בדקה ה-90: ברצלונה סחטה 1:1 ביתי מול גרנאדההיחידה שמושלמת: נאפולי הביסה 0:4 את אודינזהחמישה שחקני אילת הפרו בידוד, צ'רי ואוואנס שוחררוהעליון דחה את העתירה, האדום של גוטליב לא יבוטלמתחזקים: ישראל זגורי חתם לעונה אחת בבני יהודההאוהד שפרץ לטדי הורחק לשלוש עונות מהמגרשיםמכבי ת'''א ניצחה את הנוער 1:5, אייל גולסה הבקיעאוגו: ''עצוב שב''ש החתימה מהאויבים שאיחלו למותי''מכבי חיפה, מכבי ת''א, הפועל, בית''ר וסכנין יעמדו לדיןאהוד סגל מונה למנהל הספורטיבי של איגוד השחייה
דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

דוד ליטבינוב סיים את דרכו בתחרות הנפת המשקולות

רביעי | | 09:12    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

מרים המשקולות, שנכנס למשחקים האולימפיים ברגע האחרון, השיג 381 ק"ג בסיכום הכללי של ההנפה והדחיקה, דורג חמישי בקבוצה B וסיים את דרכו בטוקיו: ''לא מרוצה, ההופעה לא מראה את היכולות שלי''

מרים המשקולות הישראלי דוד ליטבינוב, השתתף היום (רביעי) בתחרות בקטגוריית המשקל מעל 109 ק"ג וסיים את דרכו במקום החמישי בבית B. ליטבינוב בן ה-27 היה הספורטאי האחרון של ישראל שהבטיח את מקומו באולימפיאדת טוקיו וזה קרה פחות משבוע לפני טקס הפתיחה, אחרי שמרים המשקולות פרננדו רייס נפסל בגלל שנכשל בבדיקת חומרים אסורים.

דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
ליטבינוב החל את התחרות בצורה מצוינת אחרי שהניף 176 ק"ג, אלא שלאחר מכן כשל בשני הניסיונות להרים 181 ק"ג ולא הצליח להתקרב לשיאו הישראלי שאותו רשם בשנת 2019 - 185 ק"ג. בשלב הדחיקה, ליטבינוב הרים 205 ק"ג בניסיון הראשון, כשל בניסיון השני על 210 ק"ג ואחרי שכבר הצליח לדחוק 210 ק"ג בניסיון האחרון והחל לחגוג - נתקל בפסילה של השופטים.

תוצאה סופית משוקללת של 381 ק"ג בחיבור שתי ההרמות המוצלחות העמידה את ליטבינוב במקום החמישי בבית ב' - בו נמצאים מרימי המשקולות שמניפים משקלים נמוכים יותר, ולכן לא מחולקות בו מדליות. במידה שאף מרים משקולות לא יפסול בגמר בבית א', הישראלי יסיים במקום ה-11 מתוך 12 מתמודדים בתחרות האולימפית למשקל גוף 109+ ק"ג.

דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
ליטבינוב אמר: "באופן אישי אני לא מרוצה מהתוצאה שעשיתי, יכולתי להוציא מעצמי יותר. ההכנה הקצרה שהייתה לי פגעה בי במובן מסוים, היו לי רק שבועיים בפועל להתכונן לתחרות כי הודיעו לי שאני מתחרה בטוקיו רק כמה ימים לפני פתיחת המשחקים, אבל אני לא מתרץ. זה לא שהפסקתי להתאמן, פשוט הורדתי עומס כדי להתכונן להיות בשיאי רק בעוד שלושה חודשים".

מרים המשקולות הוסיף: "לא הגעתי לפה בכושר תחרותי בפועל ולא עשיתי הכנה טובה, אבל בגלל שאני בכושר בסדר אז ניסיתי להוציא את המקסימום שאני יכול. ההופעה הזו לא מראה את היכולות האמיתיות שלי. אני אהיה במשחקים באולימפיים הבאים בפאריס ואעשה שם הופעה שתצדיק את הגעתי לשם".

נגישות