מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''זה חלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''זלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביבהמגן פייר קורנו והחלוץ גי אמבנזה מועמדים לאלופההרכש הרביעי: דארון היליארד חתם רשמית במכבי ת''א
פיטר פלצ'יק (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

פלצ'יק בכה: ''אחד הרגעים הקשים, זה היה בידיים שלי''

חמישי | | 13:10    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

הג'ודוקא הבכיר כאב את ההדחה המוקדמת בטוקיו: ''זה אחד הדברים הכי קשים שהתמודדתי איתם בחיים. ני מרגיש נורא ובעיקר כאוב. לחוות את זה כנבחרת יום אחרי יום זה קשה. אני יודע כמה נתתי מעצמי''

הג'ודוקא הבכיר פיטר פלצ'יק היה אחד המועמדים המרכזייים של נבחרת הג'ודו להשיג מדליה במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, אבל הוא סיים היום (חמישי) את דרכו עם הפסד בבית הניחומים, ואפילו לא הצליח להגיע לקרב על הארד. מאמן הנבחרת, אורן סמדג'ה, אמר לפלצ'יק מיד בסיום: "נתת לו את הקרב בסוף. נתת לו לעשות את המהלך שלו ובגלל זה אתה מפסיד. כל הקרב עבדת מעולה עשית הכול נכון, הכול היה מחושב. לא היית צריך לאפשר לו. הוא כבר ויתר על הקרב". מאוחר יותר מסר סמדג'ה: "״לפני הכל אני רוצה להגיד שאני אוהב את פיטר ומעריך אותו על הדרך שלו. חבל על ההפסד, אבל זה הג'ודו, על כל טעות קטנה משלמים. פיטר הגיע לבית הניחומים וסיים במקום השביעי".

פיטר פלצ'יק היום (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
פלצ'יק עצמו היה מאוכזב מאוד ואמר, כשהוא על סף דמעות: “זה אחד מהדברים הכי קשים שנאלצתי להתמודד איתם בחיי. אני לא יודע איך לבטא את עצמי עכשיו. אני מרגיש נורא. נורא. רציתי לעמוד מחוץ למקום הזה ולשמוח ואני בעיקר כאוב. בגלל שזה חמק ממני אני כאוב, רוב הקרב היה בידיים שלי ושלטתי בו. ראיתי את העייפות של היריב שלי וראיתי שזה מתקרב לניצחון, אבל ברגע אחד זה חמק מבין האצבעות. אני יודע שעשיתי את ההכנה הכי טובה שיכולתי לעשות, בזכות הצוות המדהים שלצידי. ההישגים היו אבני דרך חשובות בדרך לפה. זה בנה אותי כבנאדם וכספורטאי. הדרך שעברתי עד לטוקיו עיצבה את באישיות ורוח הלחימה שלי".

ביקר את פלצ'יק. אורן סמדג'ה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
הג'ודוקא המתוסכל הוסיף: "נתתי את הלב והנשמה, בגלל זה הכל כל כך כואב לי. רציתי לשמח את כולם, אחרי שחוויתי את המצב בנבחרת יום אחרי יום ולראות את החברים שלך. רציתי לשמח את כל מי שהיה איתי בטוב וברע. אני מקווה שכולם יהיו גאים בי בכל זאת, כי נתתי את הכל. למדתי להתמודד עם הלחץ, אני תמיד נלחם אחרון אחרי שכל החברים שלי נלחמים ואני די רגיל ללחץ אבל באולימפיאדה זה מיוחד כי כל ספורטאי מתחרה ביום בודד, וכשזה קורה שוב ושוב זה כואב. כואב לי לראות את החברים שלי במצב הזה וגם כשאני במצב הזה. למדתי לקום מהרגעים הכי קשים ואני אדע להרים את עצמי ולאסוף את כל החלקים עכשיו ולהמשיך קדימה, זה חלק מהאישיות שלי ומהיותי ספורטאי. אאסוף את עצמי ואמשיך קדימה בכל הכוח".

פיטר פלצ'יק היום
בתגובה לאכזבה מנבחרת הג'ודו, נמסר מן הוועד האולימפי בישראל: "מחבקים את הספורטאים ברגע של אכזבה. יש עוד שני ימי קרבות לאורי ששון ורז הרשקו וגם התחרות הקבוצתי ואנחנו מחזיקים להם אצבעות. סיכומים והסקת מסקנות ייעשו רק בסיום המשחקים כשנחזור ארצה".

נגישות