הוגש כתב אישום נגד האוהד שתקף את גוטליב בפ''תהאיגוד הודה: לא נעשה שימוש ב-VAR בשער של אציליזרגרי חזר לאימוני בית''ר, שועה יהיה בסגל לאשדוד?בספרד מפרגנים: ''אסנסיו יצא לחגוג, הוא נולד מחדש''''יש פה סגל טוב עם שחקנים איכותיים, עוד נשמח הרבה''הקרב על הכרטיס לגמר: הפועל חולון או הפועל אילת?דיברתולומיאו: ''יפתח זיו? נחמד שהוא לצדי ולא מולי''מכבי חיפה: ''כל תואר משמעותי, ניצחון חשוב להמשך''ריאל מדריד דרסה 1:6 את מאריוקה, שלושער לאיסקוצמד של חכימי סידר לפריס סן ז'רמן 1:2 דרמטי על מץ
יואב כהן (Sailing Energy)

יואב כהן ניצח בשיוט המכריע - אבל לא זכה במדליה

שבת | | 10:31    מאת מערכת ישראל ספורט

הישראלי חזר ברגע האחרון לתמונה לאחר ששלושה מיריביו נפסלו, אבל סיים במקום הרביעי הכללי על חודה של נקודה: ''יש שמחה ועצב ביחד''. מוקדם יותר, ספיצ'קוב סגרה את הופעתה בטוקיו במקום השישי

זו הייתה יכולה להיות המדליה הכי דרמטית של ישראל אי פעם, אבל כמה שזה היה קרוב - זה הסתיים לבסוף רק בכמעט. גולש הרוח יואב כהן הגיע היום (שבת) לשיוט המדליות בדגם ה-RSX ללא סיכוי ריאלי לזכות במדליה - וכמעט מצא את עצמו על הפודיום, אך בסופו של דבר סיים במקום הרביעי.

כהן דורג שביעי עם הכניסה לשיוט המדליות, כאשר מי שדורגו לפניו במקומות 6-2 התחרו על מקום בפודיום. במהלך השיוט לא פחות משלושה גולשים שדורגו לפני כהן פסלו. קיראן באדלו ההולנדי הבטיח את הזכייה בזהב עוד לפני שיוט המדליות, בי קון הסיני עקף את כהן בנקודה (76 לעומת 75) וזכה בארד, כאשר תומא גויאר זכה בכסף. כהן אמנם ניצח את שיוט המדליות ביום אדיר מבחינתו, אך לבסוף סיים רק במקום הרביעי הכללי.
 


יואב כהן אמר: "אין לי הרבה מה להגיד. בסוף ידענו שזה על הנקודות. עשיתי המון טעויות השבוע. התנאים היו קשים. עשיתי כל מה שיכולתי. חבל מאוד, עוד קצת. זה כואב. ברגע שהצרפתי נפסל, מהר מאוד הבנתי את הסיטואציה. כבר לא היה לי איך לשלוט בזה, רק לקוות שיקרה משהו. זה היה ממש קרוב בסוף. אני אוהב את הספורט הזה, אבל מה לעשות, ככה זה. הניצחון בשיוט המדליות? התאמנו על זה הרבה. נכון, יש יותר לחץ, יש יותר על המאזניים - אבל אנחנו מאומנים בזה".

כהן המשיך: "הגעתי מוכן לזה מאוד. אני שמח שבשיוט האחרון הצלחתי להראות יכולות כאלה, ולבוא במאני-טיים ולעשות את זה. אני חי בשביל הרגעים האלה. ממש עוד שנייה וזה היה נגמר גם בצורה הכי שמחה בעולם. השארתי הכל במים. אני בכושר מדהים. חמש שנים של עבודה שמסתכמות בכמה נקודות, זה קשה. זה שמחה ועצב ביחד. אני רוצה להגיד תודה לכולם בישראל, וסליחה שזה היה ככה קרוב ולא מספיק".
 


מאמן הנבחרת גור שטיינברג: "היינו מוכנים לזה. אמרתי לפני הסדרה, שייט זה ספורט של תנאים. היינו כאן שבועיים לפני התחרות ואלו התנאים שהיו. אמרתי שיואב כהן לא מועמד למדליה, אבל בתנאים שלו הוא הגיע לרמה אדירה, עם יכולות, והיום ראיתם מה הוא יכול לעשות, גם במאני-טיים. זה היה שיוט מפואר. מזכיר את השיוט של גל פרידמן באתונה. מדויק כמו לוחם. הוא עשה כל מה שהוא יכול. היינו צריכים לקוות שגם הסיני ייפול קצת, שהספרדי יעבור אותו. זה היה מחוץ לשליטה שלנו, זה היה מסדר את המדליה".

יו"ר איגוד השייט, שי בובר, סיכם: "אני לא זוכר דבר כזה בשייט. תסריט כזה ששלושה שמתחרים על מדליות נפסלים זה חריג. יואב נכנס למשחק תוך כדי ונלחם עם שיוט מדהים, אבל לצערנו הסיני סיים רביעי ולא חמישי. פער הנקודות לא הספיק לנו. זה היה יכול להיות סיפור לנכדים, במקום זה נשב ונחשוב מה צריך לעשות אחרת לקראת הקמפיין הבא בעוד שלוש שנים. כיף לסיים עם דרמה כזאת ולהילחם עד הסוף, יואב סיים רביעי שזה נהדר, רק חבל שבשייט לא מחלקים ארבע מדליות".

קטי ספיצ'קוב (Sailing Energy)
מוקדם יותר, קטי ספיצ'קוב סיימה את המשחקים האולימפיים בטוקיו (RSX) במקום השישי הכללי. הגולשת יצאה לשיוט המדליות, אותו סיימה עשירית ולמעשה השוותה את השיא האולימפי של לי קורזיץ, שסיימה באותו מקום באולימפיאדת לונדון 2012. יש לציין, שמבחינת ספיצ'קוב היא כבר הגיעה לשיוט בידיעה שגם אם תנצח בו, לא תוכל למחוק את הפער מהמקום השלישי המוביל למדליה. בסופו של דבר, שרלין פיקון ניצחה בשיוט המדליות, מה שהבטיח לה את המקום השני. לו יונשיו זכתה בכל זאת בזהב למרות שסיימה שלישית בשיוט האחרון, כאשר אמה ווילסון הבריטית הסתפקה בארד.

נגישות