האיגוד הודה: לא נעשה שימוש ב-VAR בשער של אציליזרגרי חזר לאימוני בית''ר, שועה יהיה בסגל לאשדוד?בספרד מפרגנים: ''אסנסיו יצא לחגוג, הוא נולד מחדש''''יש פה סגל טוב עם שחקנים איכותיים, עוד נשמח הרבה''הקרב על הכרטיס לגמר: הפועל חולון או הפועל אילת?דיברתולומיאו: ''יפתח זיו? נחמד שהוא לצדי ולא מולי''מכבי חיפה: ''כל תואר משמעותי, ניצחון חשוב להמשך''ריאל מדריד דרסה 1:6 את מאריוקה, שלושער לאיסקוצמד של חכימי סידר לפריס סן ז'רמן 1:2 דרמטי על מץניצחון ליגה ראשון ליובנטוס, ונציה ופרץ הפסידו למילאן
איתי שני (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

המסע המופלא הסתיים: איתי שני הודח בשמינית הגמר

שבת | | 04:01    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

הקשת הישראלי בן ה-22, שהפתיע בעצם הגעתו לשלב הזה, נכנע 6:5 בשובר שוויון ליריב מטווייאן. שני חזר מפיגור של שתי מערכות וכפה שובר שוויון על סגן האלוף האולימפי טאן צי' צ'ון - אך לבסוף סיים את דרכו

המסע המופלא של איתי שני בטוקיו הגיע לסיומו. אחרי שהצליח להפתיע בשני הסיבובים הראשונים, הקשר הישראלי הודח הלילה (בין שישי לשבת) בשמינית הגמר לאחר שנכנע 6:5 בשובר שוויון לסגן האלוף האולימפי, צ'י-צ'ון טאנג מטייוואן, וסיים את דרכו במשחקים האולימפיים אחרי הופעה מכובדת מאוד.

איתי שני (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
שני בן ה-22 הוא הראשון שמייצג את ישראל בענף הקשתות באולימפיאדה. הוא הפסיד 27:26 ליריבו במערכה הראשונה ו-29:23 במערכה השנייה - אך למרות שנקלע לפיגור של שתי מערכות (פיגור 4:0 בניגוד), הוא הצליח לחזור להתמודדות עם שוויון במערכה השלישית (27:27) שקבע 5:1 לטאנג. שני הצליח לנצח עוד שתי מערכות (26:27 ו-26:28) וכפה שובר שוויון במצב של 5:5. כל אחד ירה חץ אחד ובעוד שטאנג פגע ב-10, הישראלי פגע רק ב-9 וסיים את דרכו בטוקיו.

שני, שמדורג 92 בעולם ונכנע למי שזכה אתמול עם נבחרת טווייאן במדליית כסף בתחרות הקבוצתית, אמר לאחר ההדחה: "הגעתי ממקום 60 במוקדמות אבל צריך להבין שהדירוג לא משנה כי כל קשת יכול ביום נתון להמשיך עד הסוף. באתי בגישה הזו שאין שום סיבה שלא אתקדם ועם המחשבה שאני בא לתת הכל ולא משאיר שום דבר. אני חושב שהצלחתי, באתי במאצ’ים הראשונים מול המדורג 5 ועברתי אותו ואז את ההודי. לא התמקדתי בהם אלא רק בעצמי והייתי מספיק טוב. אותה גישה הייתה מול הטאייוואני המדורג 12, הוא לקח 2 סטים ראשונים ואחרי זה הגענו לשובר שוויון. בדרך כלל מי שיורה ראשון יש לו יתרון והשני בלחץ להשוות, ניסיתי לתת ירייה הכי טובה שאני יכול בשובר השוויון אחרי שהוא ירה 10 וזה פגע רק ל-9, זה חלק מהמשחק".

איתי שני והמאמן גיא מצקין (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
על הפוקוס שהענף קיבל בעקבות ההופעה שלו, אמר שני: "זה ממש ריגש אותי, שאלתי את חברים אם הם נשארו ערים והם אמרו שלא הלכו לישון והיו באטרף. אני מבין שהרבה התעוררו וצפו וזה סופר מרגש. אנשים אומרים ‘וואי איזה ענף מגניב’ וכל מי שנחשף לענף זה מבורך וזה אחד הדברים הטובים באולימפיאדה כי אנשים לא יודעים שזה ספורט אולימפי, חשבו זה רק במשחקי מחשב או בסרטים ואני מקווה שהמודעות תעלה. פאריס 2024? אמרתי לעצמי שאסיים את האולימפיאדה ואז ניתן לדברים לשקוע ונראה".

נגישות