמוכים משל קבוצת חובבים בהולנד".

בוני גינצבורג, יילה ומשה סיני (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
בוני גינצבורג אמר: "כאן בישראל אנחנו מבינים ויודעים, אבל יש כאלו שיודעים לא פחות טוב", אמר בוני גינצבורג. נפגשתי עם יילה חוס, וזה כבוד בשבילי לעבוד לצידו, יש לו ידע רב. עד שלא יהיו לנו 30 שחקנים שמשחקים בליגות הבכירות באירופה, אנחנו לא נתקדם. כמובן שיש יוצאים מן הכלל, אבל אנחנו צריכים הרבה יותר שחקנים כמו מנור סולומון ואלי דסה. נפגשתי עם יילה שלוש פעמים ולשעות ארוכות. הדבר הראשון שאמרתי לו - אם אתה לא חושב שאני ראוי, אל תיקח אותי - גם אם אנשים אחרים רוצים אותי. חשוב לי שהכדורגל הישראלי יצליח. האתגר הגדול דיבר אליי. יש פה תשוקה אמיתית לשפר את הכדורגל שאנחנו כל כך אוהבים".

גינצבורג הוסיף: "כשאנחנו מדברים על חזון ועל צורך ועל ידע, אז למקום הזה אני מתחבר. 12 שנה הייתי שחקן נבחרת הבוגרים, יש לי זיכרונות נהדרים מהמקום הזה. אנחנו רוצים להצליח, כל מה שיש לי בחיים בא מהכדורגל ואני רוצה להחזיר בחזרה למקום שגידל אותי וחינך אותי. ההתאחדות לכדורגל הסתכלה למציאות בעיניים והבינה שצריכים לפתח את השחקנים הצעירים. אין אחד במדינת ישראל שלא התרגש מההישגים שלנו באולימפיאדה. זו זכות גדולה לעזור לילדים בכדורגל הישראלי. זו משימה מאוד מורכבת, מאוד לא פשוטה. יצאתי מאזור הנוחות שמאוד נהנתי ממנו, התחבטתי קשות אבל הלכתי לאתגר. צריך אורך רוח ואנשי מקצוע איכותיים שינחילו את התורה הזו.

משה סיני (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
משה סיני אמר: "מה שקיבלנו כילדים בייעוץ והכוונה זה לא היה מספיק. יילה שאל אותי מה אני חושב שאמרתי שאנחנו השחקנים היינו מתקשים מאוד מול נבחרות והכל בגלל בסיס לקוי. רוצים לבנות פרופיל מסוים שיהיה מתאים לנבחרות, לאקדמיה ולצעירות. זה לוקח זמן. אני בנבחרות הצעירות לא הייתי כי אף אחד לא ראה ולא ספר אותי. אנחנו צריכים להיות מקצועיים ולבנות פרופיל של שחקן נבחרת. זה לא רק שחקנים ממכבי תל אביב או מכבי חיפה, יש את מכבי פתח תקווה עם שחקנים מוכשרים ומועדונים נוספים. נצטרך להסתובב יחד ולמצוא. יש בעיה של תקציבים".

סיני הוסיף: "ירדתי מעניין של להתעסק באימון. הייתי כבר הכל בכדורגל, גם טאטאתי את בלומפילד כשהייתי ילד. אחרי זה הבאתי כדורים לשחקנים, בסופו של יום הגעתי לתפקיד של קפטן נבחרת ישראל. ברגע שיש אנשים שרוצים לבנות משהו רציני לא לשנה ולא לשנתיים, זו המטרה. אני מכיר את בוני ושמעתי אותו, הוא סופר רציני, וכך גם יילה שיש לו חזון. מה שליווה אותי זה לבוא ולתת מעצמי. צריך להשקיע בפיתוח השחקנים. ניקח לדוגמה את ערן זהבי, הוא לא היה בנבחרות אלא עבד לבד. אם זה תזונה או דברים נוספים".

היו''ר אורן חסון (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
יו"ר ההתאחדות אורן חסון אמר: "הונגריה ובלגיה עשו בדיוק את מה שאנחנו עושים כיום בהתאחדות לכדורגל. אם נביא את האנשים הנכונים, אין לי ספק שההצלחה הזו תגיע גם לישראל. גינצבורג מונה כיד ימינו של יילה חוס ויבנה כמנהל הטכני הבא של נבחרות ישראל. סיני שמצטרף בכל מה שקשור לפיתוח השחקנים הצעירים, החל מסקאוטינג ודרך אנליזה. אני בטוח שאנחנו בונים פה תשתית מאוד חזקה שתלווה אותנו במשך שנים".

חסון הוסיף: "המטרה היא לגדל ילדים צעירים ואת התוצאות אנחנו נראה בשנים הקרובות. משם נוכל להביא את הפריצה הגדולה עם שחקנים שיוכלו להיות רלוונטיים גם בליגות הבכירות באירופה. כדורגל הנשים? העברנו רפורמה שלא יושמה בגלל הקורונה, אבל היא יוצאת לדרך השנה. תצומצם כמות הזרות, יש תקציבים. נמנה מנהלת טכנית ראשונה לכדורגל הנשים שתשתף פעולה עם יילה חוס. אנחנו מזהים פוטנציאל צמיחה מאוד גדול".

המנכ''ל יוסי שרעבי (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל)
מנכ"ל ההתאחדות, יוסי שרעבי, הוסיף: "ישראל יכולה להיות מעצמת כדורגל. יש לנו מחשבות איך לקחת את היתרונות של מדינת ישראל ולשים אותה במקומות מאוד בולטים - לזה אנחנו מכוונים. זה ענף שבלי השקעה בו יהיה קשה מאוד להצליח, לא נוכל להגיע להישגים בלי השקעה בתשתיות ובמאמנים. המדינה נותנת לנו את הכלים להשקיע במקומות הנכונים. יש את כל הפונציאל להתחיל להיות אופטימיים".

נגישות