האיגוד הודה: לא נעשה שימוש ב-VAR בשער של אציליזרגרי חזר לאימוני בית''ר, שועה יהיה בסגל לאשדוד?בספרד מפרגנים: ''אסנסיו יצא לחגוג, הוא נולד מחדש''''יש פה סגל טוב עם שחקנים איכותיים, עוד נשמח הרבה''הקרב על הכרטיס לגמר: הפועל חולון או הפועל אילת?דיברתולומיאו: ''יפתח זיו? נחמד שהוא לצדי ולא מולי''מכבי חיפה: ''כל תואר משמעותי, ניצחון חשוב להמשך''ריאל מדריד דרסה 1:6 את מאריוקה, שלושער לאיסקוצמד של חכימי סידר לפריס סן ז'רמן 1:2 דרמטי על מץניצחון ליגה ראשון ליובנטוס, ונציה ופרץ הפסידו למילאן
נבחרת הג'ודו חוגגת (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

היסטוריה בטוקיו: נבחרת הג'ודו זכתה בארד הקבוצתי

שבת | | 12:39    מאת מערכת ישראל ספורט

המשלחת הישראלית סיימה את השבוע המאכזב על המזרן עם מקום על הפודיום לאחר ניצחון 1:4 על הנבחרת הרוסית. כל חברי הנבחרת יקבלו מדליות. זוהי המדליה השנייה של ישראל באולימפיאדה וה-11 אי פעם

עונג שבת: אחרי שבוע מאכזב למדי על המזרן בקרבות היחידים, נבחרת הג'ודו של ישראל הרשימה היום (שבת) ובסיומו של יום קרוב ארוך, זכתה במדליית הארד במשחקים האולימפיים עם ניצחון 1:4 על נבחרת האיגוד האולימפי של רוסיה במסגרת בית הניחומים. זו המדליה השנייה של ישראל בטוקיו (אחרי הארד של אבישג סמברג) וה-11 בכל הזמנים. 

הג'ודאים הישראלים ספגו ביקורות על היכולת הבינונית בשבוע האחרון, הם ירדו בדמעות מהמזרן, אבל היום הכל השתנה. חשוב לציין שכל הנבחרת תקבל מדליות, גם הג'ודוקות שלא עלו לקרבות היום. ישראל פתחה את היום עם 3:4 דרמטי מול איטליה, לאחר מכן שמטה יתרון 1:3 והפסידה 4:3 לצרפת, אבל עברה לבית הניחומים, שם גברה 2:4 על ברזיל ו-1:4 על רוסיה בקרב שהתחיל מפיגור ואז שגיא מוקי הצליח לנצח ולהפוך את הקערה על פיה. משם ישראל כבר לא הסתכלה לאחור והצליחה לזכות במדליה בפעם הראשונה שהתחרות הקבוצתית מופיעה במשחקים האולימפיים.

נבחרת הג'ודו הישראלית (הוועד האולימפי בישראל)
הקרב על הארד: 1:4 לישראל על רוסיה

נתנה את כל הלב מול מאדינה טיימזובה, שרק לפני מספר ימים זכתה במדליית הארד, אבל זה לא הספיק. שריר ספגה שני עונשים מוקדמים, גם היריבה קיבלה עונש אחד, אבל אחרי הכניסה לניקוד זהב ברגע של חוסר ריכוז טיימזובה הורידה את שריר לווזארי וניצחה. 0:1 לרוסיה.
שגיא מוקי (עד 83 ק"ג) פגש את מיכאיל איגולניקוב (עד 90 ק"ג). אחרי שהרוסי כמעט קיבל ווזארי אך השופטים החליטו לא להעניק לו, הגיע מוקי בענק עם איפון נהדר וניצחון ראשון לנבחרת. 1:1 בין ישראל ורוסיה.
לאחר מכן רז הרשקו (מעל 78 ק"ג) פגשה את אלכסנדרה בבינצבה שמתחרה במשקל עד 78 ק"ג בימים כתיקונם, ידעה לנצל את יתרון המשקל ועם שני ווזארים ניצחה וישראל ב-1:2.
פיטר פלצ'יק, שמתחרה בדרך כלל במתחרים במשקל של עד 100 ק"ג, פגש את טאמרלן בשאייב, אחד המתחרים החזקים ביותר במשקל מעל 100 ק"ג, המדורג 1 בעולם במשקל זה שגם ניצח את טדי רינר.
זה התחיל עם עונש לבשאייב, אחר-כך גם פלצ'יק קיבל עונש, בהמשך הרוסי קיבל עונש שני והקרב נכנס לניקוד זהב, בו ווזארי של פלצ'יק נתן לו את הניצחון. ישראל עולה ל-1:3.
אחריו עלתה למזרן תמנע נלסון לוי, לקרב מול דריה מז'צקאיה, הקרב הראשון במפגש מול הרוסים בו ישראל הייתה פייבוריטית. הרוסייה השיגה ווזארי מוקדם ועלתה ליתרון. נלסון לוי קיבלה אזהרה מוקדמת על פאסיביות. הישראלית הצליחה לאזן עם ווזארי משל עצמה 1:20 דקות לסיום. לאחר מכן הוסיפה נלסון לוי ווזארי נוסף, שהופך כמובן לאיפון, נלסון לוי ניצחה וסידרה לישראל 1:4 על רוסיה ואת מדליית הארד בקרב הקבוצתי!

נבחרת הג'ודו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
בית הניחומים: ניצחון 2:4 על ברזיל

טוהר בוטבול בניצחון ראשון בניקוד זהב עבור הנבחרת במשקל עד 73 ק"ג על אדוארדו ברבוסה, 0:1 ישראל.
גילי שריר עם הפסד בריתוק למריה פורטלה, במשקל עד 70 ק"ג, שוויון 1:1.
לי קוכמן עם ניצחון נהדר על אדוארדו סנטוס במשקל עד 90 ק"ג, 1:2 לישראל.
רז הרשקו עם הפסד למריה אגייאר מדליסטית הארד האולימפית הטריה במשקל עד 78 ק"ג, שוויון 2:2.
פיטר פלצ'יק עם ניצחון גדול במשקל מעל 90 ק"ג בבריח יד ועבודת קרקע מעולה על רפאל בוזאצ'רני, התוצאה 2:3 לישראל.
תמנע נלסון לוי השיגה וואזרי והמשיכה לריתוק על לריסה פימנטה, במשקל עד 57 ק"ג כשהתוצאה בין הקרבות 2:4 לנבחרת הישראלית, ניצחון והעפלה לקרב על מדליית ארד אולימפית היסטורית בתחרות הקבוצתית.

נבחרת הג'ודו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
רבע הגמר: הפסד 4:3 לצרפת

תמנע נלסון לוי גברה בניצחון באיפון על שרה לוני סיזיק, התוצאה 0:1 לישראל.
טוהר בוטבול הפסיד בריתוק לגיום שיין, שוויון 1:1 בין הנבחרות.
גילי שריר בעקשנות לוחמת ניצחה את מרגו פינו אלופת אירופה ב-2019 וב-2020 לאחר קרב של 11 דקות ו-36 שניות. התוצאה - 1:2 לישראל.
לי קוכמן בניצחון גדול על אקסל קלגרט, כבר 1:3 לישראל.
רז הרשקו עם הפסד לרומני דיקו, מדליסטית הארד הטריה מטוקיו, הצרפתים מצמצמים ל-3:2.
קרב אדיר שני בתוך יומיים בין האלוף האולימפי מלונדון וריו ו-10 פעמים אלוף העולם, טדי ריינר לבין אורי ששון שהסתיים בניצחון של הצרפתי בריתוק והתוצאה, שוויון 3:3 דרמטי, שוב הגרלה על קרב נוסף שיכריע את ההתמודדות.
המסכים באולם הראו שוב את משקל עד 70 ק"ג, ששלח שוב את גילי שריר אל המזרן נגד מרגו פינו, קרב רביעי רצוף בשעתיים לספורטאית שהציגה לוחמנות עיקשית אך זה לא הספיק לה בקרב הזה מול הצרפתייה שהשיגה את הניצחון המכריע על חשבונה של שריר. בסיום 4:3 לצרפתים.

נבחרת הג'ודו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
שמינית הגמר: ניצחון 3:4 על איטליה

התחרות החלה בקרב עם ניצחון ענק ומהיר תוך 31 שניות של פיטר פלצ'יק על מונגאי במשקל מעל 90 ק"ג, התוצאה 0:1 לישראל.
תמנע נלסון לוי פגשה את אודט ג'יופרידה אך הפסידה בניקוד זהב, התוצאה 1:1.
הקרב הבא הפגיש בין האלוף האולימפי מריו פאביו באזילה האיטלקי שגבר בניצחון בווזארי על טוהר בוטבול, התוצאה 2:1 לאיטליה.
כשהתוצאה לטובת הנבחרת האיטלקית הגיחה גילי שריר בקרב במשקל עד 70 ק"ג, שריר הדהימה בניצחון בחניקה את מריה סנטרקיו, מדליסטית הארד הטרייה מטוקיו במשקל עד 63 ק"ג. התוצאה שוויון 2:2.
לי קוכמן התמודד מול כריסטיאן פרלאנטי, ספג וואזרי והשווה את הקרב בווזארי משלו אך פרלאנטי המשיך עם וואזרי משלו והתוצאה 3:2 לטובתם האיטלקים.
רז הרשקו התמודדה מול אליס בלאנדי ובקרב עיקש מנצחת בגולדן סקור, ניקוד זהב וזאת למרות פיגור בעונשים. הרשקו מעניקה שוויון 3:3 דרמטי שהגריל קרב אחד בודד מכריע.
המסכים באולם ניפון בודוקאן הראו את הגרלת הקרב ואיזה חתיכת קרב שהוגרל, גילי שריר מול מריה סנטרקיו, שוב שריר מול המדליסטית האולימפית לקרב קשוח. שריר בקרב הירואי ומרשים גוברת על סנטרקיו בפעם השנייה היום ומעניקה לנבחרת ישראל ניצחון מתוק ביותר בתוצאה 4:3.

נגישות