בדקה ה-90: ברצלונה סחטה 1:1 ביתי מול גרנאדההיחידה שמושלמת: נאפולי הביסה 0:4 את אודינזהחמישה שחקני אילת הפרו בידוד, צ'רי ואוואנס שוחררוהעליון דחה את העתירה, האדום של גוטליב לא יבוטלמתחזקים: ישראל זגורי חתם לעונה אחת בבני יהודההאוהד שפרץ לטדי הורחק לשלוש עונות מהמגרשיםמכבי ת'''א ניצחה את הנוער 1:5, אייל גולסה הבקיעאוגו: ''עצוב שב''ש החתימה מהאויבים שאיחלו למותי''מכבי חיפה, מכבי ת''א, הפועל, בית''ר וסכנין יעמדו לדיןאהוד סגל מונה למנהל הספורטיבי של איגוד השחייה
ארטיום דולגופיאט עם המדליה (הוועד האולימפי בישראל)

דולגופיאט הודה: ''בא לי לבכות, אני לא האמנתי בזה''

שני | | 08:44    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

פחות מיממה אחרי המדליה ההיסטורית בתרגיל הקרקע, האלוף האולימפי הטרי ערך מסיבת עיתונאים: ''לא עוצר כאן, בלי כל מי שהאמין לי - זה לא היה קורה. מעניין אותי בכמה מדליות אזכה, לא כמה כסף אקבל''

פחות מ-24 שעות אחרי שעשה היסטוריה, ארטיום דולגופיאט ערך הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים מיוחדת לאחר הזכייה במדליית הזהב ההיסטורית במשחקים האולימפיים בטוקיו, בה סיפר על התחושות שלו אחרי הזכייה, סימן את היעדים הבאים ושלח מסר לדור הצעיר. במסיבת העיתונאים השתתפו גם מאמנו סרגיי וייסבורג, הפיזיותרפיסט אדם באדיר, המתעמל אלכס שטילוב ויו"ר הוועד האולימפי יגראל כרמי.

דולגופיאט אמר: "כשבאתי לאולם בגיל 6, ראיתי את הילדים הגדולים ומיד התאהבתי. תמיד הייתי הכי קטן, גם באוקראינה בגיל 6 וגם כשעליתי לארץ בגיל 12, אבל תמיד המורים שלי שמו לי מטרות ואמרו לי את מי אני צריך לעקוף. היו הרבה מאוד אנשים שכבר בגיל 6-7 אמרו 'תיקח אותי לאולימפיאדה, אני אסחב לך את התיק גם'. עכשיו בא לי לבכות כשאני חושב על זה, גם אני לא כזה האמנתי בזה. מאוד קל להישבר ולהגיד 'זהו, די נמאס לי, 'אני לא יכול', 'אין לי כח יותר' אבל לא נשברתי".

ארטיום דולגופיאט חוגג (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
על התחושות שלו אחרי הזכייה: "קודם כל שלחו לי גם את הסרטון עם הילדים של מכבי תל אביב והרבה מאוד אגודות ואנשים מהארץ שלחו לי גם תמונות וגם סרטונים. אני מאוד התרגשתי מזה ובאמת אני רוצה להיות ולהמשיך צנוע. אני רוצה שכל האנשים יהיו ככה ואני מאחל לכולם שיאמינו בהם ושימשיכו להצליח - וקודם כל שיאמינו בעצמם. מה הלאה? אולי אין יותר גבוה מזה, אבל יש את אותן מטרות ואפשר להביא עוד מדליה ולא משנה מה אני חושב. כמו שהייתי לפני זה - כשהייתי זוכה במדליות הייתי שוכח את זה ואומר אני צריך לבוא מחדש ופשוט לעשות את שלך עכשיו תוך איפשהו זמן קצר".

על מצבו האישי וחוסר האפשרות להתחתן בארץ: "קודם כל זה החיים האישיים של ואני חושב שזה לא כל כל נכון לדבר על זה מול כל המדינה. זה דברים שאצלי בלב ודברים שהם שלי אז אני אשמח לא לענות על זה. אם הייתי עושה את התרגיל המושלם שעשיתי כמה ימים לפני הגמר אז היה לי משעמם. שיהיה לכם דרמה פשוט. סתם זה ממש בצחוק - כשירדתי מהתרגיל הייתי כל כך מאוכזב מעצמי כי התכוננו כל כך טוב והיה לי שבוע כל כך קשה באמת. אמרתי לעצמי 'עבדת כל כך קשה כל החיים שלך בשביל להביא למישהו אחר את המדליה הזאת? אבל אני שמח שזה הספיק ואני רוצה שנמשיך לעבוד הלאה כדי שבפעמים הבאות לא יהיו טעויות כאלה".

ארטיום דולגופיאט עם המדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
האלוף האולימפי המשיך: "להביא כבוד למדינה, להביא מדליות ולהביא כבוד לעצמך ולכל מי שהולך איתי בדרך זה יותר חשוב מכל המסביב. אני מקווה שאני אמשיך ככה ואנחנו נצליח ונעשה הישגים יותר טובים, שזה יותר מדליות כמו שעשיתי באליפות אירופה 2020. אני אנסה להרים גם עוד מכשירים ואולי להיכנס לעוד גמרים". אלכס שטילוב אמר: "בניגוד לספורטאים אחרים אנחנו בענף שלנו יש ערכים אחרים. עם כל הכבוד לפרסום ולאינסטגרם אני בטוח שאנחנו נדע לנהל את ההישג הזה לאתרים אחרים, נעשה שכל אחד יראה שהוא לא יכול להעלות רק את העובדים שלו אלא גם יכול להגיע להישגים מרשימים דרך עבודה קשה התמדה ואמונה.

נושא נוסף שעלה ביממה האחרונה נוגע למיסוי על מענק הזכייה בזהב שעומד על 500 אלף שקלים. דולגופיאט היה ברור מאוד בנוגע לסדר העדיפויות שלו: "אני אפילו לא יודע מה קורה עם המענקים, החלום שלי היה לקחת את המדליה, לא כמה כסף אקבל. כל הדברים מסביב זה רק הבונוס". שטילוב אמר: "יש חוקים במדינה, לפעמים אפשר לעשות החרגה וזה יהיה מצוין אם יעשו את זה. אני חושב שאנחנו מתעסקים בדברים מסביב. נותני החסות והכסף יגיעו. הוא הספורטאי הגדול במדינת ישראל. בואו נהנה מההישג".

ארטיום דולגופיאט מאושר (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
דולגופיאט הוסיף: "האמת שאני לא יודע איך זה יהיה כשאחזור לארץ כי עד עכשיו אפשר להגיד שלא הייתי הכי מוכר אבל אני רוצה להמשיך להיות צנוע כמו שאני ולא לחשוב על הדברים מסביב. אני רוצה פשוט לעשות את העבודה שלי כמו שצריך ואני מודה לכל מי שלצדי ותומך בי". המאמן סרגיי וייסבורג אמר: "ארטיום נתן לנו מתח גבוה, עשה דרמה. חיכינו עד המתעמל האחרון ורק כשהמתעמל האחרון עשה טעות אז הרמתי את הידיים". אדם באדיר, הפיזיותרפיסט של ארטיום: "קודם כל הייתה ציפייה כי אני מכיר את סרגיי ואני מכיר את ארטיום כל כך הרבה שנים. ארטיום הוא המתעמל שאני לא כל כך רוצה את כל המסביב הזה כי אני חושב שזה רק יעשה לו לחץ".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי בירך: "זו הזדמנות נהדרת לברך את ארטיום וצוותו. ברגע שהוא ירד מהמזרן ראינו שהוא פחות מרוצה וחשב שהוא יכול לעשות יותר טוב, זה האופי שלו. אני מודה לסרגיי, אדם וענף ההתעמלות שתמך. אני ידעתי שארטיום יביא זהב והוא עשה את זה בצורה מופתית. תודה רבה ארטיום".

נגישות