המטרה של מכבי ת''א: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''לחץ בקריית שמונה, נוסבאום: ''אני רוצה ניצחון בכל מחיר''בכר: ''רוצים למנף את הזכייה גם למשחק מול מכבי פ''ת''
אביב ברזלי (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)

אביב ברזלי לא עלתה לגמר, וייסמן פספסה את חצי הגמר

שישי | | 08:10    מאת מערכת ישראל ספורט

הישראלית בת ה-19 שהפתיעה במוקדמות פינטזה על סנסציה ב-200 מ' גב, אבל סיפקה תוצאה של 2:12.93 דקות בלבד. וייסמן התקרבה לשיא עם 11.27 שניות - אך לא עלתה. ברעם וטיבי ירדו למקום השמיני

יממה לאחר שהפתיעה רבים במשלחת השחייה של ישראל והעפילה לחצי גמר 200 מטר גב, הבוקר (שישי) סיימה אביב ברזלי במקום ה-15 ולא הצליחה להתקדם לעבר הגמר. ברזלי סיימה את המשחה שלה במקום השמיני והאחרון עם תוצאה של 2:12.93 דקות, תוצאה שרחוקה כמעט שתי שניות מהשיא האישי שלה, וכובן מהתוצאה שקבעה במוקדמות עם 2:11.13. השחיינית בת ה-19 הגיעה למשחקים האולימפיים ברגע האחרון לאחר שאיגוד השחייה העולמי זימן את השחיינים שהיו הכי קרובים להשיג את הקריטריון.
 


* אלופת ישראל דיאנה ויסמן הפכה לראשונה מאז אסתר רוט שחמורוב שלוקחת חלק בריצה ל-100 מטר והראשונה מאז לוס אנג'לס 1985, אבל לצערה - למרות ששיפרה את תוצאת השנה שלה, זה לא הספיק לעלייה לחצי הגמר. ויסמן קבעה תוצאה של 11.27 שניות - מרחק של שתי שניות מהשיא שלה, אבל סיימה במקום ה-23 הכללי וסיימה את דרכה במשחקים. אגב, זמן של 11.21 מאיות הספיק לעליה בין המפסידות הכי מהירות.

למעשה, התוצאה של וייסמן הייתה ה-23 בטיבה מבין משתתפות המוקדמות, כש-24 העפילו לשלב הבא. אלא שבעקבות שיטת התחרות, שקובעת ששלושת המנצחות בכל אחד משבעת מקצי המוקדמות מבטיחות את מקומן בחצי, ואליהן מתווספות שלושת המפסידות המהירות ביותר, האצנית הישראלית מצאה את עצמה מחוץ לחצי. התוצאה של הנציגה במקצה היוקרתית הייתה טובה יותר מאשר התוצאות של שלוש רצות אחרות שכן השיגו את הכרטיס, ואם הייתה משובצת למקצה אחר בהחלט יכול להיות שהייתה מצליחה לעשות זאת.
 


* צמד השייטות ה-470, נויה ברעם ושחר טיבי התרחקו משמעותית מהשלישיה הראשונה בתחרות האולימפית הראשונה שלהן. ברעם וטיבי סיימו פעמיים במקום ה-11, בשיוטים 5 ו-6. כתוצאה מכך, ברעם וטיבי, שהתחילו את היום במקום השישי, ירדו עד למקום השמיני הכללי. גם מקומן של הישראליות במקצה המדליות המכריע לא בטוח, שכן הפער בין מקומות 8 ל-13 עומד על 10 נקודות בלבד. שני השיוטים שייערכו מחר הם לא פחות מגורליים עבור ברעם וטיבי.

* הנציגה הישראלית בלייזר רדיאל, שי קקון, סיימה את דרכה בטוקיו במקום ה-30 הכללי. קקון בת ה-18 הגיעה למקום השני ולמקום החמישי בשני השיוטים האחרונים (9 ו-10) וטיפסה 5 מקומות מהדירוג שלה אתמול.

נגישות