בדקה ה-90: ברצלונה סחטה 1:1 ביתי מול גרנאדההיחידה שמושלמת: נאפולי הביסה 0:4 את אודינזהחמישה שחקני אילת הפרו בידוד, צ'רי ואוואנס שוחררוהעליון דחה את העתירה, האדום של גוטליב לא יבוטלמתחזקים: ישראל זגורי חתם לעונה אחת בבני יהודההאוהד שפרץ לטדי הורחק לשלוש עונות מהמגרשיםמכבי ת'''א ניצחה את הנוער 1:5, אייל גולסה הבקיעאוגו: ''עצוב שב''ש החתימה מהאויבים שאיחלו למותי''מכבי חיפה, מכבי ת''א, הפועל, בית''ר וסכנין יעמדו לדיןאהוד סגל מונה למנהל הספורטיבי של איגוד השחייה
האנדרטה בטוקיו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

טקס אזכרה לי''א חללי הטבח במינכן נערך בשגרירות

ראשון | | 08:44    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

אחרי שבטקס הפתיחה הוזכרו לראשונה 11 ספורטאי המשלחת הישראלית לאולימפיאדת 1972 שנרצחו, טקס לזכרם נערך בשגרירות ישראל בטוקיו. תומאס באך הבטיח: ''נמשיך לפעול ולקרוא לסולידריות ושלום''

אחרי המחווה של הוועד האולימפי הבינלאומי עם דקת דומייה לזכרם של י"א חללי אולימפיאדת מינכן 1972, היום (ראשון) התקיים הטקס הישראלי הרשמי לזכר קורבנות הנרצחים בשגרירות ישראל בטוקיו, כנהוג בעיצומם של המשחקים האולימפיים. בשל מגבלות הקורונה, הטקס שנערך היה מצומצם מהרגיל.

בטקס השתתפו נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי, השגרירה יפה בן ארי, גילי לוסטיג ראש המשלחת, דני אורן, פרופסור דני נמט, יעל ארד, רז פרייליך, והשחיינים: דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי, רון פולונסקי, אנדי מורז. משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, ואמיר טיטו, מנכ"ל איגוד השחייה.
 


מי שייצגו את משפחות הנרצחים הן אנקי שפיצר, אלמנתו של מאמן הסיף אנדרי שפיצר, ואילנה רומנו, אלמנתו של מרים המשקולות יוסף רומנו. שפיצר אמרה: "אירוע הזיכרון היה רגע שחיכינו לו זמן רב. שהחיינו וקיימו והגיענו לזמן הזה. תומאס היקר, צריך אדם אחד כדי לעשות שינוי משמעותי ואני מודה לתומאס באך. הכנסת אור לחיינו האפלים, אני רוצה לומר תודה לך וליפנים על המחווה. כל העולם היהודי מודה לכם על כך. אני רוצה גם להודות לילדינו שלא שכחו את הקורבנות ואני מקווה שלעולם לא יוותרו עד שישיגו צדק למען עתיד טוב יותר".

יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך נאם בטקס: "התכנסנו כאן כדי לכבד ולהזכיר את חללי מינכן. מתקפת הטרור הזו באולימפיאדת מינכן הייתה כתם על התנועה האולימפית. היא נעשתה כדי לפגוע בסולידריות והשלום, ועד היום זה השפיע על כולנו. באולימפיאדת ריו 2016 הזכרנו לראשונה את זכרם והשנה באולימפיאדת טוקיו 2020 הזכרנו את הקורבנות הישראלים וקורבנות המשחקים כולם בטקס הפתיחה, אבל כמובן שאף טקס או זיכרון לא יכול לנחם את המשפחות שאיבדו את יקיריהן. נמשיך לפעול ולקרוא לסולידריות ושלום".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, אמר: "התכנסנו כאן עם המשלחת הישראלית בכדי לכבד את זיכרון 11 חללי מינכן, זה המסורת שלנו כדי להזכיר לכולם ולדאוג שלא נשכח. התנועה האולימפית גם לא שכחה והזכירה בטקס הפתיחה, זה היה רגש חזק עבורנו, עם דקת דומיה. רבים בישראל לא הפסיקו לבכות מהמהלך, ואני מודה לנשיא הוועד האולימפי על המהלך, ואני מזמין אותך להגיע אותך לישראל".

נגישות